Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Böğürtlen Kökü

Böğürtlen Kökü

         Böğürtlen Kökü , Ağız İçi Yaralar , Ağız Felci , Cüzam , Şeker Hastalığı Ve Böberklerin Tevasinde Kullanılan Çok Şifalı Bir Bitkidir . Bilinen Hiçbir Yan Etkisi Yoktur .

Böğürtlen Kökü


Zencefil ile bal iyice karıştırılıp macun kıvamına getirilen böğürtlen sonra sabah vede akşam birer ceviz büyüklüğünde yutulursa ağız felcine iyi gelir .

Ağız içi yaraların Tedavi(iyileştirme) si de ise böğürtlen yaprağı çiğnenirse çok büyük rahatlama vede avantaj sağlar .

Böğürtlen yaprağı 10’ar gram sinirli yaprak , mercimek vede hünnab ile 1 arada kaynatılıp suyuna dut şurubu ilave edilerek ağızda gargara yapılırsa ağız vede diş diplerindeki Enfeksiyon lara şifa verir .

Böğürtlenin bol bol tüketilmesi bağırsaklar için çok avantaj lıdır . Özellikle bağırsak iltihabına avantaj .

Böğürtlen cüzam Tedavi(iyileştirme) sinde de kullanılır . Kökü kaynatılarak birer bardak içilir .

Böğürtlen kökü kaynatılıp içilirse (erkek vede kadın) cinsel gücü arttırır .
Böğürtlen biberiye , defne tohumu , sirke ile kaynatılıp elde edilen su ile gargara yapılırsa dişlerin çürümesini önlemeye katkıda bulunur .

Böğürtlen dikeninin suyu ile göz zafiyeti oluþan hastaların gözlerine pansuman yapılırsa avantaj sağlar .

Böğürtlen ağacının külü Enfeksiyon lı yaralara pudra ollaraak konulabilir .
Böğürtlen filizi sinirli yaprak , sumak vede gül ile 1 arada kaynatılıp bu suya dut şurubu da ilave edilerek gargara yapılırsa küçük dil şişmesinin Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılır .

Böğürtlen kökü kaynatılıp birer bardak içilirse şeker hastalarına iyi gelir .
Böğürtlen kökü kaynatılarak ağız şişliği için kullanılabilir .

Böbrek vede mesane kumu dökülmesinde böğürtlen kökü kaynatılıp içilirse rahatlama sağlar . Ayrıca kara nohut suyu , hatmi tohumu , aluç sakızı , kına çiçeği kökü , yabani kereviz , yarpuz-nane , pelin , burçak , enginar suyu , turup , baldıran , defne kökü de böbrek vede mesane kumuna avantaj sağlar .Etiketler: böğürtlen , böğürtlen nedir , böğürtlen nasıl yetişir , böğütlenin şifaları , böğürlen bitkisi , böğürtlen otu , böğürtlen çayı ,böğürtlen kapsül , böğürtlen kapsülü , böğürtlen çiçeği , böğürtlen hapı , böğürtlen ilacı , böğürtlen ilaçları , böğürtlen macunu , böğürtlen mrhem , böğürlen bitkisiyle zayıflama , böğürtlen kapsülü , böğürtlen içerikli ürünlerBöğürtlen

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp