Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Organik Sabun

 Organik Sabun vede merak  ettikleriniz

      Organik Sabun Bu sayfada sizlere bitkilerden elde edilen şifalı sabunlar vede bu şifalı sabunlar ollaraak malum sabunların etkileri hakkında avantaj lanacağınız veri lere aşağıdaki makalemizden ulaşabilirsiniz .      Sabunlar ile cilt bakımınaa yardımcı % 100 bitkisel(doðal) ürünler hakında veri edinmek için tıklayınız . . .       Acı badem , ada çayı , ballı incir tozlu , çilek , defne , gül yaprağı , kivi , hamam , havuç , karanfil , katran , kekik , kayısı gibi 44 çeşidi bulunan yüzde 100 organik sabunlara özellikle kadınlar alaka gösteriyor .

Konya'da organik sabunların satışını yapan firmanın sahibi Ayşe Aktepe , maddelerin kendi özlerinden , yoğun 1 emekle üretilen organik sabunların hiçbir kimyasal madde içermediğini söyledi .

Organik sabunların TSE belgeli vede Sağlık Bakanlığından tasdik lı olduğunu anlatım eden Aktepe , Çeşme Alaçatı'da üretilen vede her bitkinin kendi özünden yapılan organik sabunların 2 bin C°de kaynatıldığını belirtti .

Aktepe , tahta kalıplarda iple şekil verilen sabunların 1 çoğunun içinde , doğallığın 1 göstergesi ollaraak , üretildiği bitkiden kalıntıların bulunduğunu kaydetti .

Sabun kültürümüzün yüzyıllar öncesine dayandığını anlatan Aktepe , sayısı 5 liraya satılan organik sabunlara kadınların daha aþırı alaka gösterdiğini , kadınların bu ilgisinin organik sabun çeşitlerini de her geçen gün artırdığını söyledi .

-EN ÇOK TERCİH EDİLEN: ''BALLI İNCİR TOZU''-

Organik sabunlar içinde en aþırı ''Ballı İncir Tozu''nun tercih edildiğini , 1 çok ünlünün bu sabundan sipariş verdiğini anlatım eden Aktepe , 44 çeşidi bulunan organik sabunların , cilt sorunlarının yanı sıra , selülit , varis , kaşıntı , Sivilce(akne) (akne) , Eczama(egzama) , mantar , saç dökülmesi vede Romatizma(rheumatism) gibi rahatsızlığa iyi geldiğini söyledi .

Yüzde 100 organik sabunların bazıları şöyle:

Acı badem sabunu: Acı badem yağıyla üretilen sabun bakım gerektiren ciltler için tavsiye ediliyor , özellikle yüz temizlinde kullanılıyor .

Ada çayı sabunu: Hücre yenilenmesinde etken olduğu emare len ada çayı sabunu , antiseptik , anti selülit , anti bakteriyel özelliğe sahip . . . . Cildi sıkılaştırıcıyla bilenen bu sabunun mantar hastalıklarına da iyi geldiği anlatım ediliyor .

Alaçatı papatya sabunu: İltihap giderici mantara vede Eczama(egzama) ya karşı tesirli özelliğiyle satılan papatya sabunu , selüloit Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılır .

Ardıç katran: Anadolu'da yüzyıllardır kullanılan bu sabunun Eczama(egzama) , kaşıntı , Sivilce(akne) (akne) , kepek vede saç dökülmelerine karşı tesirli olduğu vurgulanıyor .

Ballı zincir tozlu sabunu: Cilt gözeneklerini temizleyerek genç vede canlı 1 görünüm kattığı emare len bu sabunun ise içerdiği E vitamini vede gliserin ile cildi beslediği , canlandırdığı vede nemlendirdiği anlatım ediliyor .

Gül yaprağı sabunu: Her türlü cilt Meselesi na iyi gelmesinin yanında , çok tesirli 1 onarıcıdır . Cilde canlılık kazandırır vede gerginleştirir . Alerji , Eczama(egzama) vede açık yaralara iyi gelir . Makyaj temizler , ciltteki doğum lekelerini giderir .

Katran sabunu: Mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef vede Eczama(egzama) da Varis(toplar damar geniþlemesi) vede ağrılarında uyuz vede benzeri cilt sorunlarında kullanılır . Eczama(egzama) , kaşıntı vede Sivilce(akne) (akne) ,kepeğe , dökülmelere karşı tesirli oluþan 1 sabun türüdür .

Çeşitli cilt sorunlarının çözümü vede iyi 1 cilt için tavsiye edilen diğer ürünler ise Bıddım , Çilek , Defne , Havuç , Kayısı , Kivi , Okaliptüs vede Yılan yağlı sabunu ollaraak sıralanıyor .
Sabunlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp