Bitkisel Sağlık Ürünleri

 Fesleğen Gebelere Zararlımı

   Fesleğen Gebelere Zararlımı ,  Fesleğen Gebelikte Ne Gibi Yan Etkilere Sebep Olabilir . . ,  Büyük Bir Kısmı Rahim(uterus) Kasılması Yapan Bazı Bitkilerin Hem Çay Olarak Hem De Yemeklerde Katkı Olarak Gebelikte Kullanılması Sakıncalıdır . Ülkemizde De Bilinen Zararlı Bitki Çayları Ve Bu Bitkilerin Bazıları Aşağıdaki Yazýda Detaylıca Açıklanmıştır .
 
      Hamilelikte Kaçınılması Gereken Bitkiler

  Hamilelik süresince kadın doğun doktorunuza danışmadan bitkisel(doðal) ilaçlar kullanmamalısınız . Bunun için oldukça geçerli 1 sebep vardır ki , o da 1 çok bitkinin düşük riskini arttırmasıdır . . .

  Kadınlara yönelik bitkisel(doðal) ilaçlar kitabı “The Roots of Healing”in yazarı Maineli herbailst Deb Soule gebe kadınlara diken üzümü kökü kabuğu , alıç kabuğu , krizantem , ardıç üzümü , misk otu , yaban fesleğeni , sedef otu , sinameki , kara pelin , solucan otu , pelesenk armudu , Frenk maydanozu , Çin melek otu , Köpek elması vede dağ nanesi gibi bitkilerden uzak durmalarını tavsiye ediyor .
Kereviz vede maydanozu aşırı miktarlarda tüketmemeleri önerilir .
Günlük kafein tüketimlerini sınırlamalıdırlar .

Büyük 1 kısmı rahim(uterus) kasılması yapan bazı bitkilerin hem çay ollaraak hem de yemeklerde katkı ollaraak hamilelikte kullanılması sakıncalıdır .   Ülkemizde de malum zararlı bitki çayları vede bu bitkilerin bazıları şunlardır:

* Fesleğen
* Karanfil yağı
* Ardıç
* Aloe Vera
*Ginseng
* Melek Otu
* Kimyon
* Kafuriye
* Rezene
* Yasemin
* Lavanta
* Safran
* Sinameki

“ÇOCUK DÜŞÜRMEDE KULLANILAN İLKEL YÖNTEMLER”

Özellikle kırsal alanda düşük için birçok yöntemin halen bilinçli ollaraak kullanıldığını öne süren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi vede Deontoloji Ana Ýlim Dalı’nda görevli mütehassýz doktor Mahmut Gürgan , ilkel düşük yaptıran yöntemleri şöyle sıraladı:

Düşük Yaptıran Sebep ler

* Bedeni ovmak
* Bedene vurmak
* Yüksek yerlerden atlamak
* Bedenleri sıkıştırmak
* Ağır eşya yada un torbası kaldırma
* Halı silkeleme
* Yüksek yerden sallanarak atlama
* İp atlama
* Aspirin içme
* Karnının üzerine taş , kanepe ayağı yada piknik tüpü koyma ,
* Soğan kabuğu kaynatıp içme
      Etiketler: fesleğen , fesleğen otu , fesleğen bitkisi , fesleğen avantaj ları , fesleğen kullanımı , fesleğen avantaj ları , fesleğen tıbbi , fesleğen hakkında , fesleğen nedir , fesleğen , fesleğen ömer coşkun .        Fesleğen

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp