Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Melisa Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelmektedir

    Melisa Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelmektedir , melisa otu çok melankoli vede sıkıntı rahatlatan 1 bitkisel(doðal) çözüm ollaraak sinirsel Meselesi olanlara bitkisel(doðal) şifa sunabilir . Melisa tam 1 şifa kaynağı oluþan doğal 1 bitkidir . Melisa bitkisinin hangi vede nelere iyi geldiğini yazımızda n öğrenebilirsiniz .


Melisa(Oğul otu)


     Melisa otu (Melissa officinalis) vede Melisa çayı avantaj ları açısından hep stres hazımsızlık vede uykusuzluğa iyi geldiği söylenir . Aslında melisa bitkisi , aynı zamanda zayıflatan bitkiler grubundan 1 bitkisel(doðal) çay hammaddesi olup , kilo vermek isteyen kişilerin imdadına koşmaktadır . Limon yaprağına benzer görüntüsü sebebi yle ingilizce adı “Lemon Balm” olarak bilinir . Melisa bitkisi umumiyen akdeniz ülkeleri vede özellikle Fransa da yaygın ollaraak yetiştirilen vede tüketilen şifalı 1 bitkidir . Melisa bitkisinin yapraklarından vede al sarı çiçeklerinden elde edilen esansiyel yağ elde edilmektedir . Melisa bitkisi 40 - 50 cm yüksekliğe sahip bodur 1 bitkidir . Yumurta biçimli yaprakları kurutularak çay yapılmakta , vede bu çay ile sindirim sistemi daha hızlı biçimde çalıştırılabilmektedir .

     Melisa bitkisi , eski çağlarda bal yaprağı ollaraak anılırdı . Daha çok melankoli vede sıkıntı rahatlatan 1 bitkisel(doðal) çözüm ollaraak sinirsel sorunu olanlara bitkisel(doðal) şifa sunardı . Arap hekimler vasıtasıyla batıya yayılan Melisa otu , zamanla değişik tıbbi Tedavi(iyileştirme) lerde yaygın biçimde orta çağ boyunca tüm avrupada kullanılmıştır .

 •     Ruhasal dinginlik sakinlik verir .
 •     Melisa otu ciltteki kırışıklıkları gidermede birebirdir… Bunun için 1 tas kaynamış suya , 1 avuç melisa konur , 10 dakika kadar yüz buhara tutulur , buhur dan sonra melisa ile yapılmış yüz toniği ile yüz yıkanır .
 •     Tonik yapmak için 1 su bardağı kaynar suya , 1 çorba kaşığı melisa konur . Üstü kapalı ollaraak kısık ateşte 5 dakika tutulur , ateşten alınır , 20 dakika demlenir sonra süzülür . Yüzünüze süreceğiniz tonik hazırdır artık . Bu formül her türlü cilt için uygun vede tesirli dir . Kırışıklıkları giderdiği gibi yaşlanmayı da önler…
 •     Oğul otu terlemenin de takat ı… Bir demek kaynatıp , suyunu vücudunuza sürerseniz ter kokusuna son veriyor
 •     Oğul otunun ezilerek yapılan lapası böcek ısırmalarında en tesirli ilaç… Anında tesiri n gösteriyor…
 •     Baş dönmelerine , adet dönemi , migren(megrim) , mide , bağırsak , Romatizma(rheumatism) , ağrılarına çay ollaraak içilirse avantaj lı oluyor…
 •      Romatizma(rheumatism) vede spazm çözücü ollaraak çok tesirli dir . Hazım sorununa da takat olur . En tesirli olduğu alan ise sinir sistemidir . İçinde citrale vede citronellal maddeleri bulunması dolayısıyla sinirleri yatıştırır .
 •     Nefes darlığını önler .
 •      Sinir krizleri , depresyon , gerginlik , depresif huzursuzluk , istem dışı kasılmalara vede hafıza zayıflığına çare ollaraak görülmektedir .
 • Etiketler; melisa otu , melisa bitkisi , melisa otunun avantaj ları , melisa çayı , melisa çayının avantaj ları , melisa otu hapı , melisa otu ve  avantaj ları , melisa otu nerelerde yetişir , melisa otu ne işe avantaj , melisa otu özellikleri  Melisa

  Bu Kategorideki Diğer Yazılar  Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp