Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bebeklerde Lavanta Kullanımı

Bebeklerde Lavanta Kullanımı


        Bebeklerde Lavanta Kullanımı . Bebeklerin Doğumdan Sonraki Özellikle İlk Bir Yıl İçinde Sık Sık Burunları Tıkanır . Bebeklerin Tıkanan Burunlarını Birer Damla Lavanta Yağı Damlatarak Açmak Mümkündür .


Bebeklerde Lavanta Kullanımı

Mütehassız lara göre bebeklerin burnu , çocuklara yada yetişkinlere göre daha fazla tıkanıyor . Bunun en önemli sebebi ise bebeklerin burun kemiklerinin daha dar vede östaki tüpünün daha dik yerleşimli oluşu . Bebeklerin burnu kimi vakit viral enfeksiyonlar yüzünden de tıkanır . Ayrıca bebeğin bulunduğu ortamdaki kuruluk da tıkanıklığı arttırır . Bebeklerde burun tıkanıklığı umumiyen 1 soruna işaret etmez . Genellikle bebeğin anatomik yapısı sebebi yle sık yaşanan burun tıkanıklığı , bazen de nezle yada enfeksiyon sebebi yle ortaya çıkar . Bebeklerde burun tıkanıklığını gidermenin en iyi yollarından biri bebeğin hapşurmasıdır . En tesirli madde ise serum fizyolojik damla , 1 diğer adıyla okyanus suyu… Bebeğin burun tıkanıklığını gidermek için öncelikle bulunduğu ortamdaki kuruluğu ortadan kaldırarak , en az yüzde 50 nemli 1 ortam oluşturun . Odasını kafi miktarda havalandırın vede katiyetle sigara(tütün mamülleri) dumanından uzak tutun .

Tıkalı burnu açmak için de serum fizyolojik damladan bol miktarda buruna sıkın . Serum fizyolojik damladan birkaç damla değil , tüpün tamamını bebeğin burun deliklerine sıkmaya özen gösterin . Bebeğin burnu tıkalı ise tıkanıklığın kendi kendine geçmesini beklemeyin . Burnu tıkalı 1 bebek , bu halde n son C° Derece rahatsız olur . Bebekler ağızlarından nefes almayı beceremedikleri için , tek soluk aldıkları organları burunlarıdır . Burnun tıkalı olması bebeğin gıdaalımı sini menfii yönden etkiler , çok huzursuz olmasına sebep olur . Bebeğin burnu nezle sebebi yle tıkalı ise , Tedavi(iyileştirme) si yapılmaması halinde bu alt solunum yolu enfeksiyonu yada kulak enfeksiyonu gibi hastalıklara yol açabilir . Doğal serum fizyolojik damla ile her 2 saatte 1 bebeğin burnunu açmalısınız . Serum fizyolojik zararsız 1 damladır vede bol bol kullanılması şarttır . Damlayı bebeğin burnuna rahat damlatmak için kafasını hafifçe yükseltin . Ayrıca bebeğin burun tıkanıklığını gidermek için lavanta yağı da kullanabilirsiniz . Lavanta yağı nefes açar . Ancak içinde kafur bulunan nefes açıcı maddelerin bebeğinize zarar verebileceğini unutmayın .Etiketler: bebeklerde lavanta kullanımı , lavanta ağacı , lavanta çayı , lavanta kullanımı , lavanta kürü , lavanta macunu , lavanta yağı , lavanta kapsülü , lavanta tohumu , lavanta sirkesi , lavanta tozu , lavanta çiçeği , lavanta hakkında veri , lavanta bitkisi , lavanta avantaj larıLavanta

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp