Sperm Gelmemesinin Nedenleri | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Sperm Gelmemesinin Nedenleri

Sperm Gelmemesinin Nedenleri

                   

 

Sperm gelmemesi cinsel sorunlar arasında çok sık karşılaşılan problemlerden değildir. Ancak tespit edildiğinde birçok erkeğin cinsel yaşamını da olumsuz etkileyen bir faktördür. Pek fazla rastlanmasa da erkek cinsel sorunlarından birisidir. Mastürbasyon ya da cinsel ilişki sırasında normalde 2-5 ml arasında meni sperm çıkar. Bu yaklaşık olarak bir tatlı kaşığından fazladır. Boşalmayla dışarı spermin gelmemesi veya az gelmesi ise bazı sağlık sorunlarına işaret edebilir. Bu durum kısırlıktan psikolojik problemlere kadar pek çok olumsuz etki doğurabilir.

 

 

Spermin gelmeme nedenleri arasında spermin mesaneye geri kaçması durumu gözlenebilir. Spermin mesaneye doğru geri kaçması ve spermin idrar ile karışarak dışarı atılması sonucunda boşalma sırasında dışarı meni gelmez. Bu duruma özellikle şeker hastalarında çok sık rastlanmaktadır. Cinsel ilişki sonrasında yapılan idrarın bulanık bir şekilde olması meninin mesaneye kaçtığını gösterir.

 

 

Diğer bir neden meni kanallarının çalışmamasıdır. Meni kanalları çalışmaz ise kanallarda kasılma gerçekleşmez ve salgı oluşumu yapılamaz. Bunun sonucunda dışarıya meni çıkışı olmaz. Bu durum en çok trafik kazaları sonrasında omurga yaralanmaları oluşan hastalarda görülmektedir. Eğer dışarı meni çıkıyor ama miktarı çok az ise (bir çay kaşığından daha az) meni kanallarında tıkanıklıktan şüphelenilmelidir. Meni kanallarındaki tıkanıklığın tanısı rektal yolla yapılacak ultrasonografi tetkiki ile konulabilir. Tıkanıklık bulunursa değişik cerrahi teknikler kullanılarak tedavisi yapılabilmektedir.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği