Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

E Vitaminin Özellikleri

     

E vitaminin özellikleri insan vücudu üzerinde etkileri vede avantaj ları nelerdir merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz . . . .

      E Vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir vede antioksidan(antikanser) özelliği ile vücuttaki toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına katkıda bulunur . Damar sertliği vede kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e karşı koruyucudur . Hafızanın güçlü kalmasına yardım eder . Göz vede cilt sağlığı için avantaj lıdır .

Fındık en varlıklı E vitamini kaynaklarından birisidir . Ayrca , tahıllar da e vitamini açısından oldukça varlıklı dir . Bunların dışında , yeşil sebzeler ile zeytinyağı , ceviz , ton balığı , yumurta sarısı vede domateste de bol miktarda bulunur .

E Vitamini eksikliğinde vücutta ödem oluşabilir . Göz rahatsızlıklar , kansızlık vede halsizlik şikayetleri görülür . E vitamininin yeterli düzeyde alınmaması cinsel isteksizlik vede kısırlığa sebep olabilmektedir . E vitamini aynı zamanda vücudun cinsel gelişimi için de lüzumlu olduğundan özellikle ergenliðe geçiþ çağındaki çocuklarda cinsel gelişimin sağlıklı 1 şekilde gerçekleşebilmesi için ergenlerde yeterli vede dengeli gıdaalımı ye daha aþırı özen gösterilmelidir .   Vitamin deposu bitkiler vede gıdalar nelerdir avantaj ları nelerdir doğal vitamin deposu bitkileri görmek için buraya tıklayabilirsiniz . . .   Vitaminler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp