Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Üzerlik Tohumu Ne İşe Avantaj


     Üzerlik tohumu ne işe avantaj ; bozkırların bu yaygın bitkisinin kazılarda çok az bulunmasının 1 sebebi tohumları saran vede tanımlamada belirleyici oluþan zarın dayanıksızlığı meydana gelebilir . Detaylı veri ler yazımızda yer almaktadır .   
ÜZERLİK TOHUMU NE İŞE YARAR :


- Basur(hemoroid) ( Basur(hemoroid) ): Üzerlik tohumları kavrulup öğütülür ,yemeklerden yarım saat önce 1′er tatlı kaşığı yenir .

- Varis: Üzerlik tohumu öğütülüp balla macun yapılarak yenmeye Daimi edilir .

- Adet söktürücü: Üzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1′er su bardağı içilmete Daimi edilir .

- Nefes darlığı: Üzerlik tohumu ,sinirli otla kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye Daimi edilir .

- Romatizma(rheumatism) : Üzerlik tohumu kekik ile kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye Daimi edilir . Üzerlik tohumu kaynatılıp banyo yapılır .

- Kulunç: Üzerlik tohumu kekik ile kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye Daimi edilir . Üzerlik tohumu kaynatılıp banyo yapılır .

- Şişmanlatıcı: Keten tohumu ,üzerlik tohumu polen öğütülüp balla macun yapılarak yenmeye Daimi edilir .

- İdrar söktürücü: Üzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına içilmeye Daimi edilir .

- Cilt temizleyici: Üzerlik tohumu kaynatılıp cilt pansuman yapılır .

- Baş ağrısı: Üzerlik tohumu kaynatılıp bal vede şekerle 1 arada tatlandırılıp 30 gün içmeye Daimi edilir .

- Balgam söktürücü: Üzerlik tohumu tatlı su ile yıkanır .süzülür . Daha sonra sıcak su içinde bal vede susam yağı ile kaynatılıp içilirse ,kusturarak ,göğüs vede baştaki balgam türevlerini çıkartır .

- Habis artık söktürücü: Üzerlik tohumu tatlı su ile yıkanır .süzülür . Daha sonra sıcak su içinde bal vede susam yağı ile kaynatılıp içilirse ,kusturarak ,göğüs vede baştaki balgam türevlerini çıkartır .

- Üzerlik Otu Mide gastridi vede ülseri olanları yakar . Sirke ile yapılan bal şerbeti içilirse mide yanması geçer . Geçmezse önce mide Tedavi(iyileştirme) edilir . Bakı(nazar) Otu da denir . Mide mesele i olanlara zararlıdır . İçindekiler: Harmin , Harmalol , Peganin , Yağ Etiketler : üzerlik tohumu ne işe avantaj , üzerlik tohumu bitkisi , üzerlik tohumu çayı , üzerlik tohumu çeşitleri , üzerlik tohumu çiçeği , üzerlik tohumu etkileri , üzerlik tohumu fiyatı , üzerlik tohumu gargarası , üzerlik tohumu jeli , üzerlik tohumu merhemi , üzerlik tohumu kremi , üzerlik tohumu lifi , üzerlik tohumu macunu , üzerlik tohumu otu , üzerlik tohumu suyu , üzerlik tohumu tableti
 Üzerlik Tohumu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp