Bitkisel Sağlık Ürünleri
Bitkisel Şampuanlar

Palmolive Şampuan

 

Palmolive Şampuan hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler;

  Palmolive şampuan nedir ? Bitkisel(doğal) şampuanların saçta ne gibi avantaj ları vardır vede saç dökülmesi hakkında bütün merak ettikleriniz vede konuyla ilgili teferruatlı veri ler bu yazımızda yer almaktadır . . .    Palmolive şampuan isimlerinden biridir . .Bu sayfamızda bitkilerden elde edilen saç dökülmesini önleyen vede itinalı kullanımda saç sıklaştıran hücreleri canlandıran şifalı şampuanlar hakkında veri ler yer almaktadır .       Saç dökülmesini önleyen vede saç hücrelerinin canlanmasına yardımcı oluşan % 100 Bitkisel(doğal) Şampuanlarımızı görmek icin tıklayınız . . .   
Saç zor olmayan ollaraak keratin adı verilen proteinden meydana gelen 1 deri formu ollaraak ifade edilebilir .
 
İnsan bedeni nda takriben 5 milyon kıl kökünün bulunduğu tahmin ediliyor . Bunun 1 milyonu başımıza yerleşmiş halde dır (saç + sakal) . Saçlarımızı oluşturan kıl kökü (folikülü)sayısı ise 100 bin civarındadır . Ancak bu değerler sarışınlarda %10 daha fazla , kızıl saçlılarda ise %10 daha azdır .
 
Bir saç kökü , ömür boyu 10-20 kez kendisini yineleyerek vede yeniliyerek 3-8 yıl zaman n devirler halinde tekrarlar . Her seferinde yeni saçlara kavuşuruz . Ancak bizler bunu zor olmayan farkedemeyiz . 3-8 yıllık dönemler boyunca 1 saç teli 3 aşamadan geçerek doğar , büyür vede dökülür .
 
1- Anagen dönemde saç kılı büyüme aşamasındadır . Bu dönemde büyüme hızı maximum olup takriben 1cm/aydır .
 
2- Katagen dönemde saç kılı çözülme vede küçülme aşamasındadır . Bu dönem 2 haftalık 1 geçiş dönemi olup , kıl kökü ile dermisteki damar vede sinir paketlerini , bağ dokusu hücrelerini içeren kıl soğancığının teması azalır vede kıl çekilerek küçülmeye başlar .
 
3- Telogen dönem ise 1 kılın emekliye farklı ldığı dönemdir . Bu dönemde soğancık ile kıl kökü arasındaki bütün bağlantılar kopmuş olup kıl kökünde melanositlerin pigment üretimi durmuştur , kıl kökleri al görünür . Bunlar dökülmeye adaydırlar .
   Bitkisel Şampuanlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp