Bitkisel Sağlık Ürünleri
Funda

 Funda Çayı

         Funda Çayı ,  Halk Arasında Süpürge Otu Olarak Da Bilinen Funda Bitkisinin Pek Çook Avantaj sının Olduğu Mütehassız lar Tarafından Da Teyit Edildi . Bitki Çayı Şeklinde Amade lanarak Da Tüketilebilen Funda Bitkisinin Avantaj larından Bazıları Aşağıdaki Yazıda Detaylı Olarak Açıklanmıştır .
          Funda Çayı
      Funda çayı özdeş suyu gibi oldukça avantaj lıdır vede zayıflamadan idrar yolları sorunlarına vede Eczama(egzama) ya iyi gelir .

Funda çayının amade lanışı:

Kaynatılmış suda 3 dakika kaynatılıp , 15-20 dakika demlendiriliyor .

Funda çayının avantaj ları:

Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çook tesirli 1 zayıflatıcıdır . Ayrıca iltihabı kurutmada , Romatizma(rheumatism) l hastalılarda , kolesterol düşürücü vede ağrı kesici ollaraak da kullanılmaktadır .

Funda suyu , iyi 1 böbrek çalıştırıcı meydana geldiğinde n idrar yolları dezenfektanı ollaraak kullanılır , idrar söktürücü vede kabızlığı giderici etkilere sahiptir . Altına ıslatan çocuklarda avantaj lıdır .
Yağları eritiyor , söktürücü vede terletici hususi likleri var .

Funda çayının kullanım biçimi :


1/4'ü funda suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz . Günde 3 çay bardağı içilir .

Fundagillerdendir vede çiçekleri kırmızımtırak mor , çan biçimi nde 1 bitkidir . İşlenmemiş topraklarda yetişir . Çalı görünümünde , süpürge çalısı da denilen bu bitkinin kökünden ağızlık , dallarından da kaba süpürge yapılır . Çiçekleri Ağustos ayından itibaren toplanıp , kurutulur .

Halk arasında süpürge otu ollaraak da malum funda bitkisinin pek çook avantaj sının olduğu mütehassız lar tarafından da teyit edildi . Bitki çayı biçimi nde amade lanarak da tüketilebilen funda bitkisinin avantaj larından bazıları şu biçim de sıralanabilir .

Funda bitkisinin avantaj ları:

  •     Böbrek kum vede taşlarının düşürülmesine yardımcı olur .
  •     Nikris hastalığına karşı avantaj lıdır .
  •     Anne sütünü artırıcı hususi liğe sahiptir .
  •     Funda bitkisiyle amade lanan funda lapası ağrıları keser .
  •     Zeytinyağı ile amade lanan funda merhemi , çıban vede Eczama(egzama) ya karşı avantaj lıdır .
  •     İdrar söktürücü vede Enfeksiyon giderici hususi likleri mevuttur .
  •     ishal(diyare) (diyare) i keser .
  •     Nefrit(böbrek iltihabı) , piyelonefrit , prostat iltihabı , sistit , kolibasil , albümin vede ödemde çook tesirli dir .
      Etiketler: funda , funda otu , funda bitkisi , funda avantaj ları , funda avantaj ları , funda zararları , funda hapı , funda kapsülü , funda yağı , funda bitkisi , funda zayıflama , funda kürü .  Funda

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp