Penis Büyütmek Mümkün Mü? | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Penis Büyütmek Mümkün Mü?

Penis Büyütmek Mümkün Mü?

                   

 

Erkeklerin genelinde hakim olan düşünce penislerinin yeterli olmadığı yönündedir. Oysa penisin büyüklüğü ile orgazm veya zevk seviyesinin bir alakası yoktur. Ereksiyonun meydana gelebilmesi ve ilişkiyi devam ettirecek ölçüde sürdürülebilmesi en önemli faktördür. Ancak eğer yine de penisinizin yeteri kadar büyük olup olmadığını anlamak istiyorsanız, penisinizi ereksiyon öncesi yumuşak dönemde ölçmeniz gerekiyor. Yumuşak haldeki penisin uzunluğu (penisin ucu ile pubis yani dip kısmı arasındaki mesafe) 7 cm ve altında ise penis yetersiz boyutta kabul edilebiliyor. Bu durumda bir üroloğa başvurarak yapabileceklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Günümüzde penis büyütme operasyonları ile penisin boyutunun yeterli hale getirilmesi mümkündür.

 

Penis boyunuzun cinsel ilişkiye girmenize imkan sağlamadığını düşünüyorsanız veya penisinizin tıbbi açıdan yetersiz boyutta bulunduğunu düşünüyorsanız o zaman penis büyütme ameliyatlarından yararlanabilirsiniz. Penil ogmentasyon da denilen bu cerrahi işlemler penisin boyutlarını arttırarak size daha fazla cinsel güven ve zevk vermeyi amaçlar. Penis büyütme operasyonları için genellikle genç yaşlarda başvurular olmaktadır. Ancak ileri yaşlarda da sertleşme problemi olan hastalar bu ameliyatı düşünmektedirler.

 

Penis büyütme ameliyatları esas olarak iki tip cerrahi işlemin bir arada yapılmasıyla tamamlanır. Birinci işlemde penisin boyu uzatılırken, ikincisinde kalınlığı arttırılır. Genelde bu iki işlem aynı cerrahi operasyonda tamamlanır. Penis boyunu uzatma ameliyatlarında penis köküne yapılan bir kesi ile penis suspensor ligaman denilen liflerinden ayrılır. Arada kalan boşluklara lokal doku doldurulur ve bu bölge lokal deri ile kaplanır. Penis kalınlaştırmada ise kalça bölgesinden alınan deri ve yağ dokusu penis çevresine yerleştirilir. Bunun yanı sıra liposuction işlemi ile alınan yağlı doku ile de penis kalınlaştırılabilir.

 

Burada önemli olan penis büyütme ameliyatlarının da diğer bütün ameliyatlarda olduğu gibi bazı risklerinin olduğunun bilinmesidir. Penis büyütme ameliyatları penisin damar ve sinir yapısını ilgilendirdiğinden bu yapılarda oluşabilecek muhtemel hasarlar sertleşme fonksiyonunu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle penis büyütme operasyonları mikrocerrahi teknikleriyle uzman bir ekip tarafında uygulanmalıdır.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği