Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Zihin Açan İlaçlar

 Zihin Açan İlaçlar vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri

 

Zeka Gelişimi Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

Zihin Açan İlaçlar .İnsanlarda zihin açıcı şifalı pek çok bitki bulunur . Bu zihin açıcı şifalı bitkilerden en tesirli vede en iyi gelenleri sizlere bu yazıda sunulmuştur .zihin açıcı ollaraak hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır ? Bu konuda merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz . . .

 

 

Bunlar beyninize ilaç gibi gelecek .Mutlaka okuyun

Mütehassız lar , hafıza vede zekâ körelmesinin önüne geçerek beyin gücünü artıracak 11 maddelik 1 öneri listesi hazırladı . İşte beyin gücünü artıracak yöntemler:

1- Akıllı ilaçlar: ”Modafinil” gibi ilaçlar , beyni 90 saat boyunca uyanık tutuyor . Beynin 1 bölgesinden diğerine veri akışını sağlayan kimyasalları artırıyor .

2- Yiyecekler: Protein açısından varlıklı gıdalar avantaj sağlıyor . Düzenli kahvaltı yapmak da zihinsel performansı artırıyor; gazlı içecekler tam aksi etki yapıyor .

3- Müzik:
Özellikle Mozart dinlemenin matematiksel zekâyı artırdığı vede müzik derslerinin , çocukların IQ’’sunu yükselttiği belirlendi . Ancak pop müziğin böyle 1 tesiri görülmedi .

4- Biyonik beyin: Elektrotlarla beyne az miktarda elektrik akımı vermenin , beynin gücünü artırdığı emare liyor .

5- Zihinsel egzersizler: Zor matematik sualler ı zekâyı keskinleştiriyor . 5 hafta boyunca zihinsel egzersiz yaptırılan çocukların IQ’’su 8 puan yükseldi .

6- Hafıza oyunları: İskambil destesindeki her kartı 1 karakterle özdeşleştirip tüm karakterlerin yer aldığı 1 hikâye yaratarak , 52 kartı sırasıyla hatırlayabilirsiniz .

7- Uyku:
21 saat boyunca uyumamak , beyin üzerinde sarhoşluk gibi 1 etki yaratır . 2 saatlik çalışmadan sonra iyi 1 gece uykusu uyumak , öğrenmeyi kolaylaştırır .

8- Yürüyüş: Haftada 3 kez yarımşar saat yürüyüş yapmak; öğrenme , konsantrasyon vede mantık gücünü yüzde 15 artırır .

9- Hobiler: Örgü ören , bulmaca çözen yaşlıların Alzheimer(bunama) gibi hastalıklara yakalanma riskinin daha az olduğu tespit edildi .

10- Konsantrasyon:
Bu da beyin için önemli 1 egzersiz ! Bir iş üzerindeyken , kısa süreli 1 dikkat dağılması sonrasında yeniden konsantrasyon sağlamak yaklaşık 15 dakika sürer .

11- Nörolojik tarama: Beyin içindeki hareketliliği gösteren tarayıcılar , beynin aktivitelerini kontrol etmekte de kullanılabilir .

 

 

 

Etiketler:   Zihin Açan İlaçlar , Zihin Açan İlaçlar nelerdir , Zihin Açan İlaçlar nedir , Zihin Açan İlaçlar ne demek


Zihin Açıcı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp