Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Propolis Nerede Bulunur

       Propolis Nerede Bulunur ,Günümüzde propolis dünya ticaretinde düzenli ollaraak alınıp satılan 1 üründür . Propolisten üretilen kapsül , tablet , granül ilaçtır . Propolis bugün için tıp alanında çok yaygın ollaraak kullanılmaktadır . Detaylı veri için makalemizi okuyunuz .  
   Propolis üretimi organik kovanlarda yapılmalıdır . Hijyenik ortamda paslanmaz materyaller kullanılarak elde edilmelidir . Nesim arıcılık olarak kendimize çok güveniyoruz . Propolis kovanların sadece üst kısmından alınmalıdır . Propolis arıların bitki tomurcuk vede filizlerinden topladığı çok kuvvetli virüs öldürücü , bakteri öldürücü , mantar öldürücü organik 1 maddedir . Arılar kendilerini çeşitli mikroplardan korunmak için propolis toplarlar . Kovanın içini dezenfekte ederler . Tarlacı işçi arılar propolisi , bitkilerin özellikle tomurcuk vede sürgünlerinden toplarlar . Propolisin temizliğini kontrol etmek için basit 1 test yapılabilir . Sert vede katı haldeki propolis iyice ezildikten sonra 1 miktar ılık su ile 1 arada cam kavanozda iyice çalkalanır . Yabancı maddelerin dibe birikmesi sağlanır . Günümüzde propolis dünya ticaretinde düzenli ollaraak alınıp satılan 1 üründür . Propolisten üretilen kapsül , tablet , granül ilaçtır . Propolis bugün için tıp alanında çok yaygın ollaraak kullanılmaktadır .


    Propolis: Korunan şehir (Yunanca) Arılar kovanda çok çeşitli kullanım amaçlı bitkilerin değişik yerlerinden kısmen yalayarak kısmende toplayarak derlediği içeriğinde çok değişik kimyasal maddelerin olduğu açık sarı dan koyu kahve rengine kadar değişik renklerde oluþan yapışkan bir madde . Değerli arıcı arkadaşlarım bu güne kadar konuştuğum 1 çok ildeki arıcıların hemen hepsi bu yapışkan maddeyi kazıyıp atmışlardır . Uludağ arıcılık dergisinde yayınlanan 1 yazıda çok ilginç veri ler var bunlardan 1 adedi asrın buluşu denmesi işin önemini anlatmaya yeter zannedersem . Diş dolgusundan tutun da yanık merhemine kadar . . . . . Ben kurslarda şunu söylüyorum kellere vede ölüme çaresi yok . Bitki tohumlarının uzun süre korunması için kaplanması . . . . Ne yazık ki arıcılarımızın kafi miktarda veri lendirilmemesi neticesi şu anda Türkiye piyasasında 15- 30 YTL gibi komik rakamlara alınıyor , işlendikden sonraki fiyatına inanamıyacaksınız , işleyenlerin söylediği içinde posa çok , evet 1 miktar posa mevcut amma o posanın kedi , köpek mamalarına vede civciv yemlerine antibiyotik ollaraak katıldığını söylemiyorlar .


  Bakın hiç 1 şey yapamazsak ucuz alkolle yada ispirto ile eritip kovanlarımızın dışına sürelim . Hem kovanlarımızı kimyasallardan uzak tutarız , hemde uzun ömürlü olmalarını sağlarız . Çünki ağaç koruyucu özelliği var . Üretimi zor olmayan amma çok aþırı üretilmiyor . Kovan başına 600 gram etraf ında yıllık . Özel üretim gereç leri (Propolis trapı) piyasada satılıyor . Kovan uçuş deliklerinde baharda çok oluyor , Çerçeve aralarında var . Örtü tahtası kullananlar epeyce üretebilir , tahta araları dolu . Eğer toplamak için trap kullanıyorsanız , buradan propolisleri zor olmayan çıkartabilmek için muhakkak derin dondurucuda 1 kaç saat bekletin . Çünkü soğuyan propolis kırılkan oluyor vede çok zor olmayan çıkıyor . Karakavuz köyünde arıcılık yapan Adnan İLİK , ilkbahar bakımını yaparken kovanlarından kazıyarak biriktirdiği Propolisleri ispirto ile eriterek , kovanlarının iç vede dışını 1 güzelce boyadı . Bu şekilde kovan içine mikrop öldürücü ollaraak ta iyi 1 yöntemdir .  
Etiketler ; Propolis Ağacı , Propolis ağacı fidanı , Propolis ağacı meyvesi , Propolis anlamı , Propolis bebek , Propolis bebeklere avantaj sı , Propolis bitkisi , Propolis bitkisinin avantaj ları , Propolis cilde avantaj ları , Propolis çayı    Propolis

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp