Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ardıç Avantaj ları İbrahim SaraçoğluArdıç Avantaj ları İbrahim Saraçoğlu     Ardıç Avantaj ları İbrahim Saraçoğlu . Ardıç Yağı Öksürüklerde Ardıç Meyvesinin Kaynatılmasıyla Yada Kaynayan Suya Biraz Ardıç Yağı Katılmasıyla Uygulanacak Buhur Teneffüsünün De Çok Avantaj lıdır .

% 100 Bitkisel(doðal) Ardıç Kapsülü Ürünümüzü İncelemek İçin Tıklayınız . .

 Ardıç Avantaj ları İbrahim Saraçoğlu:


Ardıç Meyvesi Yağının Kökeni: Kuzey(þimal) Avrupa , Asya vede Amerikada yetişen ardıç ağacı çok yüksek şifalı özelliklere sahiptir . Tibet vede Avrupada kolera , aeş düşürme , vücut lekeleri için yaygın kullanımı vardır .

Ardıç Meyvesi Yağı Nedir ?
5 metre boylara kadar uzanan çok yıllık 1 çalı lan ardıçın mavimsi yeşil dikensi yaprakları vardır . Düzensiz vede şekilsiz gövdeye sahip bu ağaç dikenlidir . Göze çarpmamasına rağmen dişi vede erkek ağaçlar ayrı ayrı çiçeklenirler . Yuvarlak(oval) vede mavimsi mor renkte meyveler verirler . Ardıç ağacı hem meyvesi , hem gövdesi vede hem de dikensi yapraklarından yağ çıkarılabilen 1 ağaçtır . Ferah , net vede ağacımsı 1 aromaya sahip oluþan yağ vizkozite ollaraak suya yakındır .

Görünüm: İnce sıvıdır .

Aroma: Canlı , Topraksı , Tatlı , Otsu , vede çok hafif meyve izleri taşır .

Renk: Açık sarı

Kimyasal Bileşenler: Ardıç meyvesi yağı borneol , terpinenol , myricene , monoterpenler , pinen , sabinen , limonen , cimen , thujen vede kamfen gibi çeşitli bileşenler içerir .

Ekstraksiyon: Meyvelerin buhur distilasyonu ile elde edilir .

Aromaterapi Kullanımı: Juniper antiseptik ollaraak idrar , solunum , sinir vede sindirim sistemleri üzerinde çalışır . Beyin için destekleyici , yenileyici vede teskin edici 1 toniktir . İçinde bulunduğu atmosferi temizler vede meditasyon için çok avantaj lıdır . İdrar söktürücü olması sebebi ile zayıflama vede detoks programlarının vazgeçilmez 1 parçasıdır . Temizleyici etkileri yanısıra selülit , gut , hemoroid , obezite , Romatizma(rheumatism) vede toksinler için de kullanılır .

Farmasotik Kulanımı: Ardıç meyvesi yağı idrar yollarındaki etki mekanizması sebebi ile sistit vede üretrit için kullanılır . Ardıç o kadar tesirli 1 meyvedir ki idrarın dahi menekşe gibi kokmasını sağlayabilir . Vücuttaki asit atıklarının temizlenmesine yardımcı olur . Özellike böbreklerdeki ürik asit salgısında çok avantaj lıdır . Ardıç çayı yada tentürü sindirim bozukluklarında yardımcı olur vede sindirimi hızlandırır . Ardıçın dünya çapında menstrual ağrılar , egzema vede sedef gibi kronik cilt mesele lerinde de kullanıldığı bilinmektedir .

Kozmetik vede Parfüm Kullanımı: Baharatlı odunsu kokusu sebebi ile ferahlatıcı erkeksi parfümlerde , aftershave vede traş gereç lerinde kullanımı yaygındır . Arındırıcı 1 esans/tütsü ollaraak Tibette vede Kuzey(þimal) Amerika yerli kültüründe hala kullanılmaktadır . Kişisel bakım endüstrisinde ardıç meyvesi yağı sabun , deterjan , kozmetikler vede baharatlı parfüm kokularında hala kullanılmaktadır . Sakinleştirici vede tonik tesiri ile ağrıyan vede yorgun bacaklar için geçici rahatlama sağlar .


Etiketler: ardıç extract ibrahim saraçoğlu , ardıç agacı , ardıç çayı , ardıç kullanını , ardıç kürü , ardıç macunu , ardıç yağı , ardıç kapsülü , ardıç tohumu , ardıç sirkesi , ardıç tozu , ardıç çiçeği , ardıç hakkında veri , ardıç bitkisi , ardıç avantaj ları  Ardıç

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp