Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Hayıt Ağacı


      Hayıt ağacı; başta kadınlar olmak üzere hayıt bitkisi hemen her yaştaki kadın için avantaj lar içeren 1 bitkidir . Detaylı veri ler yazımızda yer almaktadır .  %100 Bitkisel(doðal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız .


HAYIT AĞACI :

HAYIT , kışın yapraklarını döken , oldukça baharatlı 1 kokuya sahip , beyaz-mor çiçekli çalımsı 1 ağaççıktır . Çiçekleri yaz sonu açar vede sonbaharda minik yemişler verir . Yaprakları 5-7 yaprakçıktan oluşur . Aynı zamanda 'beşparmak otu' ollaraak da bilinir . Akdeniz bölgesinde bolca bulunur . Kökü , yaprakları , yemişleri şifa için , sapıysa sepet yapımında kullanılır . Hayıtın ilimsel adı Yunanca'da namus anlamına gelen agnos-castus’tan gelir .

Bir çok hastalığa iyi gelen hayıt , en çok erkeklerdeki cinsel isteği azaltmasıyla ünlenmiştir . "Namus ağacı" , "rahip biberi" adları bu özelliğini anlatır . Homeros'un İlyada destanında namus simgesi ollaraak geçer . Hayıtın şifası için kullanımı yaklaşık 2500 yıl geriye gider . İ .Ö . 450 yılında Hipokrat'ın hayıtın yaraları iyileştirici özelliğine değinmesinden beri bu otun erkeklerde cinsel isteği azaltıcı , kadınlarda hormon dengeleyici tesiri ön plana çıkarak , kullanımı günümüze kadar gelmiştir . 1200 tarihli Fars tıp kitaplarında hayıtın 'zaptedilemez rahim(uterus) enerjisi' ollaraak tanımlanan , isteriyi iyileştirici özelliklerine değiniliyor . Mısır'daki pazarlarda hala bu rahatsızlığa karşı satışı yapılıyor .%100 Bitkisel(doðal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız .   Etiketler : hayıt ağacı , hayıt anlamı , hayıt çayı , hayıt çiçeği , hayıt ekimi , hayıt ekstraktı , hayıt etkileri , hayıt avantaj ları , hayıt fiyatı , hayıt gargarası , hayıt hapı , hayıt ilacı , hayıt jeli , hayıt kapsülü , hayıt kremi , hayıt kullananlar , hayıt kurusu , hayıt kürü , hayıt lifi , hayıt macunu , hayıt merhemi , hayıt meyvesi , hayıt ne demek , hayıt tableti , hayıt suyu , hayıt sirkesi , hayıt tütsüsü Hayıt

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp