Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

 Fesleğen Gebelere Zararlımı

   Fesleğen Gebelere Zararlımı ,  Fesleğen Gebelikte Ne Gibi Yan Etkilere Sebep Olabilir . . ,  Büyük Bir Kısmı Rahim(uterus) Kasılması Yapan Bazı Bitkilerin Hem Çay Olarak Hem De Yemeklerde Katkı Olarak Gebelikte Kullanılması Sakıncalıdır . Ülkemizde De Bilinen Zararlı Bitki Çayları Ve Bu Bitkilerin Bazıları Aşağıdaki Yazıda Detaylıca Açıklanmıştır .
 
      Hamilelikte Kaçınılması Gereken Bitkiler

  Hamilelik süresince kadın doğun doktorunuza danışmadan bitkisel(doðal) ilaçlar kullanmamalısınız . Bunun için oldukça geçerli 1 sebep vardır ki , o da 1 çok bitkinin düşük riskini arttırmasıdır . . .

  Kadınlara yönelik bitkisel(doðal) ilaçlar kitabı “The Roots of Healing”in yazarı Maineli herbailst Deb Soule gebe kadınlara diken üzümü kökü kabuğu , alıç kabuğu , krizantem , ardıç üzümü , misk otu , yaban fesleğeni , sedef otu , sinameki , kara pelin , solucan otu , pelesenk armudu , Frenk maydanozu , Çin melek otu , Köpek elması vede dağ nanesi gibi bitkilerden uzak durmalarını tavsiye ediyor .
Kereviz vede maydanozu aşırı miktarlarda tüketmemeleri önerilir .
Günlük kafein tüketimlerini sınırlamalıdırlar .

Büyük 1 kısmı rahim(uterus) kasılması yapan bazı bitkilerin hem çay ollaraak hem de yemeklerde katkı ollaraak hamilelikte kullanılması sakıncalıdır .   Ülkemizde de malum zararlı bitki çayları vede bu bitkilerin bazıları şunlardır:

* Fesleğen
* Karanfil yağı
* Ardıç
* Aloe Vera
*Ginseng
* Melek Otu
* Kimyon
* Kafuriye
* Rezene
* Yasemin
* Lavanta
* Safran
* Sinameki

“ÇOCUK DÜŞÜRMEDE KULLANILAN İLKEL YÖNTEMLER”

Özellikle kırsal alanda düşük için birçok yöntemin halen bilinçli ollaraak kullanıldığını öne süren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi vede Deontoloji Ana Ä°lim Dalı’nda görevli mütehassız doktor Mahmut Gürgan , ilkel düşük yaptıran yöntemleri şöyle sıraladı:

Düşük Yaptıran Sebep ler

* Bedeni ovmak
* Bedene vurmak
* Yüksek yerlerden atlamak
* Bedenleri sıkıştırmak
* Ağır eşya yada un torbası kaldırma
* Halı silkeleme
* Yüksek yerden sallanarak atlama
* İp atlama
* Aspirin içme
* Karnının üzerine taş , kanepe ayağı yada piknik tüpü koyma ,
* Soğan kabuğu kaynatıp içme
      Etiketler: fesleğen , fesleğen otu , fesleğen bitkisi , fesleğen avantaj ları , fesleğen kullanımı , fesleğen avantaj ları , fesleğen tıbbi , fesleğen hakkında , fesleğen nedir , fesleğen , fesleğen ömer coşkun .        Fesleğen

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp