Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yeşil Zeytinin Avantaj ları

 

Yeşil Zeytinin Avantaj ları Hakkında Herşey

  Yeşil zeytin kullanımında hastalıklara karşı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri yazımızda bulunmaktadır . Makalemize göz atmak için tıklayınız .   Yeşil Zeytin Kullanımında Hastalıklara Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız

Zeytingiller familyasından , Akdeniz bölgelerinde yetiştirilen 5 ile 20 metre boylarında senelik yetişme ağacına göre değişmektedir . Meyvelerinden zeytin yağı çıkarılır .

Zeytinin avantaj ları
: Karaciğer temizler . Dalağın vazifesini kolaylaştırır . Bağırsaklarda birikmiş posaların vücuttan atılmalarını sağlar . Bağırsakları iyi çalışmayanların her sabah aç karnına 1 çorba kaşığı zeytin yağı içmeleri çok avantaj lıdır .

Zeytinde bol miktarda D vitamini bulunur . Bu vitamin bünyenin gelişmesi için son drece lüzumludur . Kemik zaafiyetinde istidatlı oluþan çocuklara zeytin vede zeytin yağı verilirse kemik zaafiyetinin önüne geçilmiş vede kemiklerin kuvvetli olmaları sağlanmış olur . Diş çürümelerini önler .

Bedene yorgunluk veren toksinleri gidererek vücudun kuvvetli olmasını sağlar . Zeytinyağı zehirleri zamanında çepeçevre sararak vücuttan atar . Bu bakımdan panzehir gibidir .

Tanelerinin vede yağının avantaj larını  saymakla bitiremeyiz Melek’ler amma bu verdiğimiz biligiler ise zeytinin başta gelen avantaj ladır .

Sofralarınız da bol zeytin vede şifalarını dileriz .    Yeşil Zeytin Kullanımında Hastalıklara Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız
   
Etiket : yeşil zeytin avantaj ları , zeytin , zeytin ağacı , zeytin dalı , zeytin yağı , zeytin yağının avantaj ları , zeytinin avantaj ları , zeytinin avantaj ları nelerdir , zeytinin avantaj ları vede zararları , zeytinle bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)  Bitkilerin Faydaları ve Yararları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp