Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çoban Çantası Bitkisinin Avantaj ları

Çoban Çantası Bitkisinin Avantaj ları

     
           Çoban Çantası Bitkisinin Avantaj ları Kar Erimeye Başlayıp Don Olayı Sona Erdiğinde Çoban Çantası Yine Taze Ve Yemyeşil Olarak Ortaya Çıkmakta . Flavonlar Potasyum Kanamayı Durdurucu Bir Peptid Ve Saponinler İçerirler . Yara , Burun , Diş Ve Dişeti Kanamalarına Karşı İyileştirici Ve Kanı Kesici Gibi Rahatsızlıklarda tesirli dir .
Hiç Bir Yan Etkisi Bulunmamaktadır . Aşağıdaki Yazımızda Detaylı Veri Verilmiştir .


Çoban Çantası Bitkisinin Avantaj ları


Düzensiz dişli yaprakları , Kara Hindiba da olduğu gibi , açılmış 1 gülü andırmakta . Bitkinin boyu 40 cm . kadar uzayabilmekte . Çiçeklenme zamanı , Marttan Kasım ayına kadardır . Küçücük kirli al çiçekleri önce 1 üzüm salkımı biçimindeyken , daha sonra uzun 1 meyve salkımına dönüşmekte .

İncecik saplarının ucunda , dokunulduğunda deri hissini veren küçük kalp biçiminde meyveler yetişmektedir . Tavuklar , bu kalp biçimindeki çantacıklara karşı özel 1 sevgi beslerler . Kar erimeye başlayıp don olayı sona erdiğinde çoban çantası yine taze vede yemyeşil ollaraak ortaya çıkmakta . Flavonlar potasyum kanamayı durdurucu 1 peptid vede saponinler içerirler .

Çoban çantası çayı şiddetli adet kanamalarında alışılmış tarihten 8 ile 10 gün önceden başlayarak , günde 2 bardak bitki çayı içilmekte . Bu çay ergenliðe geçiþ çağındaki adet kanamalarını düzenlemek için de kullanılırlar . Menopoz dönemindeki her kadın 4 hafta boyunca günde 2 bardak içmeli vede 3 hafta ara verdikten sonra devre devre yinelemelidirler .

Bebek emziren genç anneler memeleri şiştiğinde 1 süzgecin içinde buğuda pişirdikleri bitkiyi 2 bez arasına yerleştirerek , kompres biçiminde uygulayabilmekte . Çoban çantası vede atkuyruğu eşit karışımından hazırlanan vede günde 2 bardak içilen çayda böbrek kanamalarında özellikle önerilöekte .

Ama çobançantası ( Ökseotu gibi ) kan dolaşımını da düzenleyen 1 bitki türü vede alçak tansiyonda olduğu kadar yüksek tansiyonda da önerilmekte . Ökseotu çayı gece boyunca soğuk suda bekletilerek demlendiği halde çobançantası çayı haşlanarak demlenir . Tansiyon olaðan e dönene kadar günde 2 bardak çay içilebilmekte .

Çobançantası yine öksürükotu gibi Dölyatağı ( Rahim(uterus) ) kanamalarında da tesirli 1 iyileştirme gücüne sahiptirler . Bu tür hastalıklarda çay rahatsızlık sona erdiğinde bırakılmalı . Bu çok değerli bitki , yüzeysel kas yapısı hastalıklarının vede iç organ kasları gevşekliğinin Tedavi(iyileştirme) sinde çok önemli 1 yardımcı olmakta .

Eğer organ vede kas erimelerinde hiçbir çare bulunamıyorsa , bu bitki kullanılabilmekte . Çobançantası tentürü ile Rahatsızkiþi organ günde 1 kaçkez ovulur vede içten de günde dört bardak çobançantası çayı içilir .

Çobançantası`nın malum hiç 1 yan tesiri yok . Gebelik sürecinde kullanılmaması tavsiye edilmekte .
Böbrek Meselesi sebebi yle kişinin bedeni sıvı tutuyorsa , çobançantası hafif 1 şekilde idrar söktürür . Yara , burun , diş vede dişeti kanamalarına karşı iyileştirici vede kanı kesici etkileri vardır . Kadınların aybaşı dönemlerinde aşırı kan gelişini önler . Cildin erken yaşlanmasını önler . Vücuttaki her türlü iç vede dış kanamalarında , Varis(toplar damar geniþlemesi) ve hemoroide çok avantaj lıdır . Ağrılara iyi gelir . Kas erimesine iyi gelir . Emzikli annelerin göğüs sertleşmesi vede ağrısında , taze çobançantası kaynatılır , göğüsler buhur ına tutulur .

Kullanım şekli vede dozu: 1 litre sıcak suya 20 gram çobançantası konur . 20 dakika kadar kaynatıldıktan sonra süzülür . Günde 2 yada 4 fincan içilir .Etiketler: çoban çantası bitkisinin avantaj ları , çoban çantası ağacı , çoban çantası çayı , çoban çantası kürü , çoban çantası bitkisi , çoban çantası , çoban çantası avantaj ları , çoban çantasıı tohumu , çoban çantasıı , çoban çantası tozu , çoban çantası çiçeği , çoban çantası hakkında veri , çoban çantası bitkisi , çoban çantası avantaj ları , çoban çantası kökü suyu , çoban çantası kurusu , çoban çantası solgar , çoban çantası kullanım şekli Çoban Çantası

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp