Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Keten Tohumu Zayıflayanların Yorumları


     Keten tohumu zayıflayanların yorumları; toplumumuzu veri lendirmek vede kullandığımız bitkinin tam ollaraak ne işe yaradığını öğrenmemizde avantaj sı çoktur . Detaylı veri ler yazımızda yer almaktadır .
   


KETEN TOHUMU ZAYIFLAYANLARIN YORUMLARI :


Keten Tohumu Zayıflama hapları vede zayıflama kapsülleri arasında tamamen bitkisel(doðal) içeriğe sahip orjinal zayıflama haplarını olabildiğince tanıtmaya çalışıyoruz . Bunların arasında kilo vermeye yardımcı özel Keten Tohumu “Keten Tohumu” içerikli 1 zayıflama hapı da bulunmakta . İşte bu zayıflama hapı ile sizde kısa süre de en hızlı yollar ile kilo verebileceksiniz . Bunu biz demiyoruz kullananlar diyor , şimdi daha önce Keten Tohumu kullanan kişilerin yorumlarını bırakabileceği 2011 kullanıcı yorumlarını açmış bulunduk .

Antalya Eğitim vede Araştırma Hastanesi Tıbbi Biyokimya Klinik Şefi Prof . Dr . Necat Yılmaz , acı kırmızı biberde yoğun ollaraak bulunan alkaloit madde kapsaisinin , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi başta olmak üzere birçok sağlık Meselesi nda olumlu etkiye sahip olduğunu daha önce tespit ettiklerini anlatım etti .

Prof . Dr . Yılmaz , Örneğin ağrı kesici vede Enfeksiyon çözücü tesiri ni P- maddesi , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi önleyici tesiri ni ise içindeki kırmızı karotenoid maddesi sağlıyor . Ayrıca kırmızı biber , kolesterol düşürücü , mide asidini düzenleyici vede mikrop öldürücü etkilere sahip . Sanıldığının aksine kırmızı biber zayıflatıcı etki de gösteriyor

Kırmızı biberin içerisinde acı lezzetini veren kapsaisin isimli maddenin vücuttaki yağ metabolizmasını artırarak zayıflamada avantaj lı olabileceği ilk ollaraak Japon araştırıcıların dikkatini çekmiş .

Kapsaisin sempatik sinir sistemi uyararak adrenal medulladan kateşolaminlerin salgılanmasını sağlamakta vede bu suretle efor vede yağ metabolizmasını artırdığı önümüzdeki sürülmektedir . Kırmızı biberin (yenilen miktarla orantılı ollaraak ) yemek sonrası metabolizmayı hızlandırarak gıdalar in yakılmasını uyarabileceği , iştahı baskılayarak alınan efor miktarını azaltabileceği vede bu suretle vücuttaki yağ miktarını azalmasını sağlayabileceği düşünülmektedir .

Yemekle alınan yağlar , taşıdığı yoğun enerjiye karşılık doygunluk yaratma kapasitesi düşük olduğundan obezite oluşumunda önemli 1 etkendir . Dolayısıyla kırmızı biberin yağ metabolizmasını hızlandırması obezite oluşumunun mani lenmesi vede Tedavi(iyileştirme) si bakımından avantaj lı olabilmesi olası dir . Bu konuda Japon araştırıcılar tarafından yürütülen klinik çalışmalarda kırmızı biberin iştahı baskıladığı , toplam alınan Gıda miktarında azalmayı sağladığı vede efor sarfiyatını artırdığı neticesine varılmıştır .
Daha sonra yürütülen 1 çalışmada ise gönüllülerin 1 kısmına kırmızı biberin tesirli maddesi kapsaisin kapsül halinde yutturularak doğrudan mide-bağırsak sistemine gitmesi sağlanırken , diğer 1 kısmına ise kapsaisin domates suyu içerisine ilave edilerek verilmiş .

Sonuçta , alınan efor miktarının kapsaisinin domates suyu içerisinde verilmesiyle daha bariz 1 şekilde azaldığı gözlenmiş . Yani kapsaisin ağızdan temasla verildiğinde iştahı daha yüksek oranda (yüzde 25-30 kadar) baskılamış .Benzer 1 sonuç 1 başka grup araştırıcı tarafından da aynı yıl içerisinde yayınlanan çalışmada ortaya konuluyor . Bu çalışmada ise erkek gönüllülere değişen acılıkta kırmızı biberli çorba vede boş kapsül (plasebo kapsül) , diğer gruba ise kırmızı biber içermeyen çorbayla (plasebo çorba) 1 arada kapsaisin taşıyan kapsül verilmiş . Deney neticesinde kırmızı biberli çorba verilen gönüllülerde kırmızı biber miktarı arttıkça iştahı baskıladığı tespit edilmiş . Yani kırmızı biberin iştahı kesici tesiri nin ağız yoluyla alındığında sempatik sinir sistemini uyarmasına bağlı olabileceği neticesine varılmış .
Kırmızı biberin , günlük hayatta zayıflamada etken 1 şekilde kullanılabilmesi oldukça zordur , çünkü Kafi miktarda zayıflatabilmesi için direkt ağız yoluyla alınması yada yemeklere çok bol miktarlarda katılması gereklidir , bu ise pek mümkün değildir , çünkü bu kadar çok direkt biber kullanımı avantaj dan çok zarar getirir .

Bunun yerine biberin etken maddesi kapsaisin içeren eczane yada aktarlarda bulabileceğiniz biber haplarını kullamanızı öneririz , bunlar yüksek oranda biberin ihtiva ettiği kadar kapsaisini içeriğinde barındırabildiklerinden günlük biber kullanımınızı oldukça pratikleştirmektdirler .(not: çinden ithal edilen yada yurd dışından geldiği söylenen amma 1 çoğu kaçak şekilde ülke içinde satılan içerisinde sibutramin gibi çeşitli yasaklı kimyasallarda barındırabilen bu yabancı menşeli ürünler yerine , yerli üretim olanlarını tercih amil izi öneririz çünkü bu ürünler bakanlık kontrolünde vede kontrolünde üretildiğinden vede üretici firması belli olduğundan , yerli üreticiler bu konuda çok daha hassas davranmaktadırlar .)
Bizim önerimiz ise biberin yanında muhakkak öğütülmüş keten tohumuyla 1 arada kullanılması , çünkü metabolizmayı hızlandırma tesiri ön planda ollaraak zayıflatan biber , keten tohumunun tok tutucu özelliğiyle birleştiğinde mükemmel 1 ikili oluyor vede gözle görülür vede hızlı 1 kilo kaybı sağlıyor . Ayrıca keten tohumu omega 3 vede omega 6 omega 9 gibi diğer gıdalar de az bulunan vede vücut için önemli yağ asitleri içerir . Keten tohumu oldukça lifli 1 tohum olduğundan tokluk hissi verir vede sindirimi mesele lerini azaltarak sindirim sistemini düzenler .(not: keten tohumu sabah vede akşamları yemeklerden yarım saat önce 1 kase yoğurtun içerisine 1 çorba kaşığı katılarak yenilir .)Etiketler : keten tohumu ağacı , keten tohumu anlamı , keten tohumu bitkisi , keten tohumu çayı , keten tohumu çeşitleri , keten tohumu çiçeği , keten tohumu ekimi , keten tohumu etkileri , keten tohumu avantaj ları , keten tohumu fiyatı , keten tohumu kapsül , keten tohumu sirkesi , keten tohumu kökü , keten tohumu kremi , keten tohumu kullananlar , keten tohumu otu , keten tohumu tablet , keten tohumu tozu 
Keten Tohumu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp