Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Loreal Şampuan Çeşitleri

 

Loreal Şampuan Çeşitleri hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler;

  Loreal şampuan nedir ? Saçta ne gibi avantaj ları vardır vede saç dökülmesi hakkında tüm merak ettikleriniz vede konuyla alakalı teferruat lı bilgiler bu yazımızda yer almaktadır . . .        Loreal şampuan isimlerinden biridir . . . .Bu sayfamızda bitkilerden elde edilen saç dökülmesini önleyen vede düzenli kullanımda saç sıklaştıran hücreleri canlandıran şifalı şampuanlar hakkında veri ler yer almaktadır .      Saç dökülmesini önleyen vede saç hücrelerinin canlanmasına yardımcı oluþan % 100 Bitkisel(doðal) Şampuanlarımızı görmek için tıklayınız . . .    Bir saç kökü , ömür boyu 10-20 kez kendisini yineleyerek vede yeniliyerek 3-8 yıl süren devirler halinde tekrarlar . Her seferinde yeni saçlara kavuşuruz . Ancak bizler bunu zor olmayan farkedemeyiz . 3-8 yıllık dönemler boyunca 1 saç teli 3 aşamadan geçerek doğar , büyür vede dökülür .
 
1- Anagen dönemde saç kılı büyüme aşamasındadır . Bu dönemde büyüme hızı maximum olup yaklaşık 1cm/aydır .
 
2- Katagen dönemde saç kılı çözülme vede küçülme aşamasındadır . Bu dönem 2 haftalık 1 geçiş dönemi olup , kıl kökü ile dermisteki damar vede sinir paketlerini , bağ dokusu hücrelerini içeren kıl soğancığının teması azalır vede kıl çekilerek küçülmeye başlar .
 
3- Telogen dönem ise 1 kılın emekliye ayrıldığı dönemdir . Bu dönemde soğancık ile kıl kökü arasındaki tüm bağlantılar kopmuş olup kıl kökünde melanositlerin pigment üretimi durmuştur , kıl kökleri al görünür . Bunlar dökülmeye adaydırlar .Bitkisel Şampuanlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp