Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kabakçekirdeği Suyunun Zararları


             Kabakçekirdeği Suyunun Zararları Bulunmamaktadır Daha Detaylı Veri İçin Makalemizi Okuyabilirsiniz .

Kabakçekirdeği Suyunun Zararları


*Mineraller , esansiyel yağlar vede protein bakımından varlıklı dir .
*Solucan düşürme özellikleri vardır . Şerit solucanları vede diğer solucanları iyi 1 defedicidir .
*Çinko içeriği , kabak çekirdeğini umumiyetle erkek vede kadın verimliliği için özellikle önemli yapar .
*İyi huylu prostatı büyümüş erkeklerin prostatının büyümesini durdurmak için kullanılır .
*Mesane iltihabı yada idrar tutulması gibi ikinci C°de böbrek rahatsızlıklarında da kullanılır .
*Kabak çekirdeği , büyümüş prostat yada prostat kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inin mesaneden idrar çıkışını mani lediği vakit gelişebilecek idrar yolları zorluklarından kurtarır .
*Eskiden beri ev ilaçları ollaraak mide bulantılarında vede deniz tutmalarında da kullanılmıştır
Kabak çekirdeğinin hangi varlıklı likleri var ?
*Kabak çekirdeği , minerallerin mükemmel 1 kaynağıdır .
*Bir bardağın ¼ ünü dolduracak kabak çekirdeği çinkonun tavsiye edilen günlük alımının %20 sini , magnezyum vede manganezin ise %50 sini sağlamaktadır .
* Bazı B vitaminlerini içerdiği gibi kemik sağlığı vede kan pıhtılaşması için ihtiyaç oluþan K vitaminini önemli 1 miktarda da içermektedir .
* Yağ içeriğine gelince , kabak çekirdeği , hormon dengesi , beyin fonksiyonu vede cilt sağlığı için ihtiyaç oluþan omega 3 vede omega 6 esansiyel yağlarını 1 arada almak için iyi 1 kaynaktır .
Özellikle kimler yemelidir ?

• Prostatı büyümüş kimseler
• Kısırlık yada hormonal dengesizliği oluþan kimseler
• Solucan vede tenya bulunan kimseler
• İdrar tutukluğu oluþan kimseler
• Mesane iltihabı oluþan kimseler
• Kemik Erimesi(osteoporpoz) oluþan kimseler Önerilen kullanma şartları vede miktarlar Kabak çekirdeği , çerez ollaraak yenebildiği gibi , musliye , salatalara yada fındık çekirdek kavurmalarına ilave edilerek te yenebilir . Günlük doz 2 tatlı kaşığı yada 20-30 gr kadar olması uygundur . Sabah akşam Daimi edilir .
- Kabak Çekirdeği Erkeklerin Kemikleri için Koruyucudur Daha yaşlı erkekler için Kemik Erimesi(osteoporpoz) (osteoporotik) büyük önem taşımaktadır . 50 yaşın üzerinde 8 erkekten birinde Kemik Erimesi(osteoporpoz) ne rastlanmaktadır . 45-92 yaş arasına değişen yaşlarda 400 erkek üzerinde yapılan bir(American Journal of Clinical Nutrition) çalışmada düşük çinkolu rejimle , düşük kan seviyesi ile osteoporoz arasında 1 korelasyon olduğu tespit edilmiştir . Kabak çekirdeği gibi çinko bakımından varlıklı 1 rejimin prostat sağlığına yaptığı katkıya ek ollaraak kemik yoğunluğunun iyileştirilmesine de katkı sağlar Kabak Çekirdeğinin Mafsal İltihaplarında(artrit) Anti-enflamatuar Avantaj ları Var Profösör Dr . AydınEtiketler: Kabakçekirdeği Suyunun Zararları , kabakçekirdeği sabunun zararları , Kabakçekirdeği otunun Zararlarıkabakçekirdeği kürünün zararları , kabakçekirdeği kreminin zararlarıkabakçekirdeği ,  kabakçekirdeği bitkisi , kabakçekirdeği otu , kabakçekirdeği çayı , kabakçekirdeği kapsül , kabakçekirdeği kapsülü , kabakçekirdeği çiçeği , kabakçekirdeği hapı , kabakçekirdeği ilacı , kabakçekirdeği kremi , kabakçekirdeği macunu , kabakçekirdeği merhemi , kabakçekirdeği sirkesi , kabakçekirdeği suyu , kabakçekirdeği tohumu , kabakçekirdeği tableti , kabakçekirdeği tozu , kabakçekirdeği hapı zararları Kabak Çekirdeği (Sakız Kabağı)

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp