Bitkisel Sağlık Ürünleri
Bitkisel Şampuanlar

Dermalute Şampuan Yorumları

 

Dermalute Şampuan Yorumları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

  Bitkisel(doğal) şampuanların saçta ne gibi faydaları mevuttur vede saç dökülmesi hakkında bütün merak ettikleriniz vede konuyla alakalı teferruatlı veri ler bu yazımızda yer almaktadır . . .  
Bu sayfamızda bitkilerden elde edilen saç dökülmesini önleyen vede itinalı kullanımda saç sıklaştıran hücreleri canlandıran şifalı şampuanlar hakkında veri ler yer almaktadır .     

Saç dökülmesini önleyen vede saç hücrelerinin canlanmasına yardımcı oluşan % 100 Bitkisel(doğal) Şampuanlarımızı görmek icin tıklayınız . . .     İnsan mevcut meydana geldiğinde n beri saça , her devirde gizli 1 mana yüklemiş . Tarihin her döneminde; yaşantısı boyunca saçlarını , gaye larının göstergesi icin 1 aksesuar ollaraak kullanılmıştır . Erkekler 1 güç sembolü , kadınlar ise güzelliklerini ortaya koyabilecekleri 1 gösterge ollaraak görmüştür . Böylece saçlarımızın sağlıklı vede güzel olması hiiç önemini kaybetmemiş vede yüzyıllar boyunca insan , saç dökülmesine karşı çözümyolu aramıştır . Saçlarımız; sadece güzelliğimizin göstergesi değil , bedeni muzun da sinirsel vede fizyolojik göstergesinin de 1 anlatım si olmuştur .

 
Bir saç kökü , ömür boyu 10-20 kez kendisini yineleyerek / yeniliyerek 3-8 yıl zaman n devirler halinde tekrarlar . Her seferinde yeni saçlara kavuşuruz . Ancak bizler bunu zor olmayan farkedemeyiz . 3-8 yıllık dönemler boyunca 1 saç teli 3 aşamadan geçerek doğar , büyür vede dökülür . Herhangi 1 anda , gerçekte , saçların %10-13 telogen , %1 katagen vede %85-90’ı anagen dönemdedir . Bir günde vasati 100 telogen saç kendiliğinden dökülür/dökülebilir .
 
Saç Nedir ?

 
Saç zor olmayan ollaraak keratin adı verilen proteinden meydana gelen 1 deri formu ollaraak ifade edilebilir .
 
İnsan bedeni nda takriben 5 milyon kıl kökünün bulunduğu tahmin ediliyor . Bunun 1 milyonu başımıza yerleşmiş halde dır (saç + sakal) . Saçlarımızı oluşturan kıl kökü (folikülü)sayısı ise 100 bin etraf ındadır . Ancak bu değerler sarışınlarda %10 daha fazla , kızıl saçlılarda ise %10 daha azdır .
 
Bir saç kökü , ömür boyu 10-20 kez kendisini yineleyerek vede yeniliyerek 3-8 yıl zaman n devirler halinde tekrarlar . Her seferinde yeni saçlara kavuşuruz . Ancak bizler bunu zor olmayan farkedemeyiz . 3-8 yıllık dönemler boyunca 1 saç teli 3 aşamadan geçerek doğar , büyür vede dökülür .
 
1- Anagen dönemde saç kılı büyüme aşamasındadır . Bu dönemde büyüme hızı maximum olup takriben 1cm/aydır .
 
2- Katagen dönemde saç kılı çözülme vede küçülme aşamasındadır . Bu dönem 2 haftalık 1 geçiş dönemi olup , kıl kökü ile dermisteki damar vede sinir paketlerini , bağ dokusu hücrelerini içeren kıl soğancığının teması azalır vede kıl çekilerek küçülmeye başlar .
 
3- Telogen dönem ise 1 kılın emekliye farklı ldığı dönemdir . Bu dönemde soğancık ile kıl kökü arasındaki bütün bağlantılar kopmuş olup kıl kökünde melanositlerin pigment üretimi durmuştur , kıl kökleri al görünür . Bunlar dökülmeye adaydırlar .

ETİKETLER: dermalute şampuan yorumları , saç açıcı şampuan , tgel şampuan , palmolive şampuan , farsak şampuan , tuzsuz şampuan , dermalute şampuan yorumları , verda şampuan ,avalon şampuanBitkisel Şampuanlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp