Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

 Funda Bitkisi

         Funda Bitkisi ,  Funda Bitkisinden İnsanoğlu Binlerce Yıldır Çeşitli Kullanım Alanlarında Yaralanmaktadır . Özellikle Suyundan Şifa Olarak Avantaj lanmak Ve Bu Günümüzde De Bilimsel Araştırmalar İle Kanıtlandıktan Sonrada Daimi Etmektedir .
             Funda Bitkisi
      Funda Bitkisinden İnsanoğlu binlerce yıldır çeşitli kullanım alanlarında yaralanmaktadır . Özellikle Suyundan Şifa ollaraak Avantaj lanmak vede bu günümüzdede ilimsel araştırmalar ile kanıtlandıktan sonrada Daimi etmektedir .

Funda , fundagiller (Ericaceae) familyasından Erica türü nden 700'den aþırı türü barındıran çiçekli bitkilerin ortak adı .

Birçok türü 0 .2-1 .5 m . boyutları arasında çalı formundadır . Erica arborea vede Erica scoparia türleri ağaç ollaraak adlandırılır vede 6-7 m . boyutlarındadır .

Her mevsim yeşil yapraklı oluþan funda , bahçe süslemesinde tercih edilmekte vede kurutulmuş dikensi yaprakları mutfakta kullanılabilmektedir . 600'ü aşkın alt türün anavatanı Güney Afrikadır . Yaklaşık 70 alt tür ise Afrikanın diğer bölgelerinde , Akdeniz havzasında vede Avrupa'da yetişmektedir .

Fundalar , birçok kelebek türü için yaşamsal öneme sahiptir . Bu kelebeklerin larvaları sadece funda ile gıdaalımı kte vede büyümektedirler .

Funda Avantaj ları

Funda yapraklarından elde edilen funda suyu aktarlarda hazır ollaraak ta satılmaktadır . Bir ölçek funda suyu koyulan 1 çay bardağının üzeri içme suyu doldurularak tüketilen bu avantaj lı ürünün günde 3 kez içilmesi önerilmektedir .

Funda Suyu Avantaj ları

Funda bitkisi yaralı 1 bitki , amma fundandan elde dilen funda suyu da , en az onun kadar tesirli . etkilerini vede avantaj larını 1 arada görelim .

Etki vede Kullanışı: Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok tesirli 1 zayıflatıcıdır . Ayrıca iltihabı , Romatizma(rheumatism) vede ağrı kesici ollaraak da kullanılmaktadır . Funda suyu idrar yolları dezenfektanı , idrar söktürücü vede kabızlığı giderici etkilere sahiptir . Altına ıslatan çocuklarda avantaj lıdır .

Kullanım Şekli
: 1 M'ü Funda Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz .Günde üç çay bardağı içilir  üzerindeki ekze-maya benzer yaralarla çıbanları vede kırmızılıkları iyi ettiği söylenilmiştir .
      Etiketler: funda , funda otu , funda bitkisi , funda avantaj ları , funda avantaj ları , funda zararları , funda hapı , funda kapsülü , funda yağı , funda bitkisi , funda zayıflama , funda kürü .Funda

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp