Bitkisel Sağlık Ürünleri
Ödem

Ödem Atıcı Çay

 

 

Ödem atıcı çay ödem  Tedavi(iyileştirme) si neşekilde yapılır hangi metod ler kullanılır Tedavi(iyileştirme) de hangi bitkiler kullanılır

 

 

Ödem atıcı çay ödem nedir Tedavi(iyileştirme) si neşekilde yapılır Rahatsızlık kişinin hayatını neşekilde etkiler merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz . . .

 

 

Ödemlerin Tedavi(iyileştirme) si doktorlar tarafından sebebe göre vede umumiyetle aşırı suyun bedende n atılmasını sağlayan diüretik dediğimiz ilaçlarla dikkatli ollaraak yapılmalıdır .

 

Ödem Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan bitkilerden yapılmış % 100 Natural ürünlerimizi görmek icin buraya tıklayabilirsiniz . . .

 

 

Ödem , bedende likit birikmesidir vede yaygın karşılaşılan 1 sorundur . Genellikle ciddi 1 hastalığın emare sidir . emare leri; göz kapaklarında , ellerde vede ayaklarda şişme olmasıdır . Kişi yüzük takamaz veya ayakkabısını giyemez .

Ödem Sebep Olur ?

 

Çook sayıda Rahatsızlık ödeme yol açar .


Böbrek Rahatsızlık ları

Karaciğer Rahatsızlık ları

Kalp Rahatsızlık ları

Hormonal Rahatsızlık ları

Damar tıkanmaları

Sebep i bilinmeyen (idiyopatik) ödem


Ödemi oluşan hastalarda yukarıdaki Rahatsızlık lar incelenmeli dır . Bu gaye la çeşitli laboratuvar incelemeleri lüzumlu dir .

Ödem Tedavi(iyileştirme) si


Ödem Tedavi(iyileştirme) sinde ilkemiz , sebep oluşan Rahatsızlık yada Rahatsızlık ların ortaya çıkarılmasıdır . Bunun icin 1 dizi tetkikler isteriz . Bu tetkiklerden elde ettiğimiz netice lara göre Tedavi(iyileştirme) planı yapılır

Ne yapmalıyız ?


*Tuzu azaltın

*Alkol , kahve , kolayı azaltın

*Bol meyve tüketin

*Spor yapın


ŞİŞLİKLERİ GİDERMEK İÇİN ÖNERİLER

 

Ayaklarınızı havaya kaldırın:

Gün içinde fırsat bulduğunuzda ayağınızı 1 sandalye yada benzeri nesnenin üzerine koyarak 1 zaman havaya kaldırın . Bunu her fırsatta yapmaya çalışın . Otururken bacak bacak üstüne atmayın . Eğer çalışıyorsanız akşamları evde mümkün olduğunca uzun oturun . Ayaklarınızı sarkıtarak oturmayın

Uzanın:

Mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın vede sol yana dönüp uzanın .

Likit alın:

Sanılanın aksine şişlik halinde su içmek şişliği arttırmaz tam aksi ne azaltır . Önemli oluşan suyu kıstlamak değil onu hareket ettirmektir . Günde en az 8-10 bardak su için

Yürüyüş yapın:

Düzenli egzersiz vede yürüyüş yapan kadınlarda şişliklerde dahil olmak üzere gebe likte sık görülen sorunlar daha hafif seyreder . Yürüyüş bacak toplardamarlarınızın daha tesirli vazife yapmasını sağlarken doku aralığında biriken sıvının dağılmasını kolaylaştırır .

Rahat giyinin:

Aşırı sıkan her türden kıyafetten uzak durun . Lastikleri sıkı çorap vede beli sıkı pantolon giymeyin . Rahat vede topuksuz ayakkabı giyin . Eğer şişlikler çook rahatsız ediyor vede beraber sinde ağrıya da sebep oluyorsa veözellikle varisleriniz de varsa Varis(toplar damar genişlemesi) çorabı giymeniz avantaj sağlayabilir . Bu gaye la gebe ler icin hususi üretilmiş çorapları tercih edin .

Yediklerinize dikkat edin:

Tuz kısıtlaması ilk planda şişlikleri azaltabilir fakat uzun dönemde bir işe yaramayabilir . Uygun miktarda tuz alın . Yemeklere ekstradan tuz eklemeyin bununla 1 arada tuzsus gıdalara da yönelmeyin .

Kontrollerinizi gözardı etmeyin:

Şişlikler çoğu vakit zararsız olmasına rağmen preeklempsinin ilk belirtisi de meydana gelebilir ler . Eğer şişlik aniden gelişir ise yada çook aşırı ise , sadece ayaklarda değil yüzde vede elde de oluyor ise altta yatan ciddi 1 Hal meydana gelebilir .

Bazı günlerde , el vede ayaklarınızda şişlik olduğunu farkedersiniz .  Bu duruma , tıp dilinde ödem denir . Genellikle bedeni n su tutması ile oluşur . bunun ana sebebi de , çook aşırı tuzlu yemek yemktir . Veya dolaşım sistemlerindeki bozukluktur . 20 haziran 2010 tarihinde , Serdemin Mutfağı programına miasfir ollaraak katılan aktar Hüseyin ermiş , el vede ayaklarda meydana gelen şişlikler vede ödem için , son C° Derece zor olmayan vede faydalı , bitkisel(doğal) 1 çay tarifi verdi .

GEREKLİ MALZEMELER:

 

 

* 1 tutam kırkkilitotu (Diğer adı atkuyruğudur)
* 1 tutam biberiye ,
* 1 tutam ardıç tohumu ,
* 1 tutam yavşanotu (Diğer adı mayasıl(hemoroid) otudur)
* 1 tutam mürver çiçeği ,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :


Tüm malzemlerin eşit oranda olması Koşul tır . Bir cam kuapnın içerisine , tüm bitkileri , koyun . Soğuk su ile üzerinin tozunu alun vede süzün . bardak kaynar suyun içersine bitkileri atın vede kaynadıktan sonra , 1 dakika kadar daha kaynaması icin bekleyin . 10 dakika demlendirdikten sonra süzün . Günde 3-4 kez aç karnına için .

 


Ödem

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp