Bitkisel Sağlık Ürünleri
Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi Otu

 

Testere Dişli Aslan Pençesi Otu ile alakalı veri ler aşağıda yer almaktadır .

  % 100 Bitkisel(doğal) Kapsülü Ürünümüzü İncelemek İçin Tıklayınız . .

   Testere Dişli Aslan Pençesinin terleyen yaprakları üzerindeki su yaz aylarında meydana gelen çillere karşı mükemmel 1 koruyucu vede önleyicidir .Testere Dişli Aslan Pençesi antet lı makalemiz aşağıda yer almaktadır .     Testere dişli arslanpençesini bütün aktarlarda bulmak mümkündür . Raf ömrünün 1 yılı geçmemiş olması gereklidir . Çünki etki hususi liğini ikinci yılda %75 kaybetmektedir . Onun en mükemmel olanları yaz ayları çook sıcak geçmeyen vede toprağı nemli oluşan bölgelerde vede gölgede yetişenleridir . Bol ışığı sever amma doğrudan üzerine gelen güneş ışığı ona göre değildir .   Testere dişili arslanpençesinin yaprakları terlemeye başlar yada yapraklarının üzerinde su kabarcıkları oluşmaya başlarsa biliniz ki o gün yada ertesi gün yağmur yağacak demektir . Eski çağların kadınları onu çook iyi tanırlar . Ani yağmur alan bölgelerde yaşayan kadınlar , kurutmak gayesi yla dışarıya astıkları çamaşırlarını toplamadan önce testere dişli arslanpençesinin yapraklarına bakarlar , eğer yapraklar terlemeye başlamışlarsa , çamaşırlarını toplayıp öyle misafirliğe giderlerdi . Hususiyetle genç kızlar vede orta yaşı geçkin bayanlar bu bitkinin yaprakları üzerinde biriken teri toplayıp yüzlerine zaman rler , bu sayede taze vede parlak 1 cilt kazanırlardı .   Ayrıca , testere dişli arslanpençesinin terleyen yaprakları üzerindeki su yaz aylarında meydana gelen çillere karşı mükemmel 1 koruyucu vede önleyicidir . Yüzde meydana gelen çillerin yok olmasında oldukça tesirli dir . Rönesans döneminin genç kadınları doğada dolaşırken bu bitkinin yaprakları terlemişse , hemen parmaklarıyla bu teri siler kendi yüzlerine zaman rlerdi . Avrupa’da bugün dahi bunu yapan köylü kadınları mevuttur . Tarihe gömülmüş vede unutulup gitmiş o kadar çook doğa nimetleri mevcut ki… Günümüzün insanı doğayı gözlemekten o kadar uzak ki…   Teknolojinin sunduğu sentetik (yapay) kimyasallara , bugün kozmetik sanayi ürünleri deniyor . Çeşit çeşit kremler , make-up’lar , temizleyici losyonlar , kapatıcı fondötenler ne kadar iyi olursa olsun , doğanın biz insanlara sunduğu natural ürünlerle boy ölçüşemez . Ne acıdır ki , teknoloji doğayı gözlemleyen doğa bilimcilerinin yetişmesine fırsat vermiyor . Günümüzde , artık doğadan uzaklaşmış insan seliyle karşı karşıyayız .   İlk ollaraak yetmişli yılların sonlarına doğru araştırmaya başlamıştım , testere dişli arslanpençesini . Yaprak vede sapları beraber ce kullanıldığında ishal(diyare) e karşı tesirli olabileceğini gördüm . ishal(diyare) (diyare) olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum kaygısı ne de kapılmamalıdır . Çünki kabızlık yapmaz . Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır vede kontrol altına alır . Hareketli bağırsak sendromu (irratable bowel syndrome , ibs) şikâyeti olanlara iyi 1 yardımcıdır .
   Zor kapanan yaralarda yada ameliyat sonrası , ameliyat yaralarının ivedilikle 1 biçim de kapanmasında iyi 1 yardımcıdır . Sıksık anemi(kansızlık) (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada enaz beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim .

   Antikçağdan beri kadınların en aşırı kullandıkları 1 bitkidir . Avrupa vede Rusya’da hemen hemen onu tanımayan bilmeyen kadın yoktur . Çook aşırı Doğu(şark) (garp) m yapmış kadınların karşılaştıkları önemli 1 mesele da düşük yapma risklerinin yüksek olmasıdır . Bu bitkinin rahim(uterus) kaslarını güçlendirme niteliği mevuttur . Hamileliklerinin önümüzdeki aylarında (dört-beş-altıncı aylar) düşük yapmış kadınların imdadına yetişir . Testere dişli arslanpençesinin , gebe liğin üçüncü ayından itibaren gün arayla -iki kez içilecek çayı rahim(uterus) kaslarını güçlendirerek önümüzdeki gebe lik dönemlerinde düşük yapma riskini büyük oranda ortadan kaldırır .

O kadınların bitkisidir
   Değerli okuyucu , Allah(cc) hiçbir şeyi sebepsiz yaratmamıştır . Yarattığı her şey 1 sebep vede sebep üzerine yaratılmıştır . Testere dişli arslanpençesi , kadınların rahimleri icin yaratılmıştır diyebilirim . Tıpkı yakıotunun erkeklerin prostata bağlı şikâyetlerine karşı yaratıldığı gibi .

   Erken menepoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır . Genç kızlar vede kadınlar Düzensiz (Regl) Adet yaşıyorsalar , testere dişli arslanpençesi mükemmel 1 yardımcıdır . O , özdeş zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır . Rahimde oluşmuş miyom yada miyomların sebep olduğu ara kanamaları da durdurabilme vede kontrol altına alabilme gücüne sahiptir .

   FSH hormonu yükselmeye başlamış genç kadınların da yardımcısıdır . Otuzlu yaşlarda adetlerinin üçüncü gününde yaptırdıkları tahlillerde , FSH değerinin yükselme göstermesi , bayanlarda “menepoza giriyorum” kaygısı gelişmektedir . Bu kaygı onları huzursuz etmekte hatta bazılarını buhran a sürüklemektedir . Gelişen panik vede kaygı duygusu , hormonsal dengeyi daha aşırı menfii etkileyerek adet düzensizliklerinin tetiklenmesine sebep olabilmektedir .

   Adet dönemlerinde aşırı kan zayii na uğrayan yada adetleri uzun zaman n bayanlara bu bitkiyi tavsiye rim .

   Genel 1 kaide olmasa da , tasa vede kaygı yaşayan bayanlarda adet günleri birkaç gün erken başlayabilirken , sinirli vede stresli 1 dönem  geçiren bayanlardaysa , adet günü birkaç gün önümüzdeki atabilir . Bu Hal 1 kadının ruh halinin adet günlerini neşekilde etkileyebileceğinin göstergesidir .

   Ona , kadınların bitkisi demiştim . Testere dişli arslanpençesini bu anlamda güçlü kılan kapsadığı phlobaphen etken maddesidir .

   İsviçreliler onu damar sertliğine vede inmeye karşı kullanırken , Macarlar diüretik vede yaraların ivedilikle kapanmasına yardımcı ollaraak kullanmaktadırlar .

Dikkat

   Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte avantaj görüyorum . Ülkemizde , GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da , ne acıdır ki , sebzede %95 ebter tohum tarımı yapılmaktadır .

Kür 1: adet (regl)düzensizliği ne vede tüylenmeye karşı

   Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta oluşan 1 bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır . Kısık ateşte 5 dakika kaynatmaya Daimi edilir . Daha sonra soğumaya bırakılır vede ılıyınca süzülür . Bir ay boyunca her gün 1 su bardağı içilir . Bir aydan sonra 1 hafta ara verilir . Bir hafta aradan sonra özdeş biçim de 1 aylık kür tekrar edilir . Ve kür sonlandırılır . Kürün en uygun içim vakitler ı sabah kahvaltısından 2 saat sonra yada öğleden sonra aç karnına içmektir .

ötede Düzensiz (Regl) Adet tekrar ederse , kür 1 özdeş biçim de tekrar edilir .

Kür 2: FSH hormonu yüksekliğine karşı


   Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta oluşan 1 bardak (150- 200 ml) klorsuz suya atılır . Kısık ateşte 5 dakika kaynatmaya Daimi edilir . Daha sonra soğumaya bırakılır , ılıyınca süzülür . Bir ay boyunca her gün 2 kez 1 su bardağı içilir . İlki kahvaltıdan 2 saat sonra , ikincisiyse akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir . Her keresinde taze amade lanması elzemdir . Bir aydan sonra 1 hafta ara verilir . Bir hafta aradan sonra özdeş biçim de 1 aylık kür tekrar edilir . Ve kür sonlandırılır .   Etiketler: katiyen n pençesi , katiyen n pençesi otu , katiyen n pençesi hakkında veri , katiyen n pençesi sabununun avantaj ları , katiyen n pençesi otu şampuanı , katiyen n pençesi çayı , katiyen n pençesi mucizesi , katiyen n pençesi yağı , katiyen n pençesi otu yağı , katiyen n pençesi tohumu , katiyen n pençesi hakkında , katiyen n pençesi nedir , dişi katiyen n pençesi otu , katiyen n pençesi yağı avantaj ları , katiyen n pençesi yağı avantaj ları , katiyen n pençesinin avantaj ları , katiyen n pençesi yaprağı , katiyen n pençesi otlu şampuanlar , katiyen n pençesi nerelerde kullanılır , katiyen n pençesi çayı avantaj ları , katiyen n pençesi suyu , katiyen n pençesi zararları , katiyen n pençesi otu zayıflatırmı , katiyen n pençesi suyu avantaj ları , katiyen n pençesi otu saç , katiyen n pençesi çayının avantaj ları , katiyen n pençesi yağının kullanımı , katiyen n pençesi faydaları , katiyen n pençesi otu kremi , katiyen n pençesi kürü , katiyen n pençesi çayının zararları , katiyen n pençesi hapı , katiyen n pençesi bitkisi , katiyen n pençesi sabunu , katiyen n pençesi ekstresi , katiyen n pençesi otu sabunu , katiyen n pençesi sabunları , katiyen n pençesi tohumunun kullanımı , katiyen n pençesi şampuanı avantaj ları , aslan pençesi bitkisinin hususi likleri , katiyen n pençesi çiçek , katiyen n pençesi tohumunun zararları ,aslan pençesi neşekilde kullanılır ,testere dişli katiyen n pençesi otu .  Aslan Pençesi

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp