Böbrek Ağrıları | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Böbrek Ağrıları

Böbrek Ağrıları

                   

 

Böbrek, insan metabolizmasında kaburga kemiklerinin alt bölgesinde, karın boşluğunun yan kısmında yer alan tabiri caizse fasulye biçimindeki organlardır. Böbreklerin cücuttaki görevi kanı temizlemek, vücuttaki artık maddeleri ve fazla tuzu atmaktır. Eğer böbreklerimiz türlü sebeplerden dolayı tamamen görevini yerine getireniyorsa ya da kısmi iş görmezler ise çeşitli rahatsızlıklara maruz kalırız ve çok ciddi böbrek yakınmaları yaşayabiliriz.

 

Böbrek yakınmaları karın boşluğunun yan kısımlarında olmaktadır, fakat ağrının şiddetine göre bu kasıklara kadar ulaşabilir. Böbrek ağrıları;

Böbrek kumlarının yüzünden,

Böbreklerde taş olması nedeni ile,

Böbreklerin iltihaplanması sebebiyle,

İdrar yolları iltihaplanması nedeniyle görülebilmektedir.

 

Bu ağrılara maruz kalmamak için dikkat edilmesi gereken ilk yöntem bol bol su içmektir. Böbreklerimizi, karın bölgemizi sıcak tutmamız gerekmektedir. Böbreklerimizin yer aldığı bölgelere sıcak su torbaları koyarsak bir nebze yakınmalardan kurtulabiliriz. Üşütme sebebi ile de ağrılara maruz kalacağımızdan ayaklarımızın da daima sıcak olmasını sağlamalıyız. Saf limonata böbrek taşı oluşmasını engellediği için ağrılara da iyi gelmektedir.

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği