Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

BİTKİ ÇAYLARI ZAYIFLAMA


Bitki çayları ile zayıflama , günümüzde kullanılan tesirli 1 zayıflama yöntemi ollaraak bilinir . Bitki çayları ile zayıflama hakkında sizleri bilgilendirmek için bu yazıda aradağınız veri ler yer alıyor .

BİTKİ ÇAYLARI İLE ZAYIFLAMA MÜMKÜNMÜ ?


Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu günlerde özellikle bayanların aklına takılan en çetrefilli soru , ‘Acaba ne yapsam da zayıflasam ?’ oluyor .

Mütehassız lara göre kadınların aklına takılan bu Meselesi n cevabı çok basit: Bitki çayları . Yeşil çay , biberiye , kekik , mate vede funda yaprağı karışımıyla ayda vasati beş kilo verebilirsiniz .

Baharın ilk günlerindeyiz . Yaza daha üç ay var . Bir başka deyişle kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var . Bu süre yaza sağlıklı vede ‘fit' girmek için Kafi de artar bile . Peki amma nasıl yapmalı , hangi rejimisyene gitmeli , hangi rejimleri günü gününe izleme(takip) etmeliyiz ? Telaşlanmayın ! Size 1 rejim programı önerecek değiliz . Hemen her aktarda bulabileceğiniz beşi 1 yerde formülü ile üç ayda 20 kilo vermeniz mümkün ! Nasıl mı ? Şöyle: Mate yaprağı , kekik , funda yaprağı , biberiye vede yeşil çaydan oluşan karışımı , günde üç fincan içmeniz yeterli . Biz söylemiyoruz , mütehassız lar öyle diyor !

Sağlıklı gıdaalımı vede yaşam mütehassız ı Dr . Ender Saraç , doğal yollardan kilo vermenin insan sağlığı için büyük önem taşıdığını söylüyor . 'Bitki yaprakları , dengeli 1 şekilde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya vede kolesterolü dengelemeye yardımcı oluyor' diyen Saraç , bitki çayı rejimiyle ayda beş kilo vermenin mümkün olduğunu vurguluyor . Sağlıklı yaşam mütehassız ı , bitki karışımlarından elde edilen zayıflama çayının günlük 2 yada üç bardaktan aþırı içilmemesi gerektiğini anlatım ediyor . Saraç , "Rejim çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor . Bu yanlış 1 uygulama . Doğru vede tesirli 1 bitki çayı hazırlamak isteyenler , suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklesin ." şeklinde konuşuyor .

Beslenme Mütehassız ı vede Rejimisyen Taylan Kümeli ise yaz aylarının yaklaşmasıyla 1 arada sağlıklı 1 bedene sahip olmak isteyenlerin bitki çaylarına yöneldiğini emare yor . Toksinlerin doğal yöntemler sayesinde basitce atılabileceğine dikkat çeken Kümeli , bitki çaylarının içerisine tatlanması için şeker karıştırılmasının yanlışlığına dikkat çekiyor . Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini hatırlatan Kümeli , 'Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın .' uyarısını yapıyor .

Mısır Çarşısı'nda şifalı bitkiler satan Sait Develi , yağ sökücü , tok tutucu vede sindirimi kolaylaştırıcı bitki yapraklarından hazırlanan 'beşi bir yerde' karışımının son C° Derece tesirli olduğu , müşterilerden olumlu tepkiler aldıkları veri sini veriyor . Mate , yeşil çay , funda , biberiye ve kekik yapraklarının sıcak suda demlenmesiyle oluşan karışım , vüvutta biriken toksin vede ödemi atarak ayda yaklaşık beş kilo vermenizi sağlıyor .

Her şifalı ot zayıflatır mı ?


Ünlülerin rejimisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan 1 makalede bitki çaylarının zayıflama üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti . Ben , 1 rejimisyen ollaraak kilo mesele i yaşayan hastalara bitki çaylarını öneriyorum . Peki , nedir bu bitki çayları ? Her şifalı ot , zayıflamaya yardımcı olur mu ? Tabii ki bu mümkün değil . Doğal ortamda yetişen kekik , yeşil çay , biberiye , mate vede funda yaprağının ortak 1 özelliği var . O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor . Ama bu rejimin yanında gün içerisinde alınan gıdalar e çok dikkat etmek gereklidir . Eğer sıkı 1 gıda rejiminin yanında günlük 2 yada üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur . Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin 1 mütehassız kontrolünde alınmasıdır .

Rejimisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler , insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor . Özellikle yeşil çay , bunlar arasında en tesirli olanı . Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın doğal olması vede kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor . Burada önemli oluþan ise ‘doğal' diyerek aşırıya kaçmamaktır .

Beşi 1 yerde nasıl hazırlanıyor ?


Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate , yeşil çay , funda , biberiye vede kekik yaprağı atılır . On dakika demlenmesi bekelenir vede süzülerek içilir .

Ender Saraç: Doğal yollardan kilo vermek , insan sağlığı için büyük önem taşıyor . Bitki çayı rejimiyle ayda beş kilo vermek mümkün . Ancak günde 2 yada üç bardaktan aþırı içilmemeli .

Taylan Kümeli: Son vakitler da zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor . Kış aylarında vücutta biriken toksinler basitce atılabiliyor . Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli , aşırıya kaçmamak lazım .

Selahattin Dönmez: Her şifalı ot , zayıflamaya yardımcı olur mu ? Sıkı 1 gıda rejiminin yanında günlük 2 yada üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur .

Hangi bitki , ne işe yarıyor ?


 • Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan mate çayı , yağ emilimini mani leyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor . Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki , iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor .
 • Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı 1 hayli artan yeşil çay , vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor .
 • Funda yaprağı: İyi 1 böbrek çalıştırıcı vede idrar sökücü oluþan yaprak , bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor .
 • Biberiye: Yağ eritici vede hazım kolaylaştırıcı bu bitki , vücutta biriken toksinleri atarak ideal 1 kiloya kavuşmanızı sağlıyor .
 • Kekik: Halk arasında yaygın ollaraak kullanılan kekik , sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki aþırı suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor .
 • İştah azaltan 10 bitki
 • Sağlıklı kilo vermek isteyenler , iştah azaltan vede yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyorlar . . .
 • At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor . Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki , yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor . Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi aþırı dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir .
 • Maydanoz , metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor . Maydanoz yemek vede çayını içmek , ödemlere vede vücudun su toplamasına karşı çok tesirli 1 yöntem .
 • Adaçayı , zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici ollaraak kullanılıyor . Çay vede yemeklerde baharat ollaraak da kullanılabiliyor .
 • Fesleğen , vücutta biriken aþırı suyu atmaya yardımcı oluyor . Üstelik , içindeki eter yağların moral yükseltici tesiri bulunuyor .
 • Kekik , sindirim sorunlarını Tedavi(iyileştirme) edici etkiye sahip vede metabolizmayı hızlandırıyor . Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor .
 • Civanperçemi , tatlıya karşı iştahı keser , tokluk hissi verir . Tazelik veren lezzeti , ağır yemeklerin tadını hafifletir .
 • Biberiye , sindirimi düzenler . İyi 1 canlandırıcıdır , kan dolaşımını hızlandırır , cildi sıkılaştırır . Et yemeklerinde kullanılabilir .
 • Tere , vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor . İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gereklidir . Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır .
 • Sinameki , kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar . Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene vede nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor .
 • Balık otu , bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur . İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir . Salata vede meyveli içecekler içinde kullanılabilir .
Bitki

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp