Bilateral Varikosel | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Bilateral Varikosel

Bilateral Varikosel

                   

 

Erkeklerin tümünün yapı itibariyle çok önem verdikleri penis ve testislerde sorun oluşması büyük derece endişelenmelerine neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştıklarında testislerinde meydana gelen Varikosel sorunu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterler. Öncelikle belirtmek gerekir ki Varikosel, hekimlerin bir hastalık olarak değil, vücutta meydana gelen bir işlev bozukluğu sorunu olarak adlandırdığı bir durumdur. Ancak ilerleyen aşamalarda testiste meydana gelen sorun sperm üretimi etkileyebildiğinden, kısırlık şüphesinin ortadan kaldırılması için tedavi edilmesi gerekir.

 

 


İlerlemiş Varikosel durumları haricinde uygulanacak olan tedavi ile Varikosel iyileşme süresi çok kısa ve sağlıklı gelişmektedir. Yüksek oranda sol tesiste görülerek damarın düzgün çalışmaması sonucu testisin büyümesine neden olan Varikosel, ilerlemiş Varikosel sorunları haricinde kısa sürede iyileşmektedir. Özellikle son yıllarda araştırılan Varikosel için bitkisel tedavi yöntemleri ile birçok hasta, testisinde meydana gelen dolaşım bozukluğunun tedavisine önemli bir destek sağlamayı başarmıştır. Hekim tarafından uygulanan tedavi bırakılmadan, Varikosel için bitkisel tedavi yöntemlerini destek amaçlı kullanmak hastalığın tedavi süresini kısaltmada oldukça etkilidir.

 

 


Şayet Varikosel sorunları ilerler ise hastaya cerrahi müdahale gerekebilir. İlerlemiş Varikosel ameliyatı hekimin tecrübesi ile doğru orantılı olarak kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Hastanın ilerlemiş Varikosel görülen testisine kasıktan girilerek, burada soruna neden olan damar kesilerek iptal edilir. Böylece kirli kan sorunu çözülen testis kısa süre içerisinde normal büyüklüğüne ve işlevine kavuşacaktır. İntratestiküler Varikosel gibi birçok sorun erkeklerin fark etmeden uzun yıllar boyunca yaşadığı ve kısırlık tedavisi görmeleri sırasında fark edilen bir sorundur.

 

 


Bazı hastalara hekim tedavi yapma gereği duymaz. Bunlar çocuk sahibi olmayı düşünmeyen ya da bu yaşı geçmiş olan erkekler ile ilerlemiş Varikosel durumu görülmeyen hastalardır. Hastanın sağlık durumunu doğrudan etkilemeyen Varikoselin iyileşme süresi oldukça kısadır. Varikosel sorunu fark edilir edilmez çekinmeden hekime başvurulması, Varikosel iyileşme süresi üzerinde doğrudan etkili olacaktır. Böylece ilerlemiş Varikosel sorunu görünmeden kısa süre içerisinde tedavi mümkün hale gelecektir.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği