yasemin çayının faydaları | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

yasemin çayının faydaları

yasemin çayının faydaları

                   

Aromalı Çaylar Arasında En Çok Bilinen Çay “Yasemin Çayı”nın faydalarını hep bırlıkte öğrenelim

Yasemin bitkisinden elde edilen bu çay bağışıklık sisteminin güçlenmesini desteklemektedir. Enerjiyi arttırarak vücuda kuvvet ve dinçlik verir. Konsantrasyonu arttırır. Uyarıcı etkisi vardır.

Bilindiği üzere çoğu bitkisel çay, zayıflamaya yardımcı olarak kullanılır. Yasemin çayı da bunlardan bir tanesi… Düzenli olarak tüketildiğinde yağ yakımını arttırarak zayıflattığı, uzmanlar tarafından ispatlanmıştır.

Bitkisel çayların bir diğer özelliği ise, stresi azaltıcı etkisinin olması… Bunun yanı sıra kalp hastalıklarından korunmak için, kolesterolü düşürmek için, kas ağrılarını geçirmek için de yasemin çayı kullanılabilir.

Doğal bir antioksidan olan yasemin çayı, eklem ağrılarını azaltarak, bel ve sırt ağrılarını da azaltmaktadır. Ayrıca ağız kokusu yaşamamanız için de bu çayı tüketebilirsiniz.

Hazırlanışı:

Bir demliğin içine 1 yemek kaşığı yasemin atarak, kaynamaya başladıktan sonra 5 dakika demleyin. Daha tatlı olsun isterseniz, bal ilave edebilirsiniz. İsterseniz yeşil çay yapraklarıyla da kaynatabilirsiniz.

 

%100 Doğal Ürünlerimiz İçin  Tıklayınız...


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği