Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ödem Atıcı Çay

 

 

Ödem atıcı çay ödem  Tedavi(iyileştirme) si nasıl yapılır hangi yöntemler kullanılır Tedavi(iyileştirme) de hangi bitkiler kullanılır

 

 

Ödem atıcı çay ödem nedir Tedavi(iyileştirme) si nasıl yapılır hastalık kişinin hayatını nasıl etkiler merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz . . .

 

 

Ödemlerin Tedavi(iyileştirme) si doktorlar tarafından sebebe göre vede umumiyetle aþırı suyun vücuttan atılmasını sağlayan diüretik dediğimiz ilaçlarla dikkatli ollaraak yapılmalıdır .

 

Ödem Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan bitkilerden yapılmış % 100 Doğal ürünlerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz . . .

 

 

Ödem , vücutta sıvı birikmesidir vede yaygın karşılaşılan 1 sorundur . Genellikle ciddi 1 hastalığın emare sidir . emare leri; göz kapaklarında , ellerde vede ayaklarda şişme olmasıdır . Kişi yüzük takamaz veya ayakkabısını giyemez .

Ödem Sebep Olur ?

 

Çok sayıda hastalık ödeme yol açar .


Böbrek hastalıkları

Karaciğer hastalıkları

Kalp hastalıkları

Hormonal hastalıkları

Damar tıkanmaları

Sebep i bilinmeyen (idiyopatik) ödem


Ödemi oluþan hastalarda yukarıdaki hastalıklar araştırılmalıdır . Bu amaçla çeşitli laboratuvar incelemeleri lüzumlu dir .

Ödem Tedavi(iyileştirme) si


Ödem Tedavi(iyileştirme) sinde ilkemiz , sebep oluþan hastalık yada hastalıkların ortaya çıkarılmasıdır . Bunun için 1 dizi tetkikler isteriz . Bu tetkiklerden elde ettiğimiz sonuçlara göre Tedavi(iyileştirme) planı yapılır

Ne yapmalıyız ?


*Tuzu azaltın

*Alkol , kahve , kolayı azaltın

*Bol meyve tüketin

*Spor yapın


ŞİŞLİKLERİ GİDERMEK İÇİN ÖNERİLER

 

Ayaklarınızı havaya kaldırın:

Gün içinde fırsat bulduğunuzda ayağınızı 1 sandalye yada benzeri nesnenin üzerine koyarak 1 süre havaya kaldırın . Bunu her fırsatta yapmaya çalışın . Otururken bacak bacak üstüne atmayın . Eğer çalışıyorsanız akşamları evde mümkün olduğunca uzun oturun . Ayaklarınızı sarkıtarak oturmayın

Uzanın:

Mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın vede sol yana dönüp uzanın .

Sıvı alın:

Sanılanın aksine şişlik halinde su içmek şişliği arttırmaz tam aksi ne azaltır . Önemli oluþan suyu kıstlamak değil onu hareket ettirmektir . Günde en az 8-10 bardak su için

Yürüyüş yapın:

Düzenli egzersiz vede yürüyüş yapan kadınlarda şişliklerde dahil olmak üzere gebe likte sık görülen sorunlar daha hafif seyreder . Yürüyüş bacak toplardamarlarınızın daha tesirli görev yapmasını sağlarken doku aralığında biriken sıvının dağılmasını kolaylaştırır .

Rahat giyinin:

Aşırı sıkan her türlü kıyafetten uzak durun . Lastikleri sıkı çorap vede beli sıkı pantolon giymeyin . Rahat vede topuksuz ayakkabı giyin . Eğer şişlikler çok rahatsız ediyor vede beraber sinde ağrıya da sebep oluyorsa veözellikle varisleriniz de varsa Varis(toplar damar geniþlemesi) çorabı giymeniz avantaj sağlayabilir . Bu amaçla gebe ler için özel üretilmiş çorapları tercih edin .

Yediklerinize dikkat edin:

Tuz kısıtlaması ilk planda şişlikleri azaltabilir fakat uzun dönemde bir işe yaramayabilir . Uygun miktarda tuz alın . Yemeklere ekstradan tuz eklemeyin bununla 1 arada tuzsus gıdalara da yönelmeyin .

Kontrollerinizi gözardı etmeyin:

Şişlikler çoğu vakit zararsız olmasına rağmen preeklempsinin ilk belirtisi de meydana gelebilir ler . Eğer şişlik aniden gelişir ise yada çok aşırı ise , sadece ayaklarda değil yüzde vede elde de oluyor ise altta yatan ciddi 1 Hal meydana gelebilir .

Bazı günlerde , el vede ayaklarınızda şişlik olduğunu farkedersiniz .  Bu duruma , tıp dilinde ödem denir . Genellikle vücudun su tutması ile oluşur . bunun ana sebebi de , çok aþırı tuzlu yemek yemktir . Veya dolaşım sistemlerindeki bozukluktur . 20 haziran 2010 tarihinde , Serdemin Mutfağı programına miasfir ollaraak katılan aktar Hüseyin ermiş , el vede ayaklarda meydana gelen şişlikler vede ödem için , son C° Derece zor olmayan vede faydalı , bitkisel(doðal) 1 çay tarifi verdi .

GEREKLİ MALZEMELER:

 

 

* 1 tutam kırkkilitotu (Diğer adı atkuyruğudur)
* 1 tutam biberiye ,
* 1 tutam ardıç tohumu ,
* 1 tutam yavşanotu (Diğer adı mayasıl otudur)
* 1 tutam mürver çiçeği ,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :


Tüm malzemlerin eşit oranda olması şart tır . Bir cam kuapnın içerisine , tüm bitkileri , koyun . Soğuk su ile üzerinin tozunu alun vede süzün . bardak kaynar suyun içersine bitkileri atın vede kaynadıktan sonra , 1 dakika kadar daha kaynaması için bekleyin . 10 dakika demlendirdikten sonra süzün . Günde 3-4 kez aç karnına için .

 


Ödem

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp