Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Testere Dişli Aslan Pençesi

 

Testere Dişli Aslan Pençesi ile alakalı veri ler aşağıda yer almaktadır .

  % 100 Bitkisel(doðal) Kapsülü Ürünümüzü İncelemek İçin Tıklayınız . .

   Testere Dişli Aslan Pençesi özellikle kadın hastalıklarına karşı kullanılır . Hıristiyanlığın ilk günlerinden beri Bakire Meryemin adıyla anılmıştır .Yara ateşlenmesine , apseli yaralara vede gözardı edilmiş çıbanlara karşı , su toplayıcı vede kalp güçlendirici ilaç ollaraak kullanılır .Testere Dişli Aslan Pençesi ile alakalı makalemiz aşağıda yer almaktadır .


Testere Dişli Aslanpençesi

Latince adı : Allcemilla vulgaris
ıngilizce adı : Layd’s mantle
Almanca adı : Frauenmantel
Özellikleri : Bayanlarda tüylenmeye karşı , östrojen hormonu yükseltici Enfeksiyon lı Eklem(joint) Romatizma(rheumatism) sına karşı ,FSH hormonu yüksekliğine karşı , adet düzensizliğine karşı .


Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Testere dişli arslanpençesi yaprak vede sapları beraber ce kullanıldığında ishal(diyare) e karşı tesirli olabilmektedir . ıshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır . Çünkü kabızlık yapmaz . Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır vede kontrol altına alır . Hareketli bağırsak sendromu (irritable bowel syndrome , ibs) şikâyeti olanlara iyi 1 yardımcıdır .
  • Zor kapanan yaralarda yada ameliyat sonrası ameliyat yaralarının hızlı 1 şekilde kapanmasında iyi 1 yardımcıdır .
  • Sık sık anemi(kansızlık) (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada en az beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim .
  • Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır . Genç kızlar vede kadınlar adet düzensizliği yaşıyorsalar , testere dişli arslanpençesi mükemmel 1 yardımcıdır . O , aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır . Rahimde oluşmuş miyom yada miyomların sebep olduğu ara kanamaları da durdurabilme vede kontrol altına alabilme gücüne sahiptir .
  • Adet dönemlerinde aþırı kan kaybına uğrayan yada adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneririm .
  • Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte avantaj görüyorum . Ülkemizde , GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da , ne acıdır ki , sebzede ebter tohum tarımı yapılmaktadır .
  • Oniki yaş altı çocukların herhangi 1 kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını katiyetle önermiyorum .

Kür 1: Adet düzensizliğine vede tüylenmeye karşı

   Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta oluþan 1 bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır . Kısık ateşte on dakika kaynatmaya Daimi edilir . Daha sonra soğumaya bırakılır vede ılıyınca süzülür . Bir ay boyunca her gün 1 su bardağı içilir . Bir aydan sonra 1 hafta ara verilir . Bir hafta aradan sonra aynı şekilde 1 aylık kür tekrar edilir . Ve kür sonlandırılır . Kürün en uygun içim vakitler ı sabah kahvaltısından 2 saat sonra yada öğleden sonra aç karnına içmektir .

İleride adet düzensizliği tekrar ederse , kür 1 aynı şekilde tekrar edilir .

Kür 2: FSH hormonu yüksekliğine karşı

   Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta oluþan 1 bardak ( 150-200 ml) klorsuz suya atılır . Kısık ateşte beş dakika kaynatmaya Daimi edilir . Daha sonra soğumaya bırakılır , ılıyınca süzülür . Bir ay boyunca her gün 2 kez 1 su bardağı içilir . ılki kahvaltıdan 2 saat sonra , ikincisiyse akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir . Her defasında taze hazırlanması şarttır . Bir aydan sonra 1 hafta ara verilir . Bir hafta aradan sonra aynı şekilde 1 aylık kür tekrar edilir . Ve kür sonlandırılır .   Etiketler: katiyen n pençesi , katiyen n pençesi otu , katiyen n pençesi hakkında veri , katiyen n pençesi sabununun avantaj ları , katiyen n pençesi otu şampuanı , katiyen n pençesi çayı , katiyen n pençesi mucizesi , katiyen n pençesi yağı , katiyen n pençesi otu yağı , katiyen n pençesi tohumu , katiyen n pençesi hakkında , katiyen n pençesi nedir , dişi katiyen n pençesi otu , katiyen n pençesi yağı avantaj ları , katiyen n pençesi yağı avantaj ları , katiyen n pençesinin avantaj ları , katiyen n pençesi yaprağı , katiyen n pençesi otlu şampuanlar , katiyen n pençesi nerelerde kullanılır , katiyen n pençesi çayı avantaj ları , katiyen n pençesi suyu , katiyen n pençesi zararları , katiyen n pençesi otu zayıflatırmı , katiyen n pençesi suyu avantaj ları , katiyen n pençesi otu saç , katiyen n pençesi çayının avantaj ları , katiyen n pençesi yağının kullanımı , katiyen n pençesi faydaları , katiyen n pençesi otu kremi , katiyen n pençesi kürü , katiyen n pençesi çayının zararları , katiyen n pençesi hapı , katiyen n pençesi bitkisi , katiyen n pençesi sabunu , katiyen n pençesi ekstresi , katiyen n pençesi otu sabunu , katiyen n pençesi sabunları , katiyen n pençesi tohumunun kullanımı , katiyen n pençesi şampuanı avantaj ları , aslan pençesi bitkisinin özellikleri , katiyen n pençesi çiçek , testere dişli katiyen n pençesi .  Aslan Pençesi

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp