Antidepresan Destekleyici İlaçlar | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Antidepresan Destekleyici İlaçlar

Antidepresan Destekleyici İlaçlar

                   

 

Midede gaz, şişkinlik ve hazımsızlık depresyon ve panikatak yaşayan hastaların çoğunluğunda oluşmaktadır. Bazı hastalarda kalp çarpıntısı, tansiyon yükselmesi, ani ateşlenmeler, titremeler görülebilmektedir. Özellikle mide hastalıklarında kullanılan Klipax, Tranko Buskas Librax, gibi ilaçlar, depresyonun ve paniğin mide veya bağırsak sisteminde yaptığı etkileri ortadan kaldırmaktadır. Bu ilaçlar bağımlılık oluşturabilmektedirler. 3 Aydan fazla kullanılmamalıdır. Panikatak sırasında tansiyonu yükselen ve çarpıntısı artan hastalara verilecek Dideral, Beloc benzeri ilaçlar bu hastaları rahatlatmaktadır. Tabi bu ilaçlar mutlaka hekim kontrolünde alınmalıdır.

 

 

Bazı hastalarda kullanılan B vitamini komplexleri de tedavilerde faydalı olmaktadır. B6 vitamini mutluluk hormonunun yapımında rol oynamaktadır. Genel olarak vücuttaki sinir sistemini ve direnci güçlendirmeye yarar. Depresyona bağlı olarak oluşan ağrıları, uyuşmaları gidermektedir. Kan yapımını artırır. Doğal-Bitkisel destek ürünleri de antidepresanlara yardımcı olarak tedavi süresince kullanılabilmektedir. Özellikle Omega3 içeren ürünler de faydalı olmaktadır. Bitkisel destek ürünü olarak bu süreçte Melisa, Papatya, Rezene, kediotu, Sarı kantaron içerikli ürünler kullanılabilmektedir.

 

 

Bitkisel ürünlerin tümü zararsızdır diye bir ibare kullanmak yanlıştır. Hastanın bünyesine bağlı olarak faydalı ya da zararlı etkileri değişmektedir. Ürünlerin kullanımı da bazı hastalar için zor olabilmektedir. Eğer hasta ürünleri direkt olarak kullanamıyorsa çay şeklinde de tüketilebilir. Gün içerisinde bir fincan melisa, papatya ya da rezene çayı panik belirtilerini azaltabilmektedir. Ihlamur ve ada çayı da faydalıdır. Omega3 ihtiyacını karşılayabilmek için haftada iki gün somon balığı yemek bu ihtiyacı doğal yoldan karşılayabilmektedir. Kış mevsimlerinde daha çok magnezyum desteği için pırasa ve folik asit açısından zengin olan ıspanak mutlaka yenilmelidir. Ton balığı ile yapılan yeşil salata her gün yenildiğinde tedavi sürecine destek olmaktadır.

 

 

Hamile ve emziren lohusa hanımlarda öncelikli olarak doğal destek ürünleri ile tedavi süreci desteklenmelidir. Bu hamile bayanlarda bebeğin gelişimine destek olmaktadır. Süt emziren bayanda ise doğal destek ürünleri hem tedaviyi olumlu etkilemekte hem de lohusalık sürecini sağlıklı olarak geçirmeye destek olmaktadır.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği