Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Zerdeçalın Cilde Avantaj ları

Zerdeçalın Cilde Avantaj ları


       Zerdeçalın Cilde Avantaj ları . Zerdeçal Birçok Hastalığın Tedavi(iyileştirme) sinde Kullanıldığı Gibi İçerdiği Antioksidanlar vede Vitaminler Sebep iyle Cildiniz İçin De Kullanabileceğiniz Harika Bir Bitkidir .


Zerdeçalın Cilde Avantaj ları

* Aynı oranlarda zerdeçal , bal ile limon suyunu karıştırın vede vucudunuza uygulayıp on beş dakika sonrada duş alın .
* Yüze salatalık dilimleriyle ovun vede sonrada 1 tatlı kaşık zerdeçal vede salatalık suyunu yüze sürün vede sabah yıkayın .
* Besan gram flour adlı nohut ununu zerdeçal ile karıştırın vede yüz ile enseye sürün , kuruyuncada hafifce ovun .Bu formül vucut kıllarınıda azaltır . İki hafta boyunca besan ile 2 tatlı kaşık süt vede dört damla limon suyunu karıştırın vede macun yaptıkdan sonrada yüze vede enseye uygulayıp on beş dakika sonrada yıkayın .
* Yüze yoğurt sürün…Yine rengini açmak için al turp sürün yada zerdeçal suyunu kullanın .
* Aynı miktarlarda zerdeçal , bal , yoğurt , süt vede tahini karıştırın macun yaptıkdan sonra vucuda uygulayın .
* Balla aynı oranda badem yağını vede zerdeçalı karıştırın vede her gece yüze sürün .
* Yoğurt , zerdeçal , domates suyu vede yulaf ezmesini karıştırın vede yüz ile enseye sürün vede on beş dakika sonrada soğuk suyla durulayın…
* Zerdeçal ile limon suyunu karıştırın vede macun yaptıkdan sonra vucudunuza sürün .
* Sandal ağacı tozunu zerdeçal , badem yağı vede sütle karıştırın vede vucudunuzdaki koyu renk olark ense , duda kenarları vede göz altına masaj şeklinde uygulayın…
* Yeşil limonu dilimleyin vede yüze üç kez sürtün . Beş dakika sonrada zerdeçallı soğuk suyla durulayın . Bunu haftada 1 kaç kez yapın . .
* Nanenin yapraklarını öğütün vede zerdeçallı suda ezin .Yüz ile enseye uygulayın vede yirmi dakika sonrada su ile yıkayın…
* Bir tutam tarçın ile yarım tatlı kaşık zerdeçal vede balı karıştırın vede her gece yüze sürün .
* Proteinli maske : Bir çorba kaşık urad dal diðerbir deyiþle güney afrika fasulyesi ile dört adet bademi zerdeçal ile karıştırıp ezin macun yapın vede 1 gece suyun içinde beklettikden sonra yüze vede ensenize uygulayın vede otuz dakika bekleyin . Cildinizi besler hemde açar .
* Dört adet bademi vede zerdeçalı ezin vede 1 gece sütte bekletin . Yüze ve ensenize uyumadan önce sürün vede sabah kalkıncada soğuk suyla yıkayın . Bunu 2 kafta kullanın cildiniz açık 1 renk alacaktır .
* Yağlı ciltler için cilt beyazlatma maskesi : Bal , zerdeçal , süt , papaya meyvesi vede süt tozunu karıştırın macun yapın . Yüze sürün vede birkaç dakika sonrada yüzünüzü yıkayın . Yumurtanın beyazınıda yüze sürün .
* Kuru ciltler için cilt beyazlatma maskesi : Aynı oranda zerdeçal , bal ile salatalık suyunu karıştırın vede tüm vucuda sürüp on beş dakika kadar bekletin .
* Koyu renk koltuk altları vede ense için formül : Aynı miktarlarda zerdeçal , limon ile salatalık suyunu karıştırın vede içine sekizde 1 çay kaşık kadar zerdeçal tozu katın vede ense ile koltuk altına sürüp yirmi dakika sonrada ılık suyla yıkayınEtiketler: zerdeçal , zerdeçal ağacı , zerdeçal çayı , zerdeçal kullanımı , zerdeçal kürü , zerdeçal macunu , zerdeçal yağı , zerdeçal kapsülü , zerdeçal tohumu , zerdeçal sirkesi , zerdeçal tozu , zerdeçal çiçeği , zerdeçal hakkında veri , zerdeçal bitkisi , zerdeçal avantaj larıZerdeçal

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp