Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çörek Otu Üretimi

Çörek Otu Üretimi


        Çörek Otu Üretimi . Çörek Otu Tohumları , İlkbaharda , Sıcak Bir Toprak Tedarik Edilerek Ekilir . Bir Bakım Gerektirmeksizin , Yazın Ortasına Kadar , Tohumlar Olgunlaşır .


Çörek Otu Üretimi

Üretim

Tohum , ilkbaharda , sıcak 1 toprak tedarik edilerek ekilir . Tohum ekme aygıtları 38 ,1cm - 45 ,75cm arası ayırabilir vede bu bitkiler 25 ,4cm - 30 ,48cm olmak üzere ikiye ayrılarak inceltilir . Özel 1 bakım gerektirmeksizin , yazın ortasına kadar , tohumlar olgunlaşır . Kolayca dövülür vede temizlenir . Kuruttuktan sonra iyice kuru vede serin yerde saklanır .

Çörek Otunun Tarihi

Çörek Otu asırlar boyunca , bitkisi vede yağı ile beraber , Afrika’da , Asya’da vede Ortadoğu’da , günümüzde ise Amerika vede Avrupa’da milyonlarca insan tarafından “sağlıklarını desteklemek için” kullanılmaktadır . Aromatik 1 baharat türü vede kara rengi hariç susam tohumuna benzer oluþan çörekotu , Anane sel ollaraak çeşitli durumlar vede Tedavi(iyileştirme) ler için mükemmel 1 ilaç ollaraak da kullanılmıştır . ,

İslam alimleri de peygamberlerinin övmüş olduğu bu bitkiye bigane kalamamış vede hakkında bolca eser yayınlamışlardır . El-biruni vede ibn-i Sina bunlardan bazılarıdır .

Günümüzde ise özellikle Amerika vede Avrupa’nın elit Ä°lim merkezlerinde çörek otu hakkında araştırmalar yapılmakta vede her geçen gün yıldızı parlayan bu şifalı bitki hakkında kati kanıtlar elde edilmektedir .

Vücudumuz doğası gereği , doymamış yağ asitlerini üretemediğinden bu yağ asitlerini dışarıdan karşılamak zorundadır . Bir gram çörekotu yağı da bu açıdan 1 günlük ihtiyacımızı karşılamak için kafidir .Etiketler: çörek otu üretimi , çörek otu agacı , çörek otu çayı , çörek otu kullanımı , çörek otu kürü , çörek otu macunu , çörek otu yağı , çörek otu kapsülü , çörek otu tohumu , çörek otu sirkesi , çörek otu tozu , çörek otu çiçeği , çörek otu hakkında veri , çörek otu bitkisi , çörek otu avantaj larıÇörek Otu

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp