sedef hastalıgında mucize bıtkı papaz takkesi | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

sedef hastalıgında mucize bıtkı papaz takkesi

sedef hastalıgında mucize bıtkı papaz takkesi

                   

Uzmanlar Sedef Hastalığında Mucize Bitkinın Papaz Takkesi oldugunu acıkladı.

Sedef hastalığı genellikle kafa derisi, sırtın alt kısımları, dirsekler, dizler ve parmak eklemlerinin üzerinde kırmızı renkli, pul pul dökülen ve çeşitli boyutlarda olabilen döküntülere neden olabilir.

El ve ayak tırnaklarında oyuklara ve renk bozukluklarına yol açar. Kimi zaman tırnaklar kırılır ve düşer.

Döküntüler genellikle 13-19 yaş arası ve ilk gençlik yıllarında ortaya çıkar ve artıp alçalan şiddetlerde, kişinin hayatı boyunca devam edebilir. Hiçbir neden olmadan çıkabilir. Yara izi bırakmaz ve yalnızca döküntülerin olduğu bölge kaşınır. Şiddetli vakalarda deride pul pul kabarmalara, el ayasında ve ayak tabanında kabarcıklara ve yarılmalara neden olabilir. Cinsel organlarda da görülebilir.

Başka hastalıklar (soğuk algınlıkları, enfeksiyonlar vb.) yaralanmalar, incinmeler ve duygusal bozukluklar hastalığı daha da kötüleştirebilir.

Güneş ışığı genellikle döküntüleri yok eder.

Papaz takkesi (Ammi visanga): Antik Mısırlılar ve Hintliler, kızarıp pul pul kabarmış ciltleri psolaren içeren bitkilerle ovuyor, sonra da güneş banyosu yaparak tedavi ediyorlardı.

Papaz takkesi yüksek oranda psoralen içermektedir. Bu nedenle sedef hastalığı tedavisinde kullanılabilmektedir. Yapılan son araştırmalarda psoralenin tedavi edici özelliği bulunmuştur. Bu bileşik hızla bölünerek, sedef döküntüleri oluşturan deri hücrelerinin hızını keserek, hücre bölünmesini dizginlemektedir. Eğer bu bitkinin tazesini bulma şansınız varsa, bu antik tedavi yöntemini denemelisiniz. Eğer bu tedavinin cildinizi tahriş ettiğini hissederseniz, tedaviyi kesin.

 

%100 Doğal Ürünlerimiz İçin  Tıklayınız...


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği