Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Lahana Suyunun Avantaj ları

 

Lahana Suyunun Avantaj ları Hakkında Herşey

  Lahana suyu kullanımı hakkında , hastalıklara karşı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri yazımızda bulunmaktadır . Makalemize göz atmak için tıklayınız .   Lahana suyu Kullanımında Hastalıklara Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız


  Lahana çiğ ollaraak tüketildiği gibi çeşitli yemeklerle vede mezelerle de soframızı süsleyen 1 bitki . Yemek ollaraak tüketilmesinin yanıda ayını zamanda son C° Derece yaralı 1 besin .

Lahana çiğ ollaraak yenildiğinde sindirim sistemi rahatsızlıklarına , bağırsak tıkanıklığına , bağırsak tembelliğine , bağırsak kurtlarına iyi gelir . Lahana: Yaşlanmayı önleyici mineral ollaraak kabul edilen selenyum sağlıklı 1 cilt verir , erkeğin cinsel gücünü artırır . Sakinleştirici: Havuç vede lahana suyunu karıştırın . İktidarsızlık: Lahana , brokoli , kıvırcık yapraklı lahana suyu . Ağrıyan kemikler: Havuç , lahana vede maydanoz karışımının suyu . Mide asidi: Havuç + salatalık + pancar suyu yada havuç + lahana + kereviz suyu mideyi yatıştırmaya yardım eder . Mide ülseri: Lahana yada patates suyu karıştırılarak içilebilir .Çeşitli hastalıklara karşı direnci arttıran lahana peptik ülseri olanlar için özellikle tavsiye edilen 1 sebze . Çiğ lahana suyunun peptik ülserli hastalara iyi geldiği gönüllüler üzerinde yapılan testlerle ortaya çıkarıldı . Çiğ lahananın suyu kadar tesirli olmadığını da belirtelim . Lahananın ülsere iyi gelmek dışında pek çok marifeti var . Mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i riskini azaltan lahana içerdiği antioksidanlar sebebi yle akciğer , bağırsak vede cilt kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i risklerini de azaltıyor . Gebelik sırasında iyi 1 folate kaynağı ollaraak tüketilebilecek lahana , sindirim fizyolojisini düzenleyici özelliği sahip . Haftada 1 kez lahana yemenin bağırsak kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini azaltıcı tesiri olduğu mütehassız lar tarafından söyleniyor . Gaz yapmaması için kimyon yada rezene gibi gaz giderici baharatlarla 1 arada alınması önerilir .
Al lahana ile selilütlere son

Kadınların en büyük kabusu oluþan selülitler , lahana ile üç haftada sona eriyor . İşte her derde çözümyolu bayaz lahananın selülitleri ortadan kaldıracak formülü… .
Kadınların en büyük kabusu oluþan selülitler , lahana ile üç haftada sona eriyor . Ayrıca al lahana yaz aylarında fit olmak isteyenlere kalıcı kilo kaybı yaşatıyor . Vücudu toksinlerden arındırıyor , kolon kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önlüyor vede kan şekerini kontrol altında tutmanıza yardımcı oluyor

Al lahana kürünün özellikleri nelerdir ? Zayıflama vede selülitleri yok etme özelliği bulunan al lahana , aynı zamanda antioksidan(antikanser) olduğundan bağırsak kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önleyici gücü var . Kan şekerini düşürme vede dengeleme özelliği var . Kan dolaşımını düzenler , hormonları dengeler . Enfeksiyonlara karşı vücuda direnç kazandırır . Toksin arttırır . Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi hastalarında kemoterapi vede radyoterapi sonrası takviye oluşturur . Bağırsak mukozasını temizler . Cilde tazelik vede güzellik verir . Toksin atıcı vede kolon kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önleyicidir . Al lahana içeriğindeki U vitaminiyle güçlü 1 antioksidandır .

Lahana nasıl zayıflatıyor ? Al lahana aynı zamanda ‘aquaretik’tir . Yani; bitkiler umumiyen diüretik olduklarından hem su hem tuz atarken , al lahana tuz dengesini bozmadan sadece su atar . Bu da verilen kiloların kalıcı olmasına yardımcı olur . Menopoz vede regl dönemlerinde değişen hormon dengesizliğine karşı al lahana kürü mükemmel 1 takviyedir .

Biyotransformasyon kilo vermeyi hızlandırıyor mu ? Dünyada biyotransformasyonu ilk kez açıklayan benim . Bu 1 tek al lahana da bulunuyor . Yoğurttan içtiğimiz suya kadar hiçbir yiyeceğimiz saf değil . Bu zehirli maddeler karaciğer , akciğer , böbrekler vede yağ dokusunda depolanır . Bunların suda çözülme özelliği yoktur sadece yağda çözünür (Sadece yağda çözüldüklerinden vücutta depolanırlar) . Biriken bu toksinlerin suda çözülme özelliği göstermesine ‘biyotransformasyon’ diyoruz . Yağda çözülen zararlı toksinlere suda çözülme özelliği kazandıran al lahana; biyotransformanyon özelliğiyle terleme , solunum , idrar vede dışkı yolları ile bu zararlı toksinleri dışarı atar .

Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önler mi ? Amerika’daki ‘Harvard Health Letters’ dergisinde 1994 yılında yayınlanan 1 yazımızda ; Asyalı kadınlarda Amerika’da yaşayanlara göre 8 kat daha az meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i görülmesinin sebebi soya fasulyesi ollaraak açıklandı . Soyada bulunan maddelerin büyük 1 kısmı , al lahanada da bulunuyor . Bu da östrojen hormonunu zararsız oluþan zayıf östrojene dönüştürür . Yapılan klinik çalışmalarda al lahana tüketenlerde kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi oluşumunun gerilediği tespit edildi .

Peki lahana kemoterapi ağrılarını hafifletir mi ? Birçok kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi hastası; ameliyatsız yada ameliyat sonrası radyoterapi , kemoterapi yada hormon Tedavi(iyileştirme) si görmektedir . Özellikle radyoterapi yada kemoterapiden sonra hastalar kendilerini yorgun vede halsiz pay der . Birçoğunda dolaşım bozukluğu şikâyetleri de olur . Radyoterapi yada kemoterapi sonrasında uygulanacak al lahana kürü , vücudu arındırır , oluşan toksinlerin vücuttan atılmasında mükemmel 1 yardımcı olur .

TOKSİN ATARAK YENİLENİN
Kaynamakta oluþan yarım litre suda 5-6 adet al lahana yaprağını parçalamadan , 10 dakika ağzı kapalı ollaraak hafif ateşte haşlayın . Sabah vede akşam şeklinde günde 2 kez aç yada tok karnına birer su bardağı için . Bu işlemi 5 gün boyunca vede her seferinde yeniden hazırlayarak Daimi edin . 3 gün ara verip , yeniden 5 günlük 1 kür daha uygulayın . 10 günlük kürün 1 yıl boyunca 4 kez yapılmasını tavsiye ediyorum . Kürün yapılmaya başlandığı 2 . yada 3 . gününde vücudunuzun terlediğini vede özellikle yüz kısmında yağlı olduğunu fark edeceksiniz . Endişelenmeyin , bu yağla 1 arada toksinleri de attığınızı gösterir . Bu kürü uygularken daha sık banyo yada duş yapmalısınız . Ne kadar çok toksin atarsanız vücudunuz o kadar aþırı kendini yeniler .

Kırmızı lahana bağırsak kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önlüyor

Kırmızı lahana bağırsak kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korur mu ?
Brüksel , beyaz , kırmızı , yabani vede Al Çin şeklindeki lahana çeşitlerinde vede bazı geniş yapraklı sebzeler , kükürt bakımından varlıklı dir . Kimyasal yapıları birbirinden farklı çok sayıda kükürtlü bileşikleri içerirler . Kükürt içerikli bu sebzelerin en önemli özellikleri bağırsak mukozasını temizleme gücünün oldukça tesirli olması vede vücut tarafından çok kolaylıkla dışarı atılabilmeleridir . Kırmızı lahana bitkisinde bulunan U vitamini , doğrudan doğruya bağırsak kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ine karşı Tedavi(iyileştirme) gücünün olabileceği bugüne kadar hiçbir araştırmacı tarafından ele alınmamış . Mide vede oniki parmak ülserine karşı Tedavi(iyileştirme) amaçlı ollaraak bitkisel(doðal) yöntemleri tercih eden hekimlerce de kullanılıyor . Dünyada sadece bitkide varlıklı ollaraak bulunan U vitamini , bu enderliğinden dolayı benim hep dikkatimi çekmiştir . Yaptığım araştırmalarda kırmızı lahanada bu vitaminin bol miktarda olduğunu vede bağırsak kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inde en güçlü önleyici olduğunu tespit ettim . Bunun yanı sıra Tedavi(iyileştirme) gücü de yadsınamayacak C° Derece kuvvetlidir .

KIRMIZI LAHANA KÜRÜ
Yarım litre suda lahana yaprakları parçalanmadan 1 bütün ollaraak 6-7 dakika haşlanır . 10 gün süreyle 1 su bardağı yemeklerden 1 saat önce yada yemeklerden 2 saat sonra içilir . 10′uncu gün netiticesinde 1 hafta ara verilir . Tekrar 10 gün uygulanarak küre son verilir .

Aþırı kilolardan kurtulun

4-5 adet lahana yaprağını hiçparçalamadan , kaynamakta olan750 mililitre suyun içine koyun vehafif ateşte , ağzı kapalı 7 dakikapişirin . Aşağıdaki şekilde tüketin:

İlk 5 gün: Her gün sabah veakşam 1 su bardağı .

İkinci hafta: Her gün 1 su bardağı .

Üçüncü hafta: İki günde bir , 1 su bardağı .

Dördüncü hafta: Üç günde bir , 1 su bardağı .

Beşinci hafta: 7 günde bir , 1 su bardağı .

Altıncı hafta: Vücudunuzu dinlendirin .

Yedinci hafta: Her gün sabah vede akşam 1 su bardağı .

Kan şekeri düşüren formül

Yaklaşık 750 mililitre yada 5 su bardağı kaynamakta oluþan suda , 7-8 adet al lahana yaprağını parçalamadan , hafif ateşte 10 dakika ağzı kapalı ollaraak haşlayın . Haşlama sırasında kapağı açarak 1 tahta kaşık yardımıyla yaprakların tamamının suyun içinde kalmasına özen gösterin . Ilıdıktan sonra haşlanmış al lahana yapraklarını süzerek ayırın vede aç karnına yada yemeklerden 1 saat sonra sadece 1 buçuk su bardağı kadar suyunu için . 5-6 gün uygulayacağınız bu kürde al lahananın her gün taze ollaraak hazırlanması gerekiyor . Şeker hastalarının bu kürü yılda 3-4 kez tekrarlaması daha avantaj lı olur .

Bitkisel(doðal) kür nedir ?

Bitkilerdeki biyolojik gücü , bitkiyi doğru seçerek , doğru şekilde hazırlayarak vede de doğru uygulayarak sağlıklı 1 yaşam için hastalıklara karşı koruyucu vede önleyici adımı atmak mümkündür . İçtiğiniz bitki doğru dahi olsa , yanlış hazırlanır vede yanlış uygulanırsa başarılı 1 sonuç almak pek mümkün değildir . Seçtiğiniz bitki doğru vede hazırlanış şekli de doğru olsa bile , eğer yanlış tüketiliyor ise , başarılı 1 sonuç almak yine de tam ollaraak mümkün olmaz . Başarılı 1 sonuca götürecek oluþan doğru seçim , doğru hazırlama vede doğru uygulama ile mümkündür . Doğru bitkinin seçilmesi , hazırlanması vede uygulanması kurallara bağlıdır . Bu kurallara uyularak tüketilmesine ‘kür’ adı vermekteyim .

Selülitlerinizle vedalaşmanın zamanı geldi

3-4 adet al lahana yaprağını parçalamadan , kaynamakta oluþan yarım litre suya atın vede hafif ateşte ağzı kapalı ollaraak 15 dakika pişirin . Sabah vede akşam aç yada tok 1 su bardağı için . Her üç günde 1 3 gün ara vererek 21 gün Daimi edin . Bu uygulamadan sonra 21 gün yeniden ara verin . Sadece haftada 1 kez sabah vede akşam 1 su bardağı şeklinde selülitler yok olana kadar Daimi ettirin .

Bir bitkinin birçok adı var

* Doğru bitki seçimi nasıl yapılmalı ?
    En güç oluþan seçimdir . Bu zorluğun birinci sebebi , bitkinin değişik yörelerde farklı ad adı altında tanınmasıdır . Örneğin , ‘Alchemilla vulgaris’ bitkisi ile ‘leontice leontopetalum’ bitkisi aynı ad altında ‘aslanpençesi’ ollaraak satılır . Zorluğun ikinci sebebi ise , doğru bitkiye ulaştıktan sonra ‘Acaba onun doğru türünü buldum mu ?’ suali dur .    Çünkü , kür için lazım oluþan doğru türün olup olmadığına bakmak gereklidir . Örneğin , adaçayının bugün için malum en az 10 adet türü vardır . Acaba en doğru oluþan hangisidir ? Aynı şekilde ebegümeci bitkisinin malum en az beş adet türü vardır . Papatya deyip geçmeyin , onun da en az dört adet türü vardır . Çoğu vakit bu farklı türlerin harmanı karıştırılarak aktarlarda satılmaktadır . Bu da , kürün tesiri ni vede başarısını menfii etkilemektedir .    Sonuçta , doğru bitki seçimi yapıldıktan sonra , bu seçilen bitkinin hangi kısımlarının kullanılacağını bilmek gereklidir (bitkinin tamamı mı , sadece kökleri mi , sadece çiçekleri mi yada sapları ile 1 arada yaprakları mı gibi) . Çünkü , seçilen bitkinin yaprakları , çiçekleri vede kökleri ayrı ayrı etken maddeler içermektedir . Öyle bitkiler varki; sadece kökleri kullanılabilir . Yine öyle bitkiler mevcut ki sadece yapraklarının vede saplarının 1 arada kullanılması gereklidir . Yine öyle bitkiler mevcut ki , sadece çiçeklerinin kullanılması lazımdır .
       Kullanımında Hastalıklara Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız
 
Etiket :   Lahana suyu ,lahana bitkisi ,lahana suyu ,lahana kullanımı ,lahana avantaj ları ,lahana suyu avantaj ları ,lahana suyu avantaj larıBitkilerin Faydaları ve Yararları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp