Bitkisel Sağlık Ürünleri
                    Kına Kına Ağacı     Kına Kına Ağacı 5-20m Arasında Boyu Uzayabilen Bir Ağaç Türüdür .Yan Etkisi Bulunmamaktadır .Gerekli Tüm Veri ler Aşağıdaki Yazıda Bulunmaktaktadır .       KINA KINA BİTKİSİ İLE İLGİLİ TÜM ÜRÜNLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ       Kına Kına Ağacı   Kınakına Ağacı Ve Avantaj ları

Kınıkına nedir ? Kına kına ağacının avantaj ları nelerdir ? Kınakına (kontesotu) otunun kullanımı vede avantaj ları hakkında geniş veri .

Kınakına bitkisi (kontesotu) , kökboyasıgiller familyasından , 15-20 metre boyunda 1 ağaçtır . Kına kına ağacı ollaraak bilinmesine rağmen , kına kına otu ollaraak da söylenilir , amma ot değil kocaman 1 ağaçtır .

Kınakınanın içeriğinde bulunan bazı maddeler şunlardır: kinin , kinidin , kinşonin , singol , kupreol .

Kına kınanın gövdesi , kök vede kabukları kullanılır . Kına kınanın tadı acıdır .

Kınakınanın Avantaj ları

    Ateş düşürücü özelliği vardır .
    Sıtma Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılır . Bilindiği üzere , sıtma Tedavi(iyileştirme) sinde kinin kullanılır .
    Tifoda avantaj lıdır .
    Ağır vede mikroplu hastalıklarda nekahat devresini kısaltır .
    Cilt kaşıntılarında avantaj lı olduğu bilinir .
    İştah açıcıdır . Kuvvet verir .
    Kabızlığı giderir .
    Kinidin alkoloidi taşikardi için kullanılır . Vücuda güç verir .

Kınakına otunun avantaj ları arasında kilo aldırıcı özelliği vede kan yapıcı olması da vardır .

Kan Yapıcı Kür için Kınakına Şerbeti formülümüz:

Malzemeler: yarım kilo çekirdekli kara kuru üzüm , 20 gr kınakına kabuğu , 5 bardak su .

Kuru üzüm , iyice yıkandıktan sonra demir havanda çekirdekleri kırılıncaya kadar dövülür . Sonra 5 bardak suyun içine konulur . 20 gram kınakına kabuğu üzerine ilave edilerek yavaş ateşte kaynatılır . Kaynatma işlemini , su yaklaşık 4 bardak kalıncaya kadar sürdürün . Kapağını kapalı tutarak soğumaya bırakın .Kınakına şerbeti , soğuduktan sonra ince 1 tülbentten süzülerek 1 şişeye konur vede buzdolabında saklanır . Her gün sabah vede akşam yemek aralarında çocuklara yarımşar kahve fincanı , büyüklere ise birer kahve fincanı içirilir . Kansızlık için kınakına şurubu çok avantaj lıdır . (Kansızlık için diğer kürler)
    ETİKETLER: kına kına , kına kına bitkisi , kına kına otu , kına kına çayı , kına kına avantaj ları , kına kına nasıl kullanılır , kına kına için yaş sınırı , kına kına hapı , kına kına tütsüsü , kına kına kapsül , Kına Kına Kapsülü , Kına Kına Çiçeği , kına kına hapı , kına kına kremi , Kına Kına Merhemi , kına kına sirkesi , kına kına suyu ,Kına Kına Tohumu , Kına Kına Tableti , kına kına tozu , Kına Kına Ağacı  Kına Kına

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp