Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Adaçayı Nelere İyi Gelir

 

 Adaçayı Nelere İyi Gelir Hangi Hastalıklara vede Vücudun Hangi Sorunlarına İyi Gelmektedir . Bu Konu Hakkında Sizin İçin Çok Özel Bir Yazı Hazırladık .

 

 Adaçayı nelere iyi gelir ?Birçok hastalığın önlenmesinde vede Tedavi(iyileştirme) sürecinde iyi gelen adaçayı , doktor tavsiyesi vede önerilerine göre kullanıldığı vakit iyi sonuçlar elde edilmektedir .

Adaçayı (Salvia officinalis) , dişotu vede meryemiye isimleri ile de tanınmaktadır . 30-70 cm boyunda oluþan bitkinin menekşe renkli çiçekleri halka dizilişli , karşılıklı oluþan al keçeli yaprakları gümüş gibi parıldar vede acımtırak , ıtırlı 1 koku yayar .

Adaçayı , çok eski çağlardan beri şifalı 1 bitki ollaraak kullanılıyor . 13 . asırda "Eğer dikmişsen adaçayını bahçeye , ne lüzum mevcut ölmeye" denilerek şifaları açıklanmaya çalışılan adaçayı , sık sık içildiğinde tüm bedeni güçlendirir , kalp krizi tehlikesini azaltır vede kötürümlükler için de çok avantaj lı olduğu bilinir .


İşte 1 çok derde çözümyolu adaçayının avantaj ları:


v      Adaçayı sık kullanıldığında tüm bedeni güçlendirir , kalp krizi tehlikesini azaltır vede kötürümlüklerde çok yaralıdır .


v      Adaçayı karaciğer için çok olumlu etkiler oluşturur , oluşan tüm rahatsızlıkları giderir , gazları yok eder .


v      Adaçayının kan temizleyici tesiri bulunmaktadır . Solunum organlarını vede mideyi balgamsı salgılardan temizler , iştah açar .


v      Adaçayı , mideyi vede bağırsakları rahatlatarak gazların dışkılanmasını sağlar .


v      Adaçayı ,kramp çözücü tesiri ile , ishal(diyare) de çok rahatlatıcı etki gösterir .


v      Gece terlemeleri vede aşırı terlemeler için , lavanta çiçeğinden başka yardımcı olabilen tek bitki ollaraak gösterilmektedir .


v      Hastalık sonrası güçsüzlük hallerinde özellikle kullanılmaktadır .

 v      Kramplar , omurilik rahatsızlıkları , beze hastalıkları vede organ titreklikleri için kullanılabilir .
 

v      Böcek sokmalarında , sokulan bölgeye adaçayı yaprağının tozu uygulanabilir .


v      Adaçayı dıştan uygulandığı vakit (çalkalama vede gargara) , bademcik iltihabı , boğaz hastalıkları , diş Enfeksiyon lanmaları , yutak vede ağız boşluğu Enfeksiyon lanmalarında yada ülserlerinde özellikle öneriliyor .

 
v      Adaçayı , sallanan dişler için , dişeti çekilmelerinde vede kanamalarında da kullanılabilmektedir .

 
v      Bitki çayına batırılan pamuk ile Rahatsızkiþi bölgelere uygulanır .   Etiketler:   adaçayı , adaçayı bitkisi , adaçayının avantaj ları , adaçayının etkileri , adaçayının zararları , adaçayı kullanımı , adaçayı zayıflatırmı , adaçayı nasıl kullanılır , adaçayı ne işe avantaj , adaçayı karışımlı bitkisel(doðal) çayı , adaçayı nasıl kullanılır , adaçayı nelere iyi gelir
     Adaçayı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp