Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Keçi Boynuzu Çayı Nasıl Yapılır


     Keçi boynuzu çayı nasıl yapılır; Halk pazarlarına giden insanlarımız satın alacakları sebzenin yayla sebzesi olup olmadığını sorup öyle alıyor . Onların yayla' dan kasteddikleri , hormonsuz sebze . Yoksa , sebzenin gerçekte yüksek yaylalarda yetişmiş olması değil aranan olmasıdır .

KEÇİ BOYNUZU ÇAYI NASIL YAPILIR :
Genel nefes darlığı , alerjik nefes darlığı vede soğuk alerjisi halinde orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 tanesini önce soğuk su altında yıkayınız . . Daha sonra bunları küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak , kaynamakta oluþan yarım litreye yakın suyun içine atınız . Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız . Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz . Buzdolabında en aþırı üç gün bekletebilirsiniz .   Hergün sabah kahvaltısı arasında vede akşam yemeğinden önce 1 çay bardağı içilir . Yaklaşık yarım litre ollaraak hazırladığınız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir . Her üç günde bir , taze ollaraak hazırlamanız gerekecektir . Hiç ara vermeden 20 gün uygulayınız . Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün Daimi ediniz . Onbeş günlük kürü uygularken 1 çay bardağı içerisine 1 küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız , sabah kahvaltınız arasında vede akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz . Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz . Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı yada alerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise , bu taktirde uygulama 1′ e göre sadece 1 çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir . Akşam yemeklerinde içilmeyecektir Dikkat: Bu kürü uygularken kahvaltıda ayrıca bal tüketmeyiniz . Daha güçlü olur diye 1 çay kaşığından daha aþırı bal ilave etmeyiniz .  
Etiketler: keçi boynuzu çayı nasıl yapılır , keçi boynuzu çayı , keçi buynuzu çayı nedir , keçi boynuzu çayı ne demek , keçi boynuzu çay nedirKeçi Boynuzu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp