Sivilceleri Kurutmak İçin Doğal Öneriler | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Sivilceleri Kurutmak İçin Doğal Öneriler

Sivilceleri Kurutmak İçin Doğal Öneriler

                   

 

-Haşlama patatesin sivilce kurutma özelliği vardır. Günde 1 adet küçük boy haşlama patates kabuğuyla birlikte tüketmek uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

 

 

- Sivilcelerin şiddetlenmesine ve artmasına neden olan gıdaları tüketmeyin. Yağlı kızartma, fındık, çekirdek, çikolata ve fast food bunların başında gelir.

 

 

- Ertesi gün için sivilcenin söndürülmesi mecbur ise sivilcenin üzerine az miktarda diş macunu sürülebilir. Diş macunundaki florid sivilceleri geçici de olsa kurutur ve söndürür. Sivilcelerin kızarıklığını geçirmek içinse kükürtlü sabun kullanmak faydalı olabilir. Hem yüzdeki bakterileri öldürmesi hem de sivilce kurutucu etki yapması nedeniyle iyi gelmektedir. Ayrıca kükürtlü sabun sivilcelerin yüz bölgesinde neden olduğu delikleri de kapatıp ve zamanla yok etmektedir.

 

 

- Maden sodası yağlı ciltlere oldukça iyi gelmektedir. Akşamları maden sodasıyla yüzü yıkamak aynı zamanda sivilceleri de kurutmaya yardımcı olur. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu yüzün soda ile yıkandıktan sonra durulanmamasıdır. Ayrıca maden suyunun ağzı kapalı kalmalı ve asidi geçmemelidir.

 

 

- Bebek pudrası ve limon suyu karışımı da sivilce lekelerini yok etmek için yaygın olarak kullanılan etkili bir yöntemdir.

 

 

- Kil maskesi de geçmeyen iltihaplı sivilcelerin kurutulmasında kullanan tedavi yöntemlerindendir.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği