Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Alıç Neye Avantaj

 

 Alıç  Neye Avantaj Ne Gibi Avantaj ları Vardır Öğrenmek İçin Hazırladığımız Makalemizi İnceleyebilirsiniz .

  % 100 Bitkisel(doðal) Alıç Kapsülü Ürünümüzü İncelemek İçin Tıklayınız . .
   

ALIÇ


Diğer İsimleri : Ekşimuşmula , Barutağacı , Yemişen , Crataegus azarolus , Fleur d’aubepine

Botanik Veri : 10 metreye kadar yükselebilen , dikenli , al yada pembe çiçekli 1 ağaçtır . Meyveleri 6-10 mm çapında , 1-3 tohumlu , esmer-kırmızı yada kırmızı renklidir . Hafif ekşimsi lezzetli meyveleri yenilmektedir . Bitkiye çok güçlü antioksidant özellikler veren flavonoid (flavonlar) bileşikleri açısından oldukça varlıklı dir .Meyveleri olgunlaştığında kırmızı vede sarımsı 1 renk alan , yuvarlak(oval) görünümlü alıç , süs bitkisi ollaraak da kullanıyor .Alıç , Türkiye’de , derelere bakan yamaçlarda , kayalık , taşlık yerlerdeki çalılıklar içinde , ormanlarda yada dağlık çevrelerde yetişiyor .

Avantaj ları :


Kalp ritim bozuklukları (arrhythmias) , sinirsel kalp çarpıntıları , kalp kafigelmez liği , ağır enfeksiyon hastalıkları sonrasındaki kalp kasları zafiyeti , kalp krizi sonrası , yüksek kan basıncı , damar sertliği alıç bitkisinin başarıyla kullanılabileceği alanlardır . Ama sabırlı vede disiplinli olmak gereklidir . Çünkü bitkinin tesiri uzun süreli kullanımlar (4-8 hafta) neticesinde oluşmaya başlar vede bu olumlu etki gitgide artar . Bu bitki ayrıca , bedendeki sıvı birikimlerinin dışkılanmasını da sağlayabilir . Ayrıca; sinir sisteminde yatıştırıcı , spazmları azaltıcı , idrar söktürücü vede kabız yapıcı etkileri de vardır . Alıç ın içerdiği maddelerde vücudda birikme , zehirlilik vede alışkanlık yapma gibi özellikler olmadığından uzun süreli kullanıma uygundur .

Yaklaşık 3 haftalık 1 kullanımdan sonra kalp , damar sistemi ile beyinde olumlu etkileri görülmeye başlayan alıç , kan dolaşımını sağlayan damarları genişleterek güçlendirdiği gibi , kalbin daha aþırı kan vede oksijenle gıdaalımı sini sağlıyor , yüksek kan basıncını dengeliyor .

Sağladığı avantaj larla beyini de olumlu etkileyen alıç , hafızanın güçlenmesinde de önemli rol oynuyor . Kalp kaslarını güçlendirici , kalpritim bozukluklarını düzenleyici etkiye sahip alıcın , koroner toplardamarların işlevlerini destekleyici , kalp krizi sonrasında kalbigüçlendirici özellikleri de bulunuyor .

Mideye avantaj lıdır . Şiddetli kusmayı geçirir .

Kullanım Şekli :


Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak-çiçek vede meyve karışımı , kaynamış 1 bardak suyla haşlanır . 10 dakika bekletildikten sonra süzülür , balla tatlandırıldığında (şeker hastaları tatlandırma yapmamalı) tesiri daha da artar . Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay aç karnına yada öğün aralarında sıcak içilir .

Etiketler: alıç anlamı , alıç bitkisi , alıç bitkisinin avantaj ları , alıç çayı , alıç çayı avantaj ları , alıç çayı nasıl yapılır , alıç çayı zayıflatırmı , alıç çayının avantaj ları , alıç çayı hazırlanış , alıç ekstratı   Alıç

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp