Cinsel(cinsi) İlişkide Pozisyonlar | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Cinsel(cinsi) İlişkide Pozisyonlar

Cinsel(cinsi) İlişkide Pozisyonlar

                   

Cinsel(cinsi) İlişkide PozisyonlarCinsel(cinsi) İlişkide Pozisyonları Merak Ediyor vede  Ögrenmek İstiyorsanız Alttaki Yazı yi Dikkatilice Okuyabilirsiniz .  
Cinsel(cinsi) İlişkide Pozisyonlar

Karşılıklı olarak birbirlerini cinsel(cinsi) bakım dan doyurma (tatmin) edemeyen bayan  vede  erkegin evlilik hayatı hiç birr vakit icin tam degildir .

Eşlerin şişmanlık ya  da hamilelik ve benzeri gibi sebepler yüzünden karı kocayı doyurma (tatmin) edici şekilde cinsel(cinsi) ilişkide bulunamamaları çoksık kere duyulmuştur .  .  .

 

1-)OTURURKEN

 

Bu pozisyon ,  amma yavaş seks icin uygundur .  Erkek ya iskemlede oturur ya  da yerde bagdaş kurarak .  Ka dın erkegin üstüne oturur .  Yüz yüze ya  da sırt yüze bakarak  da olabilir .

Bu pozisyon birbirinizi okşamak ,  birbirinize sarılmak vede  yakın ten teması icin idealdir .

Ka dın iki bacagını yana dogru açabilir ya  da bacaklarını gögsüne dogru çekebilir .  Bu herr iki pozisyon da bey bayan ın en duyarlı dış cinsel(cinsi) organına el yardımı ile manipülasyon icin erişemez ,  fakat ilkk pozisyon da gögüslerine erişebilir .

 

 

Bu pozisyon da birr kaç varyasyon söz konusudur .  İlki; bayan  iskemlede ya  da alçak birr yatagın ucun da oturur ,  bey dizlerinin üzerinde penis (erkek cinsel organı)iyle vajinaya girebilir .  Seks terapistleri herr ne kadarr bu pozisyonun klasik poziyon dan daha fazla  da begeni verici oldugunu iddia etseler de ,  cogu insan bu pozisyonun yakın degme (temas) konusun da noksan kaldıgını düşünmektedir .

 

İkincisi; bayan  karnının üstüne yatar vede  bey arka dan vajinaya girer .  Birçok bayan  icin bu pozisyon ,  G-noktasını uyarır fakat penis (erkek cinsel organı)in rahim boynuna çarpması  da acı verebilir .  Yüz yüze olamama dezavantajı olsa bile (dahi) birçok çiftin favori pozisyonu arasındadır .

 

2-)ERKEK ÜSTTE (1 . MISYONER POZISYONU)

 

Herkes bu klasik pozisyon da başlar; bey üstte ,  bayan  altta ,  yüz yüze .  Yaşadıgımız çag da basın da bu pozisyon ,  olumsuz (negatif yönde) eleştirilere maruz kalmaktadır .

 

Belki eski mo da oldugun dan ,  belki de ataerkil oldugun dan dolayı .  Esasın da bu pozisyon ,  o kadarr  da üzücü degildir .  Kuvvet almak ,  sevgilinizle yakın temas da olmak vede  gebe (hamile) kalmak isteyenler icin ,  bu pozisyon idealdir .  Ön hazırlık vajinanın kaygınlıgını saglar vede bilhassa geçmişteki “petting” deneyimleri ,  bayan ın kızlık zarını genişletmiş ya  da yırtmışsa ,  bayan ın rahatsızlıgı azalır . Bu pozisyon Bakirelere en uygun (müsait) pozisyondur .

 

Bu pozisyon bayan ı gevşetir ,  birleşmeyi kolaylaştırır vede  erkegin alt karın darbelerine yardım (destek) eder .  Özdeş zaman da karşılıklı okşamaya vede  öpüşmeye de uygundur .  Bununla birlikte ,  derin birliktelik ,  daha fazla fazla harreket özgürlügünden hoşlanan kimi bayan ları rahatsız eder .  Erkek çoksık agırsa ya  da erken deşarj problemi varsa ya  da bayan  ileri hamilelik dönemindeyse ,  bu pozisyon uygun (müsait) degildir .

 

Ka dın için: Misyoner pozisyonu en çoksık tercih edilen pozisyon olmasına ragmen bayan ların  birçok aslın da bu pozisyonu sevmiyor .  Çünki misyoner pozisyonu bayan ın hareket alanını daraltıyor .  Buna ragmen penis (erkek cinsel organı) ,  bu pozisyon da vajinanın derinliklerine ulaşabildigi icin doyurma (tatmin) edici birr pozisyon olarak biliniyor .  Fakat ,  eger partneriniz birr sumo güreşçisi ise uzak (ırak) durun !  Orgazm garantisi yüzde 80 !

 

Erkek için: Bu pozisyon da bütün iş beyte bittigi icin biraz daha fazla olgun ya  da yaşı geçkin beyler bu pozisyonu pek sevmiyorlar .  Erkek icin çoksık fazlafizik sarfedici olan bu pozisyon ,  ergenlige (new) yeni adım atmış olanların özel tercihi genelde !  Ayrıca kontrolü elden bırakmayan ,  seksin temposunu elinde tutmak isteyen beyler de bu pozisyonu tercih ediyorlar .  Bu pozisyonun birr baska avantajı  da erkegin bayan ı rahatça öpebilmesi .  .  .

 

İkinci misyoner pozisyonu (Bacaklar Omuza)

 

İlkinden tek farkı ,  bayan  bacaklarını erkegin omzuna koyar . Erkek bayan ın bacaklarını ken di omuzlarına koyar vede  öne dogru egilir ,  ellerini bayan ın omuz hizasın da yere koyar .  Bu hareket sonucun da bayan ın bacaklarıyla birlikte kalçası  da yukarı dogru hareket eder ,  bayan  böylece iki büklüm olur .

 

Erkek dizlerini yerden kaldırarak ayaklarıyla destek alır vede  müthiş birr hareket serbestisi kazanır .  Bu sayede bey ellerinin vede  ayaklarının üzerinde tam şınav vaziyetinde ,  bayan  yukarı dogru ikiye bükülmüş (yanlış anlaşılmasın ,  bu pozisyon bayan  icin katiyyetle zor degildir ,  ayrıca vücudunun tüm yükünü erkege aktarmış oldugu icin oldukça rahattır vede  begeni alma seviyesi artmıştır) ,  vajina(rahim) iyice açıga çıktıgı icin penis (erkek cinsel organı) köküne kadarr rahatça girip çıkabilecek durumdadır .  Vajina(rahim) yukarı kalkıp bayan ın yüzüne yaklaştıgı icin ,  ora da ne olmakla birlite bittigini bayan  daha fazla zor olmayan görüp anlayabilir :)  .

 

Erkek kalçasını yukarı-aşagı hareket ettirerek istedigi süratte vede  istedigi derinlikte girip çıkabilir .

 

Ka dın için: Misyonerde yazılanlar aynen geçerli .  Tek farkla .  Penis (erkek cinsel organı) bu pozisyon da vajinaya daha fazla derin degme (temas) eder .  G noktası uyarılır .

 

Erkek için: Bu pozisyon da bey kalçasını daha fazla rahat hareket ettirir .  Fakat bu seksten uzun müddet keyif almak isteyenler icin uygun (müsait) degil .  Çünki bey çoksık ive di orgazm olabilir .

 

3-)AYAKTAYKEN

 

İlkk etapta çabucak seks yapmayı anımsatır .  Bu pozisyon da başarısı yüksek olabilmek zordur .  Penis (erkek cinsel organı)in vajinaya girebilmesifizik olabilir .

 

Kadınlar genelde beylerden daha fazla kısa boylu oldukları icin ,  bayan ın ya merdiven basamagın da ya  da duvar dan destek alması ile bu pozisyon da başarı elde edilebilinir . Ayaktaki pozisyonlar genelde aceleyle ,  gizli vede  rahatsız koşullar da uygulanmaktadır .

 

Bununla birara da ,  endaha iyi koşullar da bile (dahi) eşlerin boyları başka ise durum zorlaşır .  Bazı pozisyonlar erkegin eşini yerden kaldırmasını gerektirir .  Bu boy sorununu orta dan kaldırır .  Fakat erkegin yorulmasına neden olabilir .

 

Daha kısa olan eş birr eşyanın ,  örnek olarak ,  kalın birr kitabın üstünde ayakta durabilir

Bu pozisyonun baska birr varyasyonu  da bayan  yüzünü ya duvara ya  da tutunabilecegi her hangi birr şeye verir ,  bey de vajinaya arka dan girer .  Bu pozisyon ,  yüz yüze olan pozisyon dan çoksık daha fazla kolaydır .

 

Ka dın için: Bu pozisyon bayan  icin çoksık keyifli olabilir .  Çünki penis (erkek cinsel organı) hem vajinaya derin birr şekilde giriyor hem de partnerine sıkı birr şekilde sarılmış oluyor .  Fakat partner (eş) biraz daha fazla ufak tefekse ,  güçsüzse ayakta sekse kalkışmayın .  Zira düşecegim tehlikesiyle begeni almanız güçleşir .

 

Erkek için: Erkekler icin çoksık keyşif verici birr pozisyon degil .  Fakat kaslı beyler tercih edebilir .  Çünki birr müddet sonrasın da hem heyecan dan hem defizik kaybın dan bacaklar titremeye başlayabilir .

 

4-)KADIN ÜSTTE (JOKEY POZISYONU)

 

Bu pozisyon çoksık öneri edilir ,  çünki seksin hızı bayan ın kontrolü altındadır .  Bu pozisyon da birr kaç varyasyon vardır .  Ka dın herr iki diziyle erkegin kalçasını sarar .  Penis (erkek cinsel organı)i içine(dahilen) aldıktan sonrasın da ya dizlerinin üstünde sekse sürek eder ya  da bacaklarını uzatarak .  Ayrıca erkegin üstünde dim dik oturarak  da ilişkiye sürek edebilir .  Bu pozisyon bey icin de oldukça uyarıcıdır vede  bayan ın gögüslerini okşama fırsatı verir .

Ka dın için: Aslın da bu pozisyon ken di dahilinde (içinde) ikiye ayrılıyor .  Ka dın jokey pozisyonun da erkege yüzü dönük ya  da sırtı dönük durabilir .  Erkegin yüzüne bakılmayacak gibiyse sırtnızı dönebilirsiniz yani !  Tabii canınız nasırlı ayak görmek (izlemek) istiyorsa !  .  .

Herr iki durum da  da bu pozisyon da bayan ın avantajı ,  fiziksel (fiziki) kondisyonuna göre ilişkinin hızını kendisinin ayarlayabilmesidir .  Hükmetmeyi seven ,  otoriter bayan lar icin bu pozisyon umumi (genel) tercih nedeni !

 

Erkek için: Genelde bu pozisyona bayılırlar .  Çünki kendilerini birr seks kölesi ve benzeri gibi hissederler .  Ka dın onun üzerindedir vede  ona hükmediyordur .  Bunu düşünmek hoşuna gidebilir !  Bilhassa yaşı geçkin vede  tembel beyler icin ideal .  .  .

 

Bazan bu pozisyon da bayan  erkege sırtını dönerek erkegin üstünde olur .  Bu pozisyon ,  herr iki taraf icin başka duygular yaratsa  da ,  yüz yüze olmamanın verdigi dezavantaj bura da  da geçerlidir . Misyoner pozisyonunun karşıtı olan pozisyon da çift ,  yüz yüze vede  bayan  erkegin üstünde ata biner gibidir .  Bu ona ,  cinsel(cinsi) ilişkinin şiddetini vede  süresini denetleme olanagı saglar .  Diz çökmüş olarak başlayıp pozisyon  da degiştirebilir .  Örnek olarak ,  teması kaybetmeden uzanabilir .  Bazı seksologlar bu pozisyonun iki eşe de en çoksık haz veren pozisyon oldugunu ileri sürmektedirler .

 

Bu pozisyon da ,  bayan  erkegin agırlıgın dan kurtulmuş oldugun dan pelvis darbeler yapabilir vede  birleşmenin derrinligini duyabilir .  Erkek onu serbestçe okşar vede  orrgazmı geciktirebilir .  Bu pozisyonbilhassa bayan ın kısa vede  erkegin uzun oldugu eşler(çiftler) icin uygundur .  Fakat bayan  otururken yapılacak aksi birr hareket acı verebilir ,  eylemsiz rol erkegin hoşuna gitmeyebilir .  Bu pozisyon gebe kalmaya pek uygun (müsait) degildir .          

 

5-)YAN YANA (X POZISYONU)

 

Tarifi biraz zor .  .  .  Ka dın vede  bey yüzyüzeler .  Bacakları makas ve benzeri gibi birbirine geçmiş .  Yaani misyoner pozisyonunun yanyana yatılan biçimi diyebiliriz .  . Eşlerin birbirlerinin agırlıgını taşımak zorun da kalmamaları vede  kollarının özgür kalıp birbirlerinesarılabilmeleri ,  bu pozisyonun üstünlükleri arasın da sayılabilir .  Bunun yanı sıra ,  kimi eşler(çiftler) yeterli (kifayetli) uyarı olanagı vemedigini öne sürerek bu pozisyonu elverişsiz bulmaktadır .

Bu pozisyonların hepsi bey üstte pozisyonu gibidir; tek fark partnerler yan yanadır .  Buradaki tek zorluk ,  yüz yüze durumun da partnerlerden birr tanesi ,  bacagını partnerin üstüne atması gerekiyor .  Bu  da vakit vakit krampla sonuçlanabiliyor .

Ka dın için: Klasik   hangi bacak senin   sendromu atlatıldıktan sonrasın da başlanabilir .  Eger bacaklarınız esnekse tabii .  Yoksa bu pozisyon dan uzak (ırak) durun .  Çünki bacaklarınız içiçe geçmişken hareket kabiliyetiniz sıfıra  da inebiliyor .  Penis (erkek cinsel organı) ,  vajinayla temasta zorlanabilir .  .  Kadının arkasın dan cinsel(cinsi) organa girmek isteyen erkegin cinsel(cinsi) organ(uzuv) bölgesinin tümü ,  bayan ın kalçaları ile uyarıldıgın dan bey icin çoksık doyurma (tatmin) edicidir .

Erkek için: Erkekler herr türlü pozisyonu severler .  Demek oluyor ki ,  bunu  da seviyorlar .  Fakat birçok bey ,  partnerinin bacagı diye ken di bacagını  da okşayabiliyor :)Erkegin penis (erkek cinsel organı)inin bayan ın en duyarlı yerleri olan anüsle rahim arasın da sürtünmesinden vede  vaginaya girmesinden bayan   da haz duyar amma orgazm olmayabilir .  Erkek bayan ın orgazm ihtiyacını unutmamalıdır .

Ka dın erkege sırtını verdigi durum da ,  yavaş vede  rahatlatıcı ilişki elde etmek mümkündür .  Ayrıca bu pozisyon da uyumak bile (dahi) mümkündür .

 

6-)KAŞIK POZISYONU

Ka dın vede  bey yanyana yatıyorlar .  Herr ikisi de özdeş yöne dogru bakıyor .  Erkek ,  bayan a arka dan yaklaşıyor .

Ka dın için: Kaşık pozisyonun da seks ,  sarılmayla karışık oldugu icin eşler(çiftler) bu pozisyonu tercih ediyorlar: Duyguların daha fazla derin gösterildigi bu pozisyon yazık ki bayan ların orgazmı açısın dan doyurma (tatmin) edici degil .  Fakat sabahları bu pozisyona başvurabilirsiniz .  Agız kokusu çekmektense :)

 

Erkek için: Biraz daha fazla sert seksten hoşlanan beyler icin uygun (müsait) bi pozisyon degil .  Fakat sabbah (new) yeni uyanmışsa vede  kımıldayacak hali yoksa tercih edebilir .


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği