behcet hastalıgı tehlıkesı artıyor | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

behcet hastalıgı tehlıkesı artıyor

behcet hastalıgı tehlıkesı artıyor

                   

Dikkat ! Behçet Hastalığı Tehlikesi gün gectıkce Artıyor.

Ciltte oluşan basit bir problem olarak düşünülse de, körlük veya anevrizma gibi ciddi sağlık sorunlarının başlangıç noktasıdır.

Deri, eklem, göz, damar ve sinir tutulumuyla, ağızda ve cinsel bölgede yaraların oluşmasıdır. Genelde 20 – 30 yaşlarında ortaya çıkan bu rahatsızlık en fazla erkeklerde görülmektedir. Hastalık erken teşhis ve doğru tedaviyle vücutta oluşturabilecek hasarların önlenmesi mümkündür.

Yılda 3 ya da daha fazla sayıda ağızda yara oluşan kişilerde, tekrarlayan genital ülser veya bunun gibi bazı izlerin oluşması, göz tutulumu, bacak ön kısmında ağrı ve kızarıklıkla beraber görülen şişlikler, sivilce benzeri döküntüler gibi belirtiler göstermektedir.

Ağızda oluşan yaralar ağrılıdır. Yemek yemeyi zorlaştırdığı gibi dil üzerinde olan yaralar ise konuşmayı engellemektedir. Gözde ağrı, kızarıklık ve ışığa karşı hassasiyet oluşmaktadır. Ağız içi ve genital bölgede çıkan yaralar dışında, yemek borusu, mide, ince – kalın bağırsak gibi yerlerde de yaralar oluşmaktadır. Bunlar da yutma güçlüğü ve karın ağrısına sebep olmaktadır. İlerleyen durumlarda bağırsakta kanama veya delinmelerde görülebilmektedir.

Behçet hastalığı olan kişilerin aşırı yağlı ve baharatlı yiyeceklerden, asitli içeceklerden, hamur işleri ve kızartmalardan uzak durmaları gerekmektedir. Bunların yerine; kayısı, elma, kereviz, havuç, pırasa, tere, turp, ıspanak, armut, erik, soğan, sarımsak, pazı, lahana ve üzüm gibi taze meyve ve sebzeleri bol miktarda tüketmeleri gerekmektedir.

 

%100 Doğal Ürünlerimiz İçin  Tıklayınız...

 

 

 

Etiketler: behcet hastalıgı , ,

Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği