Bitkisel Sağlık Ürünleri
Keten Tohumu

Keten Tohumu Yan Etkileri


      Keten tohumu yan etkileri; Somon balığındaki kadar Omega-3 mevcut keten tohumunda . Detaylı veri ler yazımızda yer almaktadır .   


KETEN TOHUMU YAN ETKİLERİ :

Susama benzeyen , fakat kahverengi olan , parlak 1 madde keten tohumu . Hususiyetle gıda sanayisinde , başta ekmekler , kurabiyeler , börekler olmak üzere pek çook unlu mamullere katılarak da kullanılıyor . Keten tohumunu yağ , tohum , yada öğütülmüş toz biçimi nde kullanmak mümkün . Natural Tıp Derneği Başkanı Dr . Ender Saraç , "Amaca göre kullanım biçimi değişir . Bazen kabuklu , bazen de kabuksuz tüketmek gerekebilir . Yeterince posalı , lifli gıda tüketmeyen insanlara bunu öğütmeden vermek daha avantaj lı . Çekirdek haliyle , posalı , lifli biçim de tüketmek daha iyi .

Normal hazım yapabilen 1 insan , çekirdek haliyle tüketebilir . Bazı kişilerde belki gaz yapabilir , amma bu kişilere de keten tohumunun üzerine 1 fincan rezene çayı içmelerini tavsiye yorum vede mesele ortadan kalkıyor . Keten tohumunun malum ciddi 1 yan tesiri yok" diyor . Keten tohumunun en büyük tesiri , müshil , diğerbir deyişle bağırsakları çalıştırıcı olması . Mütehassız lar hususiyetle de kabızlık Meselesi oluşan kişilere keten tohumunu tavsiye yorlar . Genellikle tohumların tüketildiğini , fakat son yıllarda keten tohumu yağının da yaygınlaşmaya başladığını belirten Saraç , "Keten tohumu yağı bağırsakları çalıştırırcı , temizleyici vede iç organların yüzeylerini rahatlatıcı ollaraak kullanılıyor . Ayrıca cildi yumuşatıyor vede öksürüğe karşı iyi geliyor . Basit bozulan 1 şey değil . Yani herhangi 1 kavanozda uzun zaman saklanabilir .

Ayrıca ağız boşluğu , boğaz vede diş eti rahatsızlıklarında gargara ollaraak da kullanılabilir . Öksürükte , gıcıkta , ses kısıklığında vede de Gastrit(gastritis) gibi mide sorunlarında da olumlu tesiri var" diyor . Keten tohumunun ciddi miktarda B12 vitamini kapsadığı ni de sözlerine ekleyen Saraç , hususiyetle vejetaryenlerin keten tohumu alımına dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyor . Saraç , "Son yıllarda dünyada vejetaryenlik çook arttı . Vejetaryenlerin en çook dikkat etmesi gereken konular ise kansızlık açısından demir , çinko vede B12 vitamini . Demir vede çinko doğadaki pek çook bitkide var . Ama hayvanlar vede hayvansal protein dışında B12'nin yüksek oranda bulunduğu tek gıda keten tohumu . Dolayısıyla keten tohumu , hususiyetle vejetaryenler icin Vitamin B12 açısından çook gerekiyor .”

Her gün 1 çorba kaşığı keten tohumu yeterli meydana gelebilir . Keten tohumu özdeş zamanda Omega-3 yağ asitlerinden de çook varlıklı . Omega-3 de hayvansal kaynak dışında hususiyetle keten tohumu , semizotu vede fındıkta bulunuyor . Omega-3 , hususiyetle kalp krizine , pek çook damar Rahatsızlık larına , bazı bağışıklık(immün) sistemi Rahatsızlık larına , Romatizma(rheumatism) l Rahatsızlık lara , bazı cilt Rahatsızlık larına karşı korunmak icin lüzumlu . Somon balığındaki kadar Omega-3 mevcut keten tohumunda . Son yıllarda keten tohumu , östrojene benzer maddeler kapsadığı , menopoza bağlı şikâyetleri azalttığı icin de tüketilmeye başlandı . Ancak mütehassız lar , menopoz dönemi şikâyetlerini gidermek icin sadece keten tohumuna değil , 1 doktora de danışılması vede doktor kontrolünde olunması gerektiğini vurguluyorlar .


Etiketler : keten tohumu ağacı , keten tohumu anlamı , keten tohumu bitkisi , keten tohumu çayı , keten tohumu çeşitleri , keten tohumu çiçeği , keten tohumu ekimi , keten tohumu etkileri , keten tohumu avantaj ları , keten tohumu fiyatı , keten tohumu kapsül , keten tohumu sirkesi , keten tohumu kökü , keten tohumu kremi , keten tohumu kullananlar , keten tohumu otu , keten tohumu tablet , keten tohumu tozu Keten Tohumu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp