Bitkisel Sağlık Ürünleri
Nane

Hamilelikte Nane Çayı İçilir Mi


     Hamilelikte Nane Çayı İçilir Mi ,  yazımızda bitki çaylarının Umumi ollaraak kullanımı hakkında çook çarpıcı veri ler bulunmakta olup , hangi vakitler da kullanılmaması gerektiği açıklanmıştır .


      Eskiden sadece aktarlarda satılan bitkiler vede bunlardan elde edilen çaylar günümüzde hemen her markette pazara sunulmaktadır .Bitkilerin Rahatsızlık ları Tedavi(iyileştirme) edici tesiri vede bu gaye la kullanımı neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir . Bazı kültürlerde farklı öneme sahip oluşan şifalı bitkiler günümüzde de bazı Rahatsızlık ların tedavisinde kullanılmaktadır . Ancak bu uygulamaların hemen hiçbir bilimsel verilere dayanmamaktadır .Homeopatik ollaraak adlandırılan bu tedavilerin etken liği konusunda ilimsel çalışmalar olmadığı gibi bunalrın gebe lik vede emzirme dönemlerinde kullanımı vede etkileri ile ilgili de elimizde hemen hiiç veri bulunmamaktadır . Ayrıca bu tip ilaç etkisi oluşan şifalı bitkilerin bazıları hatta çook masum gibi görünenleri bile yüksek dozlarda alındığında Agu(zehir) tesiri yada istenmeyen etki oluşturabilmektedir .

    Bu bitkilerin 1 çoğu kaynatılarak suyu içilmekte yada direkt olarak yenilerek alınmaktadır . Kati ollaraak teminat li olduğu bilinmeyen bu tür şifalı olduğu önümüzdeki sürülen ot vede bitkileri gebe liğinizin ilk vede son trimesterlarında tüketmemeniz avantaj lı meydana gelebilir . Bununla 1 arada piyasada satılan amade poşet çayların ihtivasındaki maddelerin çoğu gerçekte rejiminiz içinde bulunan vede büyük olası lıkla gebe lik sırasında zararlı etki göstermeyen maddeler içerir . Bu tür çayları aşırıya kaçmadan tüketmenizde 1 zarar yokmuş gibi görünmektedir .

    Bitkisel(doğal) çay içmek isterseniz satın alırken kapsadığı maddelere göz atın . İçindekiler eğer rejiminizde zaten bulunan portakal kabuğu , limon , adaçayı gibi bildik maddeler ise içmenizde sakınca yoktur . Ancak katiyen n kulağı , yarpuz , cohosh gibi garip vede daha alışık olmadığınız maddeler içeriyorsa kullanmamanız daha uygun meydana gelebilir .Bazı maddeler ise düşük miktarlarda alındığında avantaj lı meydana gelebilir ken yüksek miktarlarda menfii etkiler yaratabilir . Bu tür bitkilere en güzel misal sinameki'dir . Sinameki barsakları uyarıcı etkiye sahip 1 bitkidir fakat yüksek miktarlarda alındığında dehidratasyon ile netice lanabilecek ciddi ishal(diyare) tablolarına yol açabilir . Bu hem sizin icin hem de karnınızdaki bebeğiniz icin hiiç hoş olmayan 1 durumdur .

    Bazı bitkilerin ise rahim(uterus) kasılmasını uyarıcı etkileri mevuttur . Pekçoğu yaygın ollaraak kullanılmayan bu maddeler Doğu(şark) (garp) m sancılarını başlatabileceğinden gebeliğin son dönemlerinde kullanılmaları önerilmez .Bir farkli konu da ithal çaylardır . İthal çayların içinde ülkemizde yetişmeyen bazı otlar bulunabilir . Bu sebep le kapsamından emin olunmayan çayların kullanılmaması daha uygun meydana gelebilir .Kısaca özetlemek gerekir ise yiyecek ollaraak kullanılan bitkilerin çay biçimi nde de alınmasında 1 sakınca yoktur .

Etiketler ; nane ağacı , nane ağacı fidanı , nane çayı , nane ekimi , nane çayı avantaj ları , nane etkileri ,  nane avantaj ları nelerdir , nane ile veri ler , nane kökü suyu , nane vede avantaj ları , nane çayı zayıflatırmı , nane nerede bulunurNane

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp