Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

B16 Vitamini


B16 Vitamini Hakkında Veri ler .


B16 vitamini nedir vitaminin insan vücudu üzerinde etkileri vede avantaj ları nelerdir merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz .

B16 vitamini hangi gıdalarda mevcut vede epilepsinin azaltılması için ne yapmamız gerekiyor ?


Vitamin Nedir

Vitamin sözcüğü Polonyalı biyokimyacı Casimir Funk tarafından 1912'de kullanılmıştır . Vita Latince , hayat demektir , -amin son eki ise amin sözcüğünü kastetmektedir . Zira o dönemde tüm vitaminlerin amin oldukları sanılmaktaydı . Bugün bunun yanlış olduğu bilinmektedir .
Vitaminler gıdalar imizde bulunmadığı zaman , metabolizmada bozukluklara yol açabilirler . Vitaminler vücudun sağlıklı gelişimi , sindirim fonksiyonları , enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazanması açısından oldukça lüzumlu dir . Ayrıca vücudumuzun karbonhidrat , yağ vede proteini kullanmasını da sağlarlar .

Vitaminler vücutta "yakılmaz" , diðerbir deyiþle vitaminlerden doğrudan efor (kalori) alınmaz . Vücut , her vitaminden lüzumlu oluþan miktarın kan dolaşımında sürekli mevcut olmasını sağlar . Suda çözünen vitaminlerin fazlası vücut sıvıları ile atılırken , yağda çözünen vitaminlerin fazlası ise yağ dokusunda depolanır . Depolandıkları için yağda çözünen vitaminlerin aşırı dozu zararlı meydana gelebilir . Özellikle vitamin A vede D'nin tüketiminde dikkatli olmak gereklidir . Vitaminler bütün hücrelerde az miktarda depolanır . Bazı vitaminler ise büyük ölçüde karaciğerde depolanır . Örneğin karaciğerde depolanan A vitamini hiç vitamin almayan 1 kişiye 5-10 ay kadar yetebilir vede karaciğerin D vitamini deposu dışarıdan hiç D vitamini almayan 1 kişi için umumiyetle 2-4 ay kadar kafidir .

Suda çözünen vitaminlerin vücutta depolanma oranı nispeten düşüktür . Bu , özellikle B vitaminlerinin birçoğu için geçerlidir . B kompleks vitaminleri eksik alan 1 kişide bu eksikliğin emare leri bazen birkaç günde ortaya çıkar . B12 vitamini bunun dışındadır , çünkü B12'nin karaciğerdeki deposu kişiye 1 yıl yada daha uzun süre yetebilir . Suda çözünen 1 başka vitamin oluþan C vitamininin yokluğu birkaç haftada emare lerin ortaya çıkmasına yol açabilir . C vitamini eksikliğinden kaynaklanan skorbüt hastalığı ise 20-30 hafta içinde ölümle sonuçlanabilir . pirinç vede karaciğerde bulunduğu emare liyor .


B16 Vitamini

Vitamin B16 (dimethylglycine) - DMG ollaraak da biliniyor . Doğal 1 vitamin değil; eskiden vitamin ollaraak kabul edilirken artık insan için esansiyel vitaminlerden olmadığı bulunmuş dolayısıyla Gıda takviyesi ollaraak kabul ediliyor . Doğal ollaraak esmer pirinç vede karaciğerde bulunduğu emare liyor .


%100 Doğal Bitkisel(doðal) Vitamin Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayın .


Etiketler: B16 vitamini , a vitaminler , gıdalar de bulunan vitaminler , a vitamini nedir , b 12 vitamini , vitamin nelerde bulunur , vitamin eksikliği , b12 vitamini eksikliği , vitamin avantaj larıVitaminler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp