Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kırkkilit Otu Kapsül


     Kırkkilit Otu Kapsül , kırkkilit bitkisinin diğer adı at kuyruğudur . Bu bitkinin kapsülü hakkında veri vede bu kapsülün hangi hastalıklara iyi geldiği yazımızda bulunmaktadır .


Dr .Shiffa Cerise Kapsülü


İçeriği : Havlıcan ,servi kozalağı ,at kuyruğu ,çıban otu ,sarı kantaron

Kullanımı : Gıda takviyesi ollaraak günde 3 kez , yemekten önce 2'şer tablet alınması önerilir .

Avantaj ı :

  •     Düzenli kullanımda Varikosel(varicoselle) rahatsızlığına avantaj sı klinik deneylerle kanıtlanmıştır .
  •     Genişlemiş varisli damarların eski haline gelmesine yardımcı olur .
  •     Testislerdeki ağrıyı gidermeye yardımcıdır
  •     Testislerdeki küçülmeyi önler
  •     Varikosel(varicoselle) in sebep olduğu kısırlığı önlemeye tardımcı olur
  •     % 100 bitkiseldir
  •     Hiçbir yan tesiri yoktur

 
VARİKOSEL HAKKINDA (TIBBİ BİLGİ)

Varikosel(varicoselle) Nedir ?


    Tüm erkeklerin % 15 kadarında vede kısırlık Meselesi ile başvuranların % 40'ında saptanan Varikosel(varicoselle) (testis damarlarında genişleme , varisleşme) en sık rastlanan vede mikrocerrahi ameliyat neticesi en başarılı sonuç aldığımız kısırlık sebebidir . Varikosel(varicoselle) testislerde sıcaklık artışı vede toplardamardaki kanın organa geri akımı sonrası mikro dolaşımı etkileyerek Sperm(meni) üretimini bozar; sayı , hareketlilik , yapı vede kromozomal yapıya etki neticesi dölleme kapasitesini menfii etkiler .

Varikosel(varicoselle) sebep vede nasıl ortaya çıkar ?


   Varikosel(varicoselle) ergenliðe geçiþ yaşlarında ortaya çıkmaya başlayan vede vakit ile ilerleyen 1 toplardamar hastalığıdır . Genetik yapısı uygun oluþan vede ayakta çokca duranlarda bazen ağrı vede görüntü bozukluğu ile ortaya çıkarsa da kısırlık vede diğer sebep ler ile yapılan el muayenesinde saptanır . Toplardamarların içinde bulunan vede aksi akımı mani leyen valf sistemini oluşturan kapakçıkların damar çapı genişlemesi neticesinde kafigelmeyecek kalması ile testislerin toplardamar çıkışında basınç artışı gerçekleşir . Artan basınç neticesi testis dokusu içindeki kan dolaşımı (mikrosirkülasyon) bozularak Sperm(meni) üretimi etkilenir .

Varikosel(varicoselle) emare leri nelerdir ?


  Varikosel(varicoselle) yumurtadan bacağa yayılan ağrı vede sıcak ortamda torbada bariz leşen kıvrımlı damar yapısı ile fark edilebileceği gibi sadece kısırlık için yapılan tetkikler sırasındaki el muayenesi ile de saptanabilir . Varikosel(varicoselle) tek başına 1 sağlık Meselesi oluşturmaz . Sperm(meni) hücrelerini etkileyerek kısırlık sebebi olması vede bazen de ağrıya sebep olması sebebi ile Tedavi(iyileştirme) si gereklidir . Ağrı Meselesi olmayan vede kısırlığın mesele oluşturmadığı kişilerde herhangi 1 Tedavi(iyileştirme) yapılmasına lüzum yoktur .

Varikosel(varicoselle) tanısı nasıl konulur ?

    Farklı derecelerde görülebilen Varikosel(varicoselle) in tanısı bu konuda tecrübeli 1 Üroloji- Androloji mütehassız ı tarafından doğru şartlarda yapılacak teferruat lı 1 muayene ile konulmalıdır . Sadece doppler ultrasonografi ile saptanabilen Varikosel(varicoselle) lerin ameliyat edilmesi avantaj sağlamadığından çok özel durumlar dışında Varikosel(varicoselle) tanısı için hassas 1 muayeneden başka herhangi 1 tetkik (ultrason vb .) istenmemelidir .
Varikosel(varicoselle) Tedavi(iyileştirme) si nasıl yapılmalıdır ?

    Varikosel(varicoselle) tanısı konulan kişiye kısırlık Meselesi için öncelikle mikrocerrahi Varikosel(varicoselle) ameliyatı önerilmelidir , Varikosel(varicoselle) saptananlara ilk tercih ollaraak ilaç Tedavi(iyileştirme) si yada tüp bebek yöntemleri uygulanması doğru değildir . Doğru tanı konulması vede mikrocerrahi yöntemin başarıyla uygulaması ile Tedavi(iyileştirme) si gerçekleştirilen Varikosel(varicoselle) hastalarında spermiyogram parametrelerinde % 80'in üzerinde istatistiki anlamlılık gösteren düzelme sağlanır vede bunların çoğu başka 1 Tedavi(iyileştirme) gerektirmeden çocuk sahibi meydana gelebilir ler . Geri kalanların önemli 1 kısmı ise rahimiçi aşılama gibi , tüp bebek uygulamasından daha zor olmayan vede ekonomik 1 yöntemden avantaj lanabilir seviyeye geleceklerdir .

    Daha önce Varikosel(varicoselle) ameliyatı yaptırmış amma olumlu sonuç alamamış olanların önemli 1 kısmında nüks Varikosel(varicoselle) yorum edilen Hal saptaysa da Varikosel(varicoselle) in ameliyat sonrası nüks etmesi mümkün değildir . Gerçekleştirilen ameliyatın teknik sebep ler ile kafigelmeyecek kaldığı bu vakalarda mikrocerrahi düzeltme ameliyatı uygulanarak olumlu sonuç alınabilmektedir .

     Kısırlık sebebi ile başvuran erkeklerde Varikosel(varicoselle) tanısının muayene vede doppler ultrasonografi yöntemlerinin yanlış uygulanmaları neticesi vede hatta bazen maalesef ticari yaklaşımlar ile gereğinden çok konulduğunu vede lüzumsuz ollaraak ameliyatlar uygulandığını bilmekteyiz . Mikrocerrahi Varikosel(varicoselle) ameliyatını ülkemizde başlattığım 1993 senesi itibarı ile 2500’den aþırı mikrocerrahi ameliyat yapmış olmama rağmen hatalı Varikosel(varicoselle) tanısı ile bana ameliyat için başvuran yüzlerce kişiye de ameliyat olmaları gerekmediğini zorlukla izah etmek zorunda kaldım .

Etiketler; Kırkkilit Otu anlamı , Kırkkilit Otu bebeklere avantaj sı , Kırkkilit Otu bitkisi , Kırkkilit Otu bitkisinin avantaj ları , Kırkkilit Otu cilde avantaj ları , Kırkkilit Otu çeşitleri , Kırkkilit Otu etkileri , Kırkkilit Otu etkileri , Kırkkilit Otu avantaj ları vede zararları , Kırkkilit Otu avantaj larıKırkkilit Otu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp