Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yoğurt Otunun Avantaj ları

 

Yoğurt Otunun Avantaj ları vede Kullanımı Hakkında Veri ler

    Yoğurt otu kullanımı hakkında veri ler vede hastalıklara karşı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri yazımızda bulunmaktadır . Makalemize ulaşmak için tıklayınız .   Yoğurt Otu Kullanımında Hastalıklara Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız   Yoğurt Otu (Galium verum):

Sarı renkli çiçekler açan , vasati 50 cm boyunda 1 ottur . Uçucu yağ , organik asitler vede glikozidler içerir .


Yoğurt Otunun Avantaj ları vede Etkileri:

İdrar söktürücüdür . Sinirleri yatıştırır . Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e karşı koruyucudur . Eczama(egzama) gibi deri hastalıklarına iyi gelir vede yaraların iyileşmesini hızlandırır . Böbrek hastalıkları vede guatra karşı tesirli dir . Vücudu vede kanı temizler . Epilepsi (Sara) , Parkinson(titrek felç) gibi sinirsel hastalıklarda tavsiye edilir . Kırışık ciltleri gerginleştirir .


Yoğurt Otu Nasıl Kullanılır ?

Toprak üstü kısımları kurutulduktan sonra suda kaynatarak çayı hazırlanır . Çayı içilebileceği gibi haricen yara vede deri hastalıklarına pansuman yapmak için de kullanılabilir .
   

Yoğurt Otu Kullanımında Hastalıklara Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız
   
Etiket : yoğurt otu avantaj ları , yoğurt otu avantaj ları , yoğurt otu neye avantaj , yoğurt otu kullanımı , yoğurt otu nedirBitkilerin Faydaları ve Yararları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp