Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Sinir Otu Nedir

       Sinir Otu Nedir ,Adından da anlaşılacağı üzere yaprakları üzerinde sinirler vardır . Damarlı 1 bitki olup adının tam aksi ne depresif durumlarda değil İmmün (Bağışıklık) sisteminin geliştirilmesi durumlarda tesirli dir .Öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz incelemeniz kafidir .
   Modern tıp şifalı bitkiler hakkında eskiden sahip olduğu katı vede tavizsiz tutumunu artık terk etmek üzeredir . Bilhassa kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi gibi âciz kalınan hastalıklarda , insanları hastahanelerden taburcu edip "yapacak 1 şey kalmadı , tıp ollaraak elimizdeki bütün imkânları kullandık , artık iş Allah(cc) 'a kaldı" denilen durumlarda devreye giren şifalı bitki üstatlarının vesile olduğu çok acayip neticeler her ülkede görülmektedir . Bu inkâr edilemeyecek durumlar karşısında modern tıp; daha insaflı davranmaya başlamış vede komplementer tıp (tamamlayıcı tıp) adı altında şifalı bitkilerle de diyalog içine girmeyi kabul etmiştir . Tabiatta bol vede çeşitli ollaraak bulunmaları yanında yan tesirlerinin de yok denecek kadar az oluşu , şifalı bitkileri gün geçtikçe daha çok aranan kaynaklar durumuna getirmiştir . Sadece bazı kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi türlerinde olduğu gibi modern tıbbın âciz kaldığı durumlarda değil , hemen hemen her türlü hastalığa karşı kullanılabilecek hususî terkipler tecrübeli şahıslar tarafından hazırlanarak hastalara sunulmaktadır .

   Dünyanın 1 çok ülkesindeki özel firmalara bağlı araştırma enstitülerinin bünyesinde her türlü bitkinin tahlili yapılarak içindeki maddeler tanımlanmakta , müessir oluþan kısımları ekstre edilerek ayrılmakta vede kati ollaraak ilâç hâline getirilmesi için lâboratuar hayvanlarında denenmektedir . Bunların içinde nane , kekik , ıhlamur vede ısırgan gibi artık iyice meşhur olanlar ise; halk tarafından bu tip "bilimsel" olduğu iddia edilen prosedürler beklenmeden kullanılmaktadır . Zira bunların 1 çoğu tarih boyunca çok uzun 1 geçmişe sahip olup , artık iyice itimat edilen 1 konuma gelmişlerdir . Fakat bitkilerin büyük çoğunluğu henüz bu seviyede değildir . Henüz bütün hususiyetleri vede müessir maddeleriyle tanımlanmayan bitkileri daha dikkatli kullanmakta avantaj vardır . Dünyanın hemen hemen her bölgesinde , yol kenarlarında rastladığımız sinir otu , haksız 1 şekilde yabanî ot ollaraak ele alınmaktadır . Dikkate alınmayan bu sözde yabanî otun ne C° Derece tesirli şifalı 1 bitki olduğunu hep 1 arada göreceğiz .
  Etiketler ; Sinir otu ağacı , Sinir otu ağacı fidanı , Sinir otu ağacı meyvesi , Sinir Otu anlamı , Sinir Otu bebek , Sinir otu bebeklere avantaj sı , Sinir otu  bitkisi , Sinir otu  bitkisinin fadaları , Sinir otu cilde avantaj ları , Sinir otu çayı  Sinir Otu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp