Eklem Romatizmasına Bitkisel Çözümler | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Eklem Romatizmasına Bitkisel Çözümler

Eklem Romatizmasına Bitkisel Çözümler

                   

 

Bu tür rahatsızlıkların, eklem yerlerinde sızı, ağrı, şişme ve hareket zorluğu şeklinde belirtileri vardır. Kas romatizması ise çoğunlukla şiddetli üst solunum yolu rahatsızlıklarının sebep olduğu, kas ağrısı ve hareket zorluğu şeklinde  bulguları vardır. Papatya, melisa, lavanta ve anason bitkilerinin ağrıları önleme özelliği bulunur. Bu bitkilerin çaylarını da tüketebilirsiniz. Omega3 yağının iltihap ve ağrılara karşı olumlu etkileri bulunur. Zencefil, biberiye, kekik, karanfil ve mercan köşk baharatlarını yemeklerinize bol miktarda katabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin pek çok bölgesinde bulunan kaplıcaların da bu hastalığın giderilmesinde önemli faydaları vardır. Bunların dışında şu bitki kürleri tavsiye edilir.

 

 

1 bardak kaynar suya 10 gr hindi bağını kıyarak koyunuz.10 dakika bekletin ve günde 1-2 bardak içiniz.

 

10 gr sarımsağı ezip üzerine 10 gr ılık su koyunuz 24 saat bekletip suyunu süzüp günde 15-20 damla içiniz.

 

Siyatik, lumbago ve kollarda ve bacaklarda meydana gelen sinir ağrılarında  zencefil, havlıcan ve çam fıstığını bala batırarak macun yapın ve sabah akşam birer tatlı kaşığı  bu karışımdan yutun.

 

Ateşli iltihaplı romatizma için 1 bardak kaynar suya 2-6 gr mührü Süleyman kökü doğranarak konur. 10 dakika bekletilir ve günde 2-3 defa 1 su bardağı içilir.

 

Kas romatizması için 1 bardak suya 10 gr. enginar yaprağı konur. 15 dakika kaynatılır. 20 dakika bekletilir, günde 2-3 bardak içilir. Ardıç yağı ilen ağrıyan yerlere masaj yapılır.

 

Kas romatizması için zeravent kökü  1 barak kaynar suya 2-4 gr konur. 10 dk bekletilir. Balla tatlandırılarak günde 2-3 bardak içilir.

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği