Bitkisel Sağlık Ürünleri
Şerbetçi Otu

Şerbetçi Otu Avantaj ları Ve Zararları

Şerbetçi Otu Avantaj ları Ve Zararları            Şerbetçi Otu Avantaj ları Ve Zararları; Her İklimde Yetişmesi Zordur , Bunun İçin Hususi İklim Şartı Gerekmektedir . Pastanecilik Sektörlerinde Ve Maya Sanayisinde Çook İhtiyaç Duyulmakta Olan Bitkidir . Bira İmalatında Da Kullanılmaktadır .Ülkemizde De Yetişmektedir Fakat Üretiminin En Çook Olduğu Ülke İse Almanya’ Dır .


Şerbetçi Otu Avantaj ları Ve Zararları


Şerbetçi Otu Hakkında Genel Veri ler
Şerbetçi otu endüstriyel alanda değeri çook oluşan bitkilerden birisidir . Her iklimde yetişmesi zordur , bunun icin hususi iklim şartı gerekmektedir . Pastanecilik sektörlerinde vede maya sanayisinde çook ihtiyaç duyulmakta oluşan bitkidir . Bira imalatında da kullanılmaktadır .Ülkemizde de yetişmektedir amma üretiminin en çook olduğu ülke ise Almanya’ dır .

Şerbetçi Otu Avantaj ları ( Avantaj ları)

 • Sinirleri yatıştırır vede bu yatıştırıcı tesiri sayesinde uykusuzluk çeken insanlar icin çook avantaj lı 1 bitkidir .
•Cinsel arzunun azalmasına yardımcı olur .
• Midenizle alakalı mesele ler yaşıyorsanız mide ağrısına iyi geldiği bilinmektedir .
• İştahsızlık çekenler icin iştah açar , tiksinme ile alakalı mesele iniz varsa bunu giderir .
•Bol idrara çıkarır , bedende ki ödemin atılmasını sağlar , Böbrek taşı(kidney stone) vede Romatizma(rheumatism) rahatsızlığı oluşan kişilere de avantaj sı mevuttur
• İçerisinde kadınlık hormonu bulunduğu icin Düzensiz (Regl) Adet yaşayan bayanlara çook avantaj lı olabilecek 1 bitkidir . Adetin rahat geçmesini sağlar .

Şerbetçi Otu Zararları

İştah açan hususi liğinden dolayı kilo mesele i yaşayanların vede rejim yapan kişilerin uzak durması gerekmektedir .

Şerbetçi Otu Kullanımı
Kaynayan 1 litre suyun içerisine 1 tutam konur 5-10 dakika demlenmeye bırakılır . Gün dahilinde amade lanan çay içilir . Yatmaya yakın 1 bardak içilirse rahat 1 uyku icin iyi gelir .Etiketler: şerbetçi otu , şerbetçi otu bitkisi , şerbetçi otu çayı , şerbetçi otu kapsül , şerbetçi otu kapsülü , şerbetçi otu çiçeği , şerbetçi otu hapı , şerbetçi otu ilacı , şerbetçi otu kremi , şerbetçi otu macunu , şerbetçi otu merhemi , şerbetçi otusirkesi , şerbetçi otu suyu , şerbetçi otu tohumu , şerbetçi otu tableti , şerbetçi otu nelere iyi gelir , şerbetçi otu bitkisinin zararlarıŞerbetçi Otu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp