Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Biberiye Yağı Ne İşe Avantaj


     Biberiye yağı ne işe avantaj ; Haricen vücuda vede saç derisine sürülebileceği gibi banyo suyuna katılarak da kullanılabilir . Detaylı veri ler yazımızda yer almaktadır . 


% 100 Bitkisel(doðal) Biberiye Kapsülü Ürünümüzü İncelemek İçin Tıklayınız . .BİBERİYE YAĞI NE İŞE YARAR :


Romatizma(rheumatism) ağrılarını dindirir . Saç dökülmesi vede kepeğe karşı avantaj lıdır . Uyarıcı tesiri ile tansiyon düşüklüğü vede sürekli halsizlik çekenlere iyi gelir . Kan dolaşımını düzenleyici tesiri ile kalp vede damar sağlığı açısından avantaj lıdır . Astım şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur . İltihapları önler . Hafızayı güçlendirir vede konsantrasyonu arttırır . Yaralanmalarda vede morarmalardada avantaj sı olur .

Biberiye Yağı Konsantrasyon İçin Nasıl Kullanılır ?


Bitki mütehassız ları biberiye yağı kokusunun konsantrasyonu arttırmak , yaratıcılığı vede hafızayı güçlendirmek vede zihin açıklığı sağlamak için oldukça tesirli olduğunu emare yor .

Özellikle uzun süreler veri sayar başında çalışanlara yada sınavlara hazırlanan öğrencilere bu özellikleri ile biberiye yağı tavsiye edilmekte . Biberiye yağını küçük 1 şişeye koyarak ara ara koklayabilirsiniz .

Ya da küçük 1 çay poşeti benzeri delikli poşeti tuz ile doldurduktan sonra içine 1 kaç damla biberiye yağı ekleyebilirsiniz . Tuz biberiyenin kokusunu korur .

Önemli: Biberiye yağını gebelik vede emzirme dönemlerinde kullanmanız tavsiye edilmez . Yüksek tansiyon hastaları yada epilepsi hastaları biberiye yağı kullanmamalıdır . Bu özel durumlar dışında biberiye yağı umumiyetle güvenli 1 doğal yağ ollaraak kabul edilmektedir .

Biberiye yağı taşıyıcı yağlarla 1 arada kullanılmalıdır . Alerjik reaksiyonlar gibi beklenmeyen 1 etki gördüğünüzde doktorunuza danışın .


Biberiye Yağı Solunum Yolunda Nasıl Kullanılır ?


Biberiye yağı iyi 1 balgam söktürücüdür vede ciğerleri açar . Ayrıca kronik bronşit vede astım emare lerini hafifletmek , sinüsleri açmak vede burun akıntısını gidermek için kullanabilirsiniz . Tüm bunlar için 1 tencereye 5-6 bardak su koyup kaynatın . Ateşin üzerinden aldıktan sonra içine 10-15 damla biberiye yağı damlatın vede başınızın üstüne havlu koyarak buhur ı soluyun . Su iyice soğuyana kadar Daimi edebilirsiniz .


Biberiye Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılır ?


Basit 1 uygulama için biberiye yağını kullanmakta olduğunuz şampuan , krem gibi saç ürünlerinin içine ekleyebilirsiniz . Orta büyüklükte 1 şampuan için 10-15 damla biberiye yağı yeterli olacaktır . Yağı maske ollaraak kullanmak isterseniz muhakkak badem yağı , badem yağı , zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırın .

Örnek ollaraak 4 ölçü taşıyıcı yağa 1 ölçü biberiye yağı karıştırabilirsiniz . Daha sonra hazırladığınız bu karışımı kullanarak parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın sürün vede 20-30 dakika beklettikten sonra olaðan şekilde yıkayın .Biberiye Yağının Etkileri

 
* Spazm çözücü

* Safra söktürücü

* Adet söktürücü

* Uyancı

* Mide arkadaþı

* Biberiyenin uyarıcı tesiri karaciğerin işlevlerini görmesi , safra üretimi vede uygun hazım işleminin başlatılmasına yardımcı olur .

* Kan basıncını arttırmak vede dolaşımı düzenlemekte de tesirli dir .

* Bununla beraber , gerçek zehirlenme tehlikesi sebebi yle biberiye büyük çoğunlukla harici ollaraak kullanılır .

* Biberiye yağı ile hazırlanan merhemi Romatizma(rheumatism) , sıraca yaraları , Eczama(egzama) , ezikler vede yaralar için avantaj lıdır .

* Yaprakların haşlaması yalnız basma yada boraks ile 1 arada kelliği önlemek için saçlı deri yıkama suyu ollaraak da kullanılır .

* Biberiye çayı ağız kokusu için de iyi 1 gargaradır .

* Romatizma(rheumatism) ağrılarını dindirir .

* Saç dökülmesi vede kepeğe karşı avantaj lıdır .

* Uyarıcı tesiri ile tansiyon düşüklüğü vede sürekli halsizlik çekenlere iyi gelir .

* Kan dolaşımını düzenleyici tesiri ile kalp vede damar sağlığı açısından avantaj lıdır .

* Astım şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur .

* İltihapları önler .

* Hafızayı güçlendirir vede konsantrasyonu arttırır .

* Yaralanmalarda vede morarmalarda iyileşmeyi hızlandırır .

* Uykusuzluğa iyi gelir .

Uyarı: Dâhili ollaraak aşırı miktarlarda alınan biberiye ölümcül zehirlenmelere sebep meydana gelebilir !


Etiketler : Biberiye Yağı Ne İşe Avantaj , biberiye yağı nasıl yapılır , biberiye yağı nasıl kullanılır , biberiye yağı saç , biberiye yağı avantaj ları vede kullanımı , biberiye yağı avantaj sı , biberiye yağı avantaj ları zayıflama , biberiye yağı avantaj ları nelerdir , biberiye yağı zararları , biberiye yağı zayıflatırmı , biberiye yağı zayıflamak için nasıl kullanılır , biberiye yağı zayıflama , biberiye yağı yan etkileriBiberiye

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp