Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Dermalute Şampuan Yorumları

 

Dermalute Şampuan Yorumları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

  Bitkisel(doðal) şampuanların saçta ne gibi faydaları vardır vede saç dökülmesi hakkında tüm merak ettikleriniz vede konuyla alakalı teferruat lı veri ler bu yazımızda yer almaktadır . . .  
Bu sayfamızda bitkilerden elde edilen saç dökülmesini önleyen vede düzenli kullanımda saç sıklaştıran hücreleri canlandıran şifalı şampuanlar hakkında veri ler yer almaktadır .     

Saç dökülmesini önleyen vede saç hücrelerinin canlanmasına yardımcı oluþan % 100 Bitkisel(doðal) Şampuanlarımızı görmek için tıklayınız . . .     İnsan mevcut olduğundan beri saça , her devirde gizli 1 mana yüklemiş . Tarihin her döneminde; yaşantısı boyunca saçlarını , amaçlarının göstergesi için 1 aksesuar ollaraak kullanılmıştır . Erkekler 1 güç sembolü , kadınlar ise güzelliklerini ortaya koyabilecekleri 1 gösterge ollaraak görmüştür . Böylece saçlarımızın sağlıklı vede güzel olması hiç önemini kaybetmemiş vede yüzyıllar boyunca insan , saç dökülmesine karşı çare aramıştır . Saçlarımız; sadece güzelliğimizin göstergesi değil , vücudumuzun da sinirsel vede fizyolojik göstergesinin de 1 anlatım si olmuştur .

 
Bir saç kökü , ömür boyu 10-20 kez kendisini yineleyerek / yeniliyerek 3-8 yıl süren devirler halinde tekrarlar . Her seferinde yeni saçlara kavuşuruz . Ancak bizler bunu zor olmayan farkedemeyiz . 3-8 yıllık dönemler boyunca 1 saç teli 3 aşamadan geçerek doğar , büyür vede dökülür . Herhangi 1 anda , gerçekte , saçların %10-13 telogen , %1 katagen vede %85-90’ı anagen dönemdedir . Bir günde vasati 100 telogen saç kendiliğinden dökülür/dökülebilir .
 
Saç Nedir ?

 
Saç zor olmayan ollaraak keratin adı verilen proteinden oluşan 1 deri formu ollaraak tanımlanabilir .
 
İnsan vücudunda yaklaşık 5 milyon kıl kökünün bulunduğu tahmin ediliyor . Bunun 1 milyonu başımıza yerleşmiş halde dır (saç + sakal) . Saçlarımızı oluşturan kıl kökü (folikülü)sayısı ise 100 bin etraf ındadır . Ancak bu değerler sarışınlarda %10 daha fazla , kızıl saçlılarda ise %10 daha azdır .
 
Bir saç kökü , ömür boyu 10-20 kez kendisini yineleyerek vede yeniliyerek 3-8 yıl süren devirler halinde tekrarlar . Her seferinde yeni saçlara kavuşuruz . Ancak bizler bunu zor olmayan farkedemeyiz . 3-8 yıllık dönemler boyunca 1 saç teli 3 aşamadan geçerek doğar , büyür vede dökülür .
 
1- Anagen dönemde saç kılı büyüme aşamasındadır . Bu dönemde büyüme hızı maximum olup yaklaşık 1cm/aydır .
 
2- Katagen dönemde saç kılı çözülme vede küçülme aşamasındadır . Bu dönem 2 haftalık 1 geçiş dönemi olup , kıl kökü ile dermisteki damar vede sinir paketlerini , bağ dokusu hücrelerini içeren kıl soğancığının teması azalır vede kıl çekilerek küçülmeye başlar .
 
3- Telogen dönem ise 1 kılın emekliye ayrıldığı dönemdir . Bu dönemde soğancık ile kıl kökü arasındaki tüm bağlantılar kopmuş olup kıl kökünde melanositlerin pigment üretimi durmuştur , kıl kökleri al görünür . Bunlar dökülmeye adaydırlar .

ETİKETLER: dermalute şampuan yorumları , saç açıcı şampuan , tgel şampuan , palmolive şampuan , farsak şampuan , tuzsuz şampuan , dermalute şampuan yorumları , verda şampuan ,avalon şampuanBitkisel Şampuanlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp